Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  ******* stará původní rozřazovací
| | |-+  Je možné montovat kompaktní zářivku Philips Softone jinak než svisle ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné montovat kompaktní zářivku Philips Softone jinak než svisle ?  (Přečteno 4482 krát)
szt
« kdy: 06.10.2007, 19:02 »

Po 14 cti dnech a cca 10ti hodinách svícení mi v lampičce odešla Philips Softone 12W. Předchozí fungovala týden. Půjdu ji reklamovat, ale napadlo mne - zářivka je v lampičče uložená "vodorovně" a ne "svisle" - nepočítá se při konstrukci zářivky se svislou montáží ? Na přiloženém foto jsou jsem zvýraznil jakési otvory na baňce-pokud jde o otvory chladicí tak si při vodorovné poloze moc nezachladí ...

Jinak lampička je určena pro klasické žárovky až do 75W.

Má někdo nějaký nápad ? Nebaví mne chodit pořád do OBI pro nové zářivky  Vyplazuji jazyk


* softone.jpg (60.38 KB, 902x676 - prohlédnuto 610 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #1 kdy: 06.10.2007, 19:16 »

Pokud by bylo nutné, aby žárovka pracovala jen v určité poloze, muselo by to být vyloženě uvedené v návodu k použití - v praxi spíše na obalu od výrobku.
Takže reklamovat - do třetice snad všeho dobrého ...
A pokud ne, po třetí reklamaci máte nárok na vrácení peněz a můžete zkusit jiný typ.
Ale je to divné, žárovky PHILIPS mají poměrně slušnou úroveň kvality...
Může jít o vadnou sérii nebo o náhodnou událost, která se stává max. 1x za deset let... Úsměv
Nebo to také může souviset se svítidlem, ale nezdá se mi to pravděpodobné. ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 06.10.2007, 20:13 »

Zajděte si do firemní prodejny OSRAM. Mám doma na chodbě "úsporku" OSRAM s elektronikou, spíná se pohybovým spínačem, a svítí bez problémů již 10 let!

PHILIPS  se pustil do výroby žárovek v širokém sortimentu co do kvality (pochopitelně i ceny). Jsou to takové ty informace "ŽIVOTNOST 5 let /a malým písmem/ při svícení 3 hodiny denně"  a místo původní 10-15 000 hod. je to garance jen 5000 hod.  Je to škoda.   Pláč
Byl jsem taky fanda zdrojů PHILIPS, už ale ne. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Viktor Klemon
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.10.2007, 07:09 »

On Philips stále robí aj žiarivky 10-15000 hod, len ich v Obi nenájdete.
Napr rada Master drží perfektne. Ale je pravda že v každej 50 kusovej sérii
sa nájdu 3-4 ktoré nevydržia ani 1500 a ostatné ťahajú poslušne.
Mám už unikáty / je ich cca 60 %/ ktoré ťahajú týmto rokom už 30 000 hod.
(boli to 15 000 hodinové)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.