Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?

(1/3) > >>

Vitezslav Gazda:
Postavil jsem nový pilíř téměř na stejném místě jako starý viz. foto v příloze a STE vyčíslilo náklady na přeložku na 50 000 Kč.

Co si o tom myslíte?
Mohu se nějak bránit proti takové zlodějně ?

Vitezslav Gazda:
Jenom ještě upřesním, že stavbu nového pilíře (to je ten větší vzadu) jsem financoval ze svého a bourání toho starého (to je ten menší bílý vpředu) si zajistím rovněž sám. To znamená, že STE chce 50 000 pouze za přeložení kabelu z jednoho pilíře do druhého.

MilanKnop:
Pokud máte smlouvu o přeložce, tak je to kompletní cena za zbourání a znovupostavení pilíře včetně projektu a vyřízení stavebního povolení včetně elektroprací, výkopů, vypínání a manipulace v síti, geodetického zaměření nového stavu a revize zařízení.
vás někdo nutil k postavení nového pilíře? Nebo to byla Vaše aktivita?
P.S. STE už neexistuje, dnes je to ČEZ

Vitezslav Gazda:
Smlouvu o přeložce mám. Pilíř je řešen v rámci stavebního povolení na celý dům. ČEZ Distribuce dobře ví, že pilíř již stojí na moje náklady, takže pochybuju, že by ze sebe dělali zloděje až tak viditelně a chtěli snad abych ho platil dvakrát. Musel jsem dostavět pilíř pro elektroměr a plyn a protože zasahuje do oplocení a nevyhovoval mi původní materiál (bílá cihla),  tak jsem ho prostě postavil celý znovu. Netušil jsem ovšem že budou chtít za přeložku 5x víc než stál ten pilíř. Myslím si, že je ta cena přemrštěná i v případě že by tam bylo všechno co píšete.

Petr Doležal:
Pro objektivnost budiž řečeno :
Když u přeložení kabelu do nového pilíře, bude scházet 0,5 m, jak to budou RZ řešit ? Pokud se budou bránit spojce ( prohlásí to za možné poruchové místo),  tak třeba budou chtít vyměnit kabely v celých délkách k sousedním skříním.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana