Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Co to je cos fí?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co to je cos fí?  (Přečteno 59509 krát)
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 13.09.2007, 22:28 »

S těmi investicemi moc nesouhlasím. Jednak to nemusí být 4 kvadrantový elměr, protože nikdy nebude byt dodávat energii do sítě, a dále, před 25 lety jsem koupil "hloupý" barevný televizor za 14 tisíc, t.j. dnes cca za 48 tisíc. Dnes je BTV této třídy více jak 13x lacinější a to má ještě navíc teletext. Kdo ví, co bude za pár let. Cenu chytrého elměru bych tedy neviděl jako překážku, tím spíš, že jde, jak píšete, o obrovské množství. Výrobci elměrů by se určitě přetrhli v nabídkách na dodávku. Byznys jak hrom.
Omlouvám sa za odbočení od tématu, ale "zavinil" to Peter svým dplňujícím dotazem   Úsměv
Samozrejme, že elektromer nemusí byť 4-kvadrantový, ale stretol ste sa už niekedy z dvojkvadrantov ým? Ja ešte nie. Technická realizácia je totiž tá istá (mám na mysli samozrejme elektronické elektromery).
Cena pomerne slušného elektronického elektromeru je dnes na trhu cca 380 až 400 Eur. Odhadujem v ČR 3mil. domácnosti. Spolu je to vyše 1Mld Eur. Viete o koľko by musela ísť hore elektrika, ak by sa všetky elektromery vymenili? A to som nerátal prácu s touto výmenou spojenú.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #19 kdy: 13.09.2007, 22:57 »

Tak ješte naposledy jeden příspěvek a pak už ne:
1. Ještě jsem je nepotkal, ale není problém to vyrobit
2. Ty eura jsou právě o tom byznysu.
Ale sklouzli jsme tam, kam jsme nechtěli ! Nechme tu jalovinu u domácností plavat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 13.09.2007, 23:39 »

vyplatilo by se to cezu a spol? Ty hromadny vymeny elmeru, to teda nevim.

Ale ony se elektroměry stejně jednou za čas musí vyměnit kvůli prošlé kalibraci.  Mrknutí


pro sit je preci dulezite mit rovnomerne zatizene faze, a tak jsem predpokladal slevu u jistice 3x10A nez 1x25A.

To, že je odběrné místo napojeno 3-fázově ještě vůbec neznamená, že jsou fáze rovnoměrně zatěžovány.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #21 kdy: 14.10.2007, 10:30 »

Dobre, ale precejen nejvetsi odber tvori tepelne ohmicke spotrebice, vyplatilo by se to cezu a spol? Ty hromadny vymeny elmeru, to teda nevim.

Při dnešních nehorázných cenách monopolního ČEZU by se jim stále ještě vyplatilo, i kdyby všechny elektroměry pozlatili a všechny přípojky předělali z hliníku ne na měď, ale na stříbro.  Neřeknu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #22 kdy: 14.10.2007, 12:35 »

Tak to se povedlo, můj poslední příspěvek jsem napsal v 10:30.
Přesně půl minuty po té, co jsem si zaplakal nad monopolem ČEZu udělal můj monitor blik a já byl bez elektriky.
Výpadek byl jen u nás v domu - vypadla jen jedna fáze - takže některé byty vypadly, jiné, ne.
Takže jsem s malou dušičkou zavolal na poruchovku ČEZu, hluboce se omluvil za mé nejapné příspěvky a tak nakonec někoho poslali to spravit. Chudáci sousedi pečící v el. troubách nedělní oběd, jak ti k tomu přijdou?
A tak, aby se nic podobného neopakovalo, omlouvám se ještě jednou ČEZu za své naprosto nemístné poznámky zde na tomto portále a slibuji, že už budu na ČEZ pěti jen a jen samou chválu a že se nic podobného nebude opakovati!
Hosana!
 Smích Mrknutí

PS: Klobouk dolů před jejich monitorovací technikou! Sledovat automaticky všechny servry a v případě zjištěných pomlouvačných a nactiutrhačnýc h pomluv tak rychle zasáhnout a hříšníka odpojit od životodárné energie v takové rychlosti, to je tedy NĚCO! A to jsem netušil, že mohou dálkově přepalovat i obyčejné nožovky v Hádeeskách.
Klobouk dolů a ještě jednou slibuji: já už budu hodný milý Čezíčku.
 Super! Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.