Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Jaká norma se vztahuje na revizi ledničky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jaká norma se vztahuje na revizi ledničky?  (Přečteno 7459 krát)
Novas
« kdy: 20.11.2007, 22:25 »

...,  dnes jsem se setkal z názorem, že lednička se reviduje podle ČSN 331500 a ne podle ČSN 331610. Je pry nad 18 kg tak je nepřenosná. Vůbec se mi to nezdá, tak vás žádam o váš názor.Pokud vím, tak v norma 331600 rozděluje spotřebiče na přenosné, nepřenosné, držené v ruce a lednička je nepřenosný spotřebič tak by měla být revidována podle ni.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 20.11.2007, 23:15 »

Určitě revidovat dle ČSN 331610, viz kapitola 1. "Norma platí pro:" ....
Spor se asi vede o termín revize. Je třeba určit, jestli je lednice "přenosný spotřebič" dle čl. 3.2.3, nebo  "nepřenosný spotřebič" dle čl. 3.2.1 .
Protože "nepřenosný spotřebič" dle čl. 3.2.1 je sice v ČSN 331610 tímto článkem definován, ale dál se již v textu nevyskytuje a to ani v tabulce 1. s termíny revizí.

Je to jen další ukázka odfláknuté a nedomyšlené ČSN. Pokud současně platnou normu srovnáte s původní zjistíte, že k řadě "zmatků" došlo právě novelou a dalšími nepromyšlenými a neprovázanými změnami  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 21.11.2007, 08:02 »

Určitě revidovat podle ČSN 33 1610 a ve lhůtách podle ĆSN 33 1500.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Antonín Bartoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 03.12.2007, 12:16 »

Je to ale problém, lednička je těžší než 18 kg a proto by se měla revidovat podle ČSN 33 1500. Bš
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 04.12.2007, 06:42 »

To Bartoš:

Těžší než 18 kg je kdeco (lednička, boiler, sušička na montérky, aku kamna). Všechno se to reviduje podle ČSN 33 1610 ve lhůtách podle ČSN 33 1500.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
gorny
« Odpověď #5 kdy: 08.01.2008, 09:21 »

Souhlasím, že revidovat dle ČSN 331610. Jak správně uvedli kolegové, termín se řídí dle termínu(periody) do které je žařazena budova(prostředí),  kde se lednice nachází. Tzn. že můžete nastavit periodu na 5let. nikdo vám však nenařizuje že by nešla perioda zkráti a tak reviduju tyto nepřenosné spotřebiče společně s ostatnými spotřebiči (to kvůli přehlednosti)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 08.01.2008, 13:43 »

...nikdo vám však nenařizuje že by nešla perioda zkráti a tak reviduju tyto nepřenosné spotřebiče společně s ostatnými spotřebiči (to kvůli přehlednosti)

Jste RT nebo majitel (provozovatel) revidovaných spotřebičů ?
Jestliže jste RT, tak to si o zkrácení revizní lhůty rozhodnete sám ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #7 kdy: 08.01.2008, 22:28 »

Pánové, jsem jako kolega Jura Krikl z jiných diskuzí. Bral bych to logicky. Ať je lehčí než x kg, nebo těžší, dá se říct, že je nepřenosná, neboť se dá říct, že celý svůj život žije na jednom místě. Uvádějme názor, že co je přenosné, je to, co držíme v ruce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #8 kdy: 08.01.2008, 23:21 »

To Kroutil :

Norma ČSN 33 1610 definuje "přenosný spotřebič" trochu jinak.
Typicky je jako přenosný spotřebič zařazován např. počítač, monitor nebo třeba mikrovlnná trouba. Přitom charakter používání je skutečně takový, že se tyto spotřebiče přemísťují jen vyjímečně.
Nicméně norma to takto definuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 22 dotazů.