Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  ******* stará původní rozřazovací
| | |-+  Jak postupovat při vypracování cenové nabídky bez dokumentace?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak postupovat při vypracování cenové nabídky bez dokumentace?  (Přečteno 21762 krát)
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 11.10.2007, 21:36 »

Hm, váhy obchodu a výroby se povážlivě kývají. Třeba se naše děti dožijí doby, kdy již nebude s čím kšeftovat a tak zas převáží výroba (hodnot...  Úsměv ) Mám ale vážné obavy, že se spíše dožijí totální zkázy díky chaosu džungle, který úspěšně budujeme. Sice to bez obchodu nejde, ale čím dál častěji se mi otevírá kudla v kapse, když slyším slova "management",  "marketing" a hlavně "kravaťák". Bohužel, to poslední je i pro mne nejčastěji synonymem vychcaného kšefťáka, odborně školeného v balancování na hranicich zákona v obalu zkřečovaného uhlazence.

To Dunda: Slovem "outsider" jsem nemyslel nic hanlivého. Také jsem jím býval, když jsem s oborem elektro začínal. A zrovna tak i dnes, v pozici OSVČ si bohužel sám, v této pozici sám leckdy připadám. To, když se mi někdy, díky relativnímu dostatku času a podrobné znalosti uživatelských požadavků, podaří po usilovné práci vypiplat PD do složité mozaiky do sebe zapadajících drobností, včetně zahrnutí příprav na velmi pravděpodobné budoucí rozšiřování instalace, kterou ale montážní firma zrealizuje pouze tak, jako kdybych zhotovil PD ve stupni studie. Z rozvodů se natahá 90% (úspěch),  zbytek jinam, rozvaděče vždy menší, než navržené, náplň (až na jističe) i přes výslovné upozornění na požadované parametry a funkce zcela odlišná, ovládací prvky oproti velmi detailnímu návrhu obsluze nesrozumitelné atd. Ale to jsem zase trochu odbočil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.032 sekund, 21 dotazů.