Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Co vše musí splňovat odpovědný zástupce, který bude za mě ručit?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co vše musí splňovat odpovědný zástupce, který bude za mě ručit?  (Přečteno 4445 krát)
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 02.09.2007, 17:07 »

Mám elektrikáře který se z mě zaručí, potřebuju vědět, co musí, co ne, resp. já si skočim pro papíry který vyplnim a stačí mu je dát podepsat nebo musí se mnou někam chodit a potvrzovat že se za mě zaručuje?
 
Teď jsem zaměstnán a chci si udělat živnost pro el.,  ale nemám bohužel ještě 5 let praxe ,  proto potřebuji OZ.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Novas
« Odpověď #1 kdy: 02.09.2007, 19:56 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) váš odpovědný zástupce musí mít paragraf 8. Musíte s ním mít uzavřeny pracovněprávní vztah. Zajdete s ním na ITI tam vyplníte žádost.ITI to posoudí, může ho přeskoušet a vydají vám oprávnění.To stojí necelé 3000tis. Poté s ním zajdete na živnostenský úřad a tam podepíše lejstro že je váš zástupce, zaplatíte 1000kč a je to. Sebou na ITI si musíte ještě vzít nějaké dokumenty: smlouvu s revizním technikem o provádění revizí, seznam měřících přístrojů a tu smlouvu o pracovněprávní m vztahu. To je myslím vše. Taky jsem to absolvoval-také mi chyběla praxe.Pokud máte maturitu tak vám stačí 4roky,vyučený 6let, VŠ 2roky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #2 kdy: 02.09.2007, 20:02 »

Neuražte se.
Chcete živnostenský list a neumíte si přečíst Živnos­tenský zákon ­(č. 455/1991 Sb. ve­ znění č.­ 225/2006­ Sb).
Dozvíte se tam zajímavé věci, např. že odpovědný zástupce musí u vás být v pracovním poměru.
A jestli se nepletu tak na ŽL potřebujete §8 s papírem z ITI.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 02.09.2007, 23:45 »

Klidně se uražte.
Nejen, že nečtete nezbytně nutné zákony ale nečtete i pravidla těchto diskuzí. Pokud musím po vás opravovat i text, který píšete, pak váš zástupce bude chudák.
Pokud bude vypadat vaše práce jako text, než jsem ho opravil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 03.09.2007, 15:34 »

To Novas: Dík za info ,  přesně to jsem chtěl vědět .
To Křemen: par.8 mohu mít pouze s OZ ,  jelikož nemám tolik praxe.
To admin: neurážím se,slohové práce  mě nikdy nešly.Chudák ? Když myslíte ,  názory nikomu neberu .  Mrknutí a jen tak mezi námi ,  už jednou kdysi jste mi upravoval text  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 22 dotazů.