Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  ******* stará původní rozřazovací
| | |-+  Ake odporucate vyrobcov pre instalaciu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ake odporucate vyrobcov pre instalaciu?  (Přečteno 13470 krát)
Maros Macik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 22.08.2007, 08:35 »

Akeo vyrobcu (s najlepsim pomerom cena/kvalita) odporucate pre istice, chranice ,  prepatovky pre instalaciu v RD? Alebo je to jedno, vsetky su kvalitne? 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Libor Swiech
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.08.2007, 09:03 »

Já jsem ve svém domě použil komponenty OEZ a přepěťovky Saltek. Zatím vše funguje jak má (ostatně zatím naštěstí žádný blesk neprověřil, jestli přepěťovky opravdu fungují...  Mrknutí). Cena za tyto prvky byla v rozumné míře, ale záleží jaké ma kdo zkušenosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« Odpověď #2 kdy: 22.08.2007, 10:50 »

mohu doporučit kompletní výzbroj rozvodnic včetně skříní zn. Hager. Ceny rozumné, zboží obvykle skladem, elektrikáři chválí různé vychytávky při montáži. Ani přepěťovky se značkou Hager nejsou žádný "bastl",  na exkurzi u Dehn&Söhne jsem je tam viděl "vyjíždět" z výrobní linky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #3 kdy: 22.08.2007, 14:48 »

Přepěťové ochrany DEHN + SÖHNE
jsou nejlepší :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 22.08.2007, 16:36 »

Přepěťové ochrany DEHN + SÖHNE
jsou nejlepší :-)

To je zvláštní, když jsem se ptal, tuším že u Salteků, tak tvrdili, že DEHN + SÖHNE vyrábí krém na boty...   Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
PETR STROMAJER
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 22.08.2007, 19:33 »

To je zvláštní, když jsem se ptal, tuším že u Salteků, tak tvrdili, že DEHN + SÖHNE vyrábí krém na boty...   Vyplazuji jazyk
Byl jsem též u salteku a řekli mi něco podobného.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PETR STROMAJER
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 22.08.2007, 19:45 »

Ono i když koupíte třeba moeller 16 A nebo OEZ tak charakteristik a je stejná akorat jsou jiný rozměry,je to jako z vypínačema když si koupíte tango nebo element jednopol tak je to jenom o estetice,pač strojky jsou uplně stejné a vyrabí je tatáž firma.Záleží na finančních možnostech,někdo se spokojí z classikem jiný z legrandem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #7 kdy: 22.08.2007, 22:50 »

To s tím krémem na boty je velmi zajímavá informace.
Hlavní rozdíl bych viděl v tom, že  Dehn vyrábí opravdové přepěťové ochrany a jejich parametry uváděné v podkladech jsou ověřitelné a pravdivé. U některých jiných výrobců jsou to spíše údaje, jaké by si přáli ,  aby jejich  výrobky měli. Toto se ověřovalo  například v Polsku a výsledky byly pro někoho překvapivé (pro mne ne)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
PETR STROMAJER
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 23.08.2007, 20:21 »

To s tím krémem na boty je velmi zajímavá informace.
Hlavní rozdíl bych viděl v tom, že  Dehn vyrábí opravdové přepěťové ochrany a jejich parametry uváděné v podkladech jsou ověřitelné a pravdivé. U některých jiných výrobců jsou to spíše údaje, jaké by si přáli ,  aby jejich  výrobky měli. Toto se ověřovalo  například v Polsku a výsledky byly pro někoho překvapivé (pro mne ne)
No dobře,ale proč si myslíte že jiné značky přepětovek mají jiné parametry někde se to muselo schválit.Nebo si ty udaje vycucali z prstu? Šok Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #9 kdy: 23.08.2007, 21:52 »

No, zřejmě máte zkreslené představy o uvádění výrobku na trh.
Za vlastnosti výrobku odpovídá jeho výrobce či ten kdo ho uvádí na trh, ten také deklaruje jeho vlastnosti prohlášením o shodě. Testování výrobku provádí buď u zkušebny, nebo sám.
Takto to vypadá pak v praxi:
http://www.spotrebitele.info/domacnost_bydleni/clanek.shtml?x=2340908
No a jak dopadl test přepěťových ochran můžete nalézt zde, tento článek vychází z článků profesora Flisowskiho uveřejněném v časopise ELEKTROINSTALA TOR č. 10 a 11 roku 2006.
http://www.spinpol.com.pl/kurier/1/5Kurier_nr1.pdf
PS : Už jsem slyšel stížnosti, když uvádím odkazy na AJ nebo NJ texty  Nerozhodný,  ale jestli to uslyším i na polštinu, tak se asi naštvu  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 23.08.2007, 22:49 »

Koukám, že se debata stáčí někam jinam. A tazatel _ Macik s toho může být lehce zmaten. Takže :

TO Stromajer :
Když jsem zde umístil příspěvek s krémem na obuv, tak to měl být pouze žert na adresu Honzy Hájka.  Jsem v rozpacích

TO Macik :
Co se týká přepěťových ochran, jestliže sáhnete po Dehn, tak určitě neprohloupíte.  Palec vzhůru

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Norbert Maxian
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 24.08.2007, 00:00 »

Odporúčam DEHN, skúsenosti sú výborné, zariadenie je chránené bez problémov viac ako 7 rokov Úsměv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.