Kdo může provést výměnu elektroměrového rozvaděče?

(1/1)

MPK:
Po výměně elektroměru v RD mi přišel dopis, že si mám vyměnit rozvaděč na RD. Koupil jsem atestovaný rozvaděč na elektroměr včetně podružného rozvaděče za elektroměrem.V dopise stálo jenom, že zaplombovat neměřenou část přijdou dne a v hod.Kdo a kdy my může zapojit tento rozvaděč, protože budou se muset porušit plomby, mohu si to udělat sám (mam Vyhl.50/78Sb v pozdějších zněních, paragraf 7).  za radu

Michal Kolesa:
Trochu nelogické !

Pokud rozvaděč neodpovídá požadavkům energetiků, elektroměr vám nenamontují.
Co je za elektroměrem si můžete udělat sám (vy 50 máte, takže není problém)

Michal Slabý:
Nevím jaká je praxe ve vaší oblasti s distributorem el. energie, ale když od něj nic nepožedujete (navýšení hodnoty jističe, změnu sazby, přemístění.... .....),  tak s rozvaděčem nemusíte dělat nic. Hodiny se mění po 10 letech- to není důvod pro výměnu RE. Pakliže máte změnu ve smlouvě, tak musíte dodržet připojovací podmínky platné ke dni Vaší žádosti. Jinak pro práci na neměřené části musí mít montážní firma smlouvu s distributorem.

Zdeněk Pikhart:
O tom, kdo může dělat na neměřené práci rozhoduje distributor. Firma E-on to umožňuje po oznámení každému, kdo pro to má potřebnou kvalifikaci.

Radek Červený:
Nevím, jak to funguje ve Vaší oblasti, ale na Brněnsku se oznámí na zákaznické lince před započetím prací výměna rozvaděče, stav  a výr. číslo elektroměru, iniciály firmy a kontakt na odpovědnou osobu provádějící výměnu, po dokončení prací se provede revize a vše zašle na eon včetně prohlášení o shodě a protokolu o kusové zkoušce od rozvaděče  se žádostí o zaplombování. Samozřejmostí je přiložení dokumentace a situace, což bývá u nás přílohou revizní zprávy.
O nutnosti dodržení požadavků dle připojovacích podmínek se nezmiňuji, považuji to za samozřejmost.

Navigace

[0] Index zpráv