Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  vrchní vedení
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: vrchní vedení  (Přečteno 4265 krát)
Stanislav Bartel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 27.11.2007, 16:30 »

Syn koupil starší rodinný domek v obci poblíž Olomouce, kde na štítě je společný nástřešák pro jeho i  další domky.  Chystá se rekonstruovat střechu včetně štítu a toto provedení vrchního vedení tomu brání.
 Jak postupovat při jednání s provozovatelem sítě, věcné břemeno zde není uvedeno.  Kdo platí náklady pro přeložku přípojek, když podpěrným bodem pro další vedení není sloup, ale je využita štítovní strana domku. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #1 kdy: 27.11.2007, 19:12 »

Nechci být špatný prorok, ale zaplatí si to majitel nemovitosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #2 kdy: 27.11.2007, 19:40 »

Nechce se mi to hledat, ale někde v minulé diskusi se psalo o tom, že v "totalitních" elektrizačních zákonech bylo asi toto:
1. energetické sítě umístěné na nemovitostech (parcely, budovy) zakládají ze zákona věcné břemeno
2. toto břemeno se do katastru NEZAPISUJE
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #3 kdy: 27.11.2007, 20:31 »

Mám ten samý problém, ale s O2. Neptali se, vyjeli po fasádě a k vedlejším tel.přípojkám , ,jeli,,  nejkradší cestou. Takže dům je střed , ,pavučiny,, . Být to v zemi a z jiného materiálu, byl by to , ,přemrštěný,,  paprskový zemnič. Snažil jsem se alespoň u O2 o nápravu alespoň estetické a taky jsem nepochodil. A přitom když se dělali chodníky a silnice v roce 2003, tak jsem jim to psal, že to mohou dát do výkopu. Hrách na zeď házeti...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Lubomír Roubal
« Odpověď #4 kdy: 27.11.2007, 20:46 »

Co by se stalo v případě, kdyby ten nástřešák odřízl a nechal ho ležet/viset za kabely na střeše? Nebo kdyby ho odřízla rez či vichřice, kdo má povinost se o něj starat? Taky by mohlo dojít k odcizení sběrači barevných kovů a majitel nemovitosti přece nemůže nad touto cizí instalací provádět ostrahu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #5 kdy: 27.11.2007, 21:13 »

Poznáte opadnutý díl z důvodu rzi, nebo vichřice? Nebo vidíte odříznutí flexou? A odcizit , ,nástřešák,,  kvůli třem kg železa? To se ani nevyplatí riskovat... A nechat ho ležet na střeše? Nastavovat kabel do HDS? A pak se handrkovat s jejich právníkem? Jak se to... zničení cizí věci? Za všechno mohou ti trpaslíci  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #6 kdy: 27.11.2007, 21:19 »

Nedalo mi to a dohledal jsem:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,889.0.html
příspěvek pana Nedělky
Mimo to, existuje i břemeno sice nezapsané, ale prokazatelně vydržené.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 27.11.2007, 21:35 »

Občas se povede zajistit přeložku na náklady DS při prokazatelném (praskání zdiva či omítky, vyhnití trámu...) poškozování objektu danou konzolí či střešníkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #8 kdy: 27.11.2007, 23:45 »

Při rekonstrukci střechy jsem řešil podobný problém. Při návštěvě firmy E-on jsem se dozvěděl, že pokud mi nástřešák překáží, musí ho sami na vlastní náklady odstranit, a postavit místo něj sloup. Sloup by mi překážel ještě víc, tak jsem se domluvil na dočasné oizolování vedení a namontování rozpěrky mazi dráty. Po výměně krovu jsem nástřešák opět připevnil do štítu a E-on vše uvedl do původního stavu. Toto bylo provedeno v režii firmy E-on.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
kanys
« Odpověď #9 kdy: 29.11.2007, 07:13 »

mám stejný problém akorát uvažuji že celý starý kamený domek zbourám. Docela by mne zajímalo až budu mít demoliční výměr a začnu bourat jak se ČEZ k tomu postaví. To mě zakáží bourat nebo tam nechám stát torzo domu s nástřešákem ? Nechce se mi platit jejich zařízení pro dopravu el. proudu kterou mi stále zdražují. Je to gigant kde peníze putují všude možně jen ne tam kam by měly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.