Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Projekt RD
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Projekt RD  (Přečteno 2986 krát)
L.Procházka
« kdy: 29.09.2007, 23:36 »

Chtěl bych se poradit s odborníky, ohledně pár nevyjasněných otázek. Předpokládejme že mám RD, přízemí a podkroví, 4+2.

- je možné v přízemí udělat 1 rozvaděč, odtud vést silnější kabel ke 2.rozvaděči v podkroví? (každý rozvaděč by napájel a jistil jen svoje patro)

- je možné použít více proudových rozsahů u jističů? ... třeba zásuvky mám na 16A. Někde by se hodil spíš 10A jistič nebo 6A.

- udělal jsem tabulku a sečetl jsem že všechny spotřebiče když by běžely v jeden okamžik, dům bude mít příkon 18kW. Stačí dimenzovaná přípojka s jističem 3x25A? ... předpokládejme že nikdy nedojde k situaci kdy poběží všechny spotřebiče.

- mohu ve zdi tahat husí krky, kudy si protáhnu ethernet a sběrnici RS485 ? Nebo to musí být nějak výhradně odděleno od 230V rozvodů?

,
L.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 30.09.2007, 09:09 »

Možné je téměř vše. Na RD bych předpokládal projekt z mnoha důvodů. Požádejte projektanta a on vám připraví varianty. Možností je vždy víc a každá je cenově jiná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 30.09.2007, 09:33 »

- je možné v přízemí udělat 1 rozvaděč, odtud vést silnější kabel ke 2.rozvaděči v podkroví? (každý rozvaděč by napájel a jistil jen svoje patro)
Ano.

- je možné použít více proudových rozsahů u jističů? ... třeba zásuvky mám na 16A. Někde by se hodil spíš 10A jistič nebo 6A.
Je to nejen možné, ale dokonce žádoucí.

- udělal jsem tabulku a sečetl jsem že všechny spotřebiče když by běžely v jeden okamžik, dům bude mít příkon 18kW. Stačí dimenzovaná přípojka s jističem 3x25A? ... předpokládejme že nikdy nedojde k situaci kdy poběží všechny spotřebiče.
Stačí

- mohu ve zdi tahat husí krky, kudy si protáhnu ethernet a sběrnici RS485 ? Nebo to musí být nějak výhradně odděleno od 230V rozvodů?
Těmi "husími krky" chcete vést společně jak datová, tak i silová vedení ?
Jestli ano, tak to není dobrý nápad.  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 30.09.2007, 10:25 »

Uzamčeno!

Pravidla říkají
Jedno téma > jedna otázka!

Diskuze nejsou určeny jako náhrada kvalifikovanéh o elektrotechnic kého pracovníka. Pokud někdo potřebuje poradit s dílčím problémem budiž.

Ti, kteří zde chtějí absolvovat střední elektrotechnic kou školu ať si vyhledají informace v našich archívech.

Ti, kteří zde chtějí projekt na celý dům, nechť vyhledají blízkého projektanta.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.