Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  ZÁLOŽNÍ ZDROJE => UPS -> generátory ...
| | |-+  Je UPS + oddělovací trafo na výstupu vhodné pro zálohování oběhových čerpadel?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je UPS + oddělovací trafo na výstupu vhodné pro zálohování oběhových čerpadel?  (Přečteno 7012 krát)
Jaroslav Hlava
*
Offline Offline




« kdy: 02.10.2007, 07:16 »

V diskusi, tuším, že na tzb.info, jsem se setkal s myšlenkou, že vhodným řešením, jak použít běžnou off-line či line--interactive UPS se stupňovitou aproximací sinusovky pro zálohování oběžných čerpadel ústředního topení, je dát  mezi jejich výstup a čerpadlo ještě oddělovací trafo cca 100 VA (podle  příkonu čerpadla) s převodem 1:1. Vzhledem k tomu, že toto trafo vyšší harmonické obsažené v aproximaci sinusovky  přenese jen špatně a do velké míry je potlačí, půjde na motor čerpadla poměrně kvalitní sinusovka. Myšlenka mne zaujala a teď jen uvažuji, jaké by s ní mohly být eventuální problémy. Napadá mne samozřejmě, zda UPS snese proudovou špičku při náběhu trafa bez vybavení jističe na výstupu, snese-li však záběrný proud motorku čerpadla měla by snést i tohle.  Další problémy mne zatím nenapadají. Napadá někoho dalšího ještě nějaký jiný možný problém obdobné kombinace nebo se domníváte, že by to mělo fungovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Viktor Klemon
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 02.10.2007, 13:01 »

Nedával by som tomuto riešeniu šancu, pretože probémom nebývajú harmonické ale takmer obdĺžnikový priebeh u lacných UPS - tento nevyrobí na kondenzátore dostatočný posun na rozbehnutie motora.
Ekonomicky nákup UPS a transformátora určite prevýši nákup vhodného meniča. Okrem toho je UPS konštruovaná na relatívne krátky čas zálohy a aj po doplnení väčším akumulátorom sa niektoré typy po čase prehrejú. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Beran
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.10.2007, 18:24 »

jak piše kolega rovnou vyměnit UPS měničem 12 na 230V... ja jeden v autě mam a po par hodinách provozu NB ( odběr max 100W dimenzovano na 150W ) se spusti tepelná ochrana... takže budete muset předimenzovat UPS
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stale se učim, ale už bych měl něco umět...
Student VUT Brno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 02.10.2007, 19:15 »

Nakup UPS a trafa a nevim ceho vseho jeste muzu doporucit jen v jedinem pripade - ze to mate za hubicku z nejakeho vyprodeje nebo zprivatizovano od vaseho chlebodarce.

Prubeh napeti z bezne UPS (obdelnik) spolehlive zabije cokoli indukcniho, to je urceno pro spinane zdroje, to trafo musite predimenzovat cca 3x, jinak shori jak papir. Za jedine rozumne reseni proto povazuju koupit UPSku co dava na vystupu aspon kvazi sinus ("schody"),  jinak cerpadlo nepojede. Doporucuju bud neco z vyssi rady od APC, nebo treba tohle http://www.ups-elektrocentraly-klimatizace.cz/index.php?page=ups_zaloha_pro_cerpadla.htm,  to mi doma u kotle na starou baterku ze Skodovky beha uz par let... 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 21 dotazů.