Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Pry má být mezi hodinami a spínacím prvkem ješté jistič, je to pravda?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pry má být mezi hodinami a spínacím prvkem ješté jistič, je to pravda?  (Přečteno 4945 krát)
Leoš
« kdy: 30.10.2007, 09:44 »

.
Nedávno zaměstnanec ČEZ vymněnil elektroměr na rod.dom.(3 fáz).Nic neřekl.Pak mě přišel dopis od výše uvedené firmy ,  že byla zjištěna závada -která spočívá v tom že mám ve skutečnosti  hl.jistič 3x21A a ve smlově je 3x25A (nu dobrá moje chyba,jaký jsem to koupil ,tak to je),  dále chybí jistič pro spínací prvek.Nějak mě ušlo že musí být jistič na spínací prvek.Jestli tomu rozumím tak mezi hodinama a spínacím prvkem má být jistič?
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.10.2007, 10:12 »

Zřejmě máte dvojtarifní sazbu a nemáte osazen jistič sazbového spinače.
Od dodavatele máte k dispozici 3x25A. Pokud vám stačí hl.jistič 3x21A mohl by vám stačit i 3x20A, což je v ceníku nižší stálý plat. Tuto úpravu je nutno si dobře rozmyslet při snížení na 3x20A vám dodavatel bezplatně blokuje možný návrat na 3x25A po dobu 1 rok. / tou dobou si teď nejsem přesně jistý / Poté je zvýšení za 1x500Kč /1A.
Další věc je to, že starý jistič 3x21A podrží více než nový 3x21A, takže celá úprava by mohla být kontraprodukti vní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Leoš
« Odpověď #2 kdy: 30.10.2007, 17:54 »

,
To mě je jasný ale ten jistič mezi hodinama a spínacím prvkem musím dodat? A jaké hodnoty (A)? Nikdy tam nebyl a při různých kontrolách nikdo nic nenamítal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 30.10.2007, 18:28 »

Zapojení Vašeho elektroměrovéh o rozvaděče je zřejmě hodně staršího data. Dnes platí pro zapojení elektroměrovýc h rozvaděčů jiná pravidla. Informace viz. váš distributor.  Distributor se zřejmě snaží prozatím nenásilnou formou o nápravu metodou osvěty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Leoš
« Odpověď #4 kdy: 30.10.2007, 19:40 »

Děkuji za odpověd,jsem už v obrazu.Budu muset upravit na svoje náklady zákl.elet.desk u.Koupit jistič F+G-25B/3,F+g-2B/1,NUL.MŮSTEK 63A,kryt 4 modul.Musím se podívat co mám ve smlouvě na hl.jistič,rád bych zachoval typ JIK, .Ve smlouvě je napsán ET,to vůbec nevím co to je.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #5 kdy: 30.10.2007, 20:32 »

TO: Leoš

Jistič J1K nezachováte.  Pláč
Přečtěte si vyjádření dodavatele ČEZ. Je tam určitě uvedená norma podle které musí být jistič vyroben, a také požadavek, že jistič musí mít hodnotu dle jmenovité řady proudů a charakteristik u "B",  v některých případech "C". Mrknutí

PS: Prohlédněte si připojovací podmínky ČEZ.  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 31.10.2007, 08:32 »

Dejte sem foto vašeho rozvaděče. Je možné, že stav nebudí důvěru v bezpečnost a proto dodavatel zareagoval. Pokud nebudete svolný s úpravou rozvaděče a nebudete požadovat např.změnu sazby, těžko s Vámi může pohnout a donutit vás k úpravě. Pokud je však stav rozvaděče nebezpečný, ve Vašem vlastním zájmu doporučuji provést opravu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Leoš
« Odpověď #7 kdy: 02.11.2007, 16:16 »

 Děkuji za odpovědi.Nakop il jsem nulový mústek 63A,Jistič 25 B/3,jistič 2B/1,kryt prev.elkon a provede se výmněna .Bude to nový a bude klid a budu doufat že za pár let nikdo nevymyslí jiný normy a nebudu muset znovu předělávat skříň.Jinak děkuji za reakci na tom to fóru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #8 kdy: 21.11.2007, 09:24 »

To víte ,  že vymyslí. Je to nekonečný příběh.  Smích
Dnes jsou ještě běžně k vidění dřevěné desky pod elektroměrem a po výměně elměru nikdo neřek ani slovo. Bohužel. Jsem v rozpacích
Asi nemájí páky je donutit k výměně. Jiné to je když přijdete a něco potřebujete. Pak vas poženou okamžitě s elektroměrem na hranici pozemku. Druhý extrém. Většinu jich to odradí a nechají tam to dřevo. Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.027 sekund, 22 dotazů.