Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  ******* stará původní rozřazovací
| | |-+  Pojem elektrická přípojka - odkud kam a povinnosti provozovatele
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pojem elektrická přípojka - odkud kam a povinnosti provozovatele  (Přečteno 9917 krát)
Slinger
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 11.09.2007, 13:53 »

Za ústupek ČEZ při pokládce vn kabelu jsem požadoval zřízení elektrické přípojky na hranici mého pozemku. Bylo odsouhlaseno, ale nyní ČEZ chce vyřešit přípojným místem na nejbližším sloupu vzd.vedení nn - údajně je téměř na hranici pozemku. V každém případě je asi 20metrů od místa kde jsem předpokládal měřící skříň pro svůj pozemek. Dotaz - je možno tento svod nn na sloup(tzv.přípojný bod) považovat za elektrickou přípojku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #1 kdy: 11.09.2007, 15:29 »

Ano,  do 50 m od pozemku
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 11.09.2007, 15:35 »

Ano,  do 50 m od pozemku

Pokud bych "požadoval zřízení elektrické přípojky na hranici mého pozemku" tak by mě vzdálenost 20m také překvapila. Vycházíte z nějakého dokumentu ČEZ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #3 kdy: 11.09.2007, 16:42 »

Toto vychází ze zákona 458/2000Sb, § 45, odst. 2
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Bauer
živnostník
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 11.09.2007, 19:24 »

Toto vychází ze zákona 458/2000Sb, § 45, odst. 2

A není tam náhodou napsáno, že přípojku do 50m je distributor povinen zřídit zdarma? Nemyslím si že pokud by přípojka byla třeba 100m dlouhá, že by jí distributor ukončil 50m před hranicí pozemku, ale provedl by přípojku celou a spočítal by podíl na vynaložených nákladech. Tento podíl činí 60% ceny.

To Slinger: Máte dohodu písemně? Pokud ano, tak mám pocit že chtějí mít minimální náklady. Je ovšem pravda že z ČEZ-em jsou vždy tahanice ať jde o cokoliv.... Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT E1/B, EZS, CCTV, elektromontáže, projektování slaboproudu

Říkali nám: elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky, prý to občas kope.....
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #5 kdy: 12.09.2007, 07:38 »

Pokud jde o přípojku z nadzemního vedení nn, je přípojný bod na nejbližším podpěrném bodě od pozemku žadatele. V tomto případě zřejmě 20 m.
Přípojku do 50 m zřizuje ČEZ zdarma, žadatel platí 500 Kč/A hlavního jističe.
Tento svod ze sítě nn +přípojková skříň je přípojka. Dál pokračuje HDV do elektroměrovéh o rozvaděče v pilířku na hranici pozemku žadatele a to už je investice žadatele.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Hrábek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.09.2007, 09:48 »

Přípojku do 50 m zřizuje ČEZ zdarma, žadatel platí 500 Kč/A hlavního jističe.

To je tzv. marketingové kouzlo, aneb "nechci slevu zadarmo".

V mém případě 25A/400V "zdarma" znamenalo 12500,- Kč  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #7 kdy: 12.09.2007, 15:02 »

Já to nevymyslel, ale asije to lepší než 60% účelně vynaložených nákladů
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Slinger
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 12.09.2007, 20:49 »

Děkuji za názory, ale už z nich je zcela zřejmé( a těch zkušeností mám víc),  že výklad zákona nahrává těm našim kolosům....kdy ž něco chtějí, naslibují horem dolem, pak kličkují....Šl inger
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #9 kdy: 13.09.2007, 21:38 »

Já to nevymyslel, ale asije to lepší než 60% účelně vynaložených nákladů

Tak to jste mně teda rozesmál  Smích  Škleb Lepší to určitě je, ale pro rozvodné závody, né pro zákazníky. Poplatek za rezervovaný příkon totiž platí zákazník vždy, třeba i v případě bytových domů, kde nemá RZ s vybudováním přípojky a zřízením přípojného místa ani korunu nákladů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.