Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Kde naleznu značení vypínačů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde naleznu značení vypínačů?  (Přečteno 28842 krát)
Lumpajz
« kdy: 11.08.2007, 19:59 »

Stavíme s rodinou domeček a v současné chvíli došlo na nákup zásuvek a vypínačů. Náš elektrikář řekl, že si máme vypínače a zásuvky nakoupit sami  Smutek ,  že značení jednotlivých typů je napsáno na kabelech... což je sice pravda, ale já těm značkám nerozumím a elektrikář je na dovolené...

Neměl by někdo prosím, nějaký obrázek nebo adresu na www se značením vypínačů...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 11.08.2007, 21:06 »

Toto řešení je poněkud zvláštní. V dnešní době je asi každý kdo nakupuje materiál plátce dph. To znamená, že když vám materiál koupí elektrikář zaplatíte jen 5% dph. Když si ho půjdete koupit sami tak za ně dáte 19% dph. Při dnešních cenách a množství to není zanedbatelná položka. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Lumpajz
« Odpověď #2 kdy: 11.08.2007, 21:52 »

to Josef Prouza:
zančení pod oskazem jedna jsem našel také, ale bohužel to není ono. Jedná se mi o schematické značky (za popis se omlouvám nejsem elektrikář) typu : kolečko s jedním ramínkem vpravo nahoře nebo kolečko s ramínkem vlevo dole a vpravo nahoře atp.

to Michal Slabý:
řešení zdá se být nestandartní, ale v koncové fázi nebude, vypínače nakupuji na fakturu (nebo doklad) pro firmu která
domeček staví, jen si chci vybrat sám a částku s nižší daní "doufám zaplatím" Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lumpajz
« Odpověď #3 kdy: 12.08.2007, 00:03 »

 Mrknutí to je ono ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 12.08.2007, 00:13 »

Zřejmě váš elektrikář nenní plátce DPH, jinak by jste to měl u bytové výstavby levnější, i když je pravda, že v OBI nebo v BAUMAXECH se prodávají výrazně levnější vypínače a zásuvky, ale jsou to  .... Jinak co se týká značení 1. je normální vypínač, Potom zřejmě ještě budete potřebovat 5. to je lustrový, resp. dvojpáčkový vypínač Dále asi bude potřebova 6. to je schodištový, 7. to křížový - pokud budete vypánat a zapína z více než dvou míst a potom možna 6A, 6B, ale to užje dnes značeno 6+6, protožeb 6A se už nevyrábí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
vaclav-vnc
« Odpověď #5 kdy: 22.11.2007, 09:45 »


v novem byte mi nefunguje schodistovy vypinac v obyvaku (dva vypinace, jedno svetlo). Pri jednoduchem porovnani "strojku" u fungujiciho zapojeni jinde jsem zjistil, ze se lisi cisla "strojku". Jsou pouzity "strojky" Vedder, u fungujiciho zapojeni jsou to cisla 9 a 11, u nefungujiciho 10 a 11. Hledal jsem na netu, napr. ( ),  ale vysvetleni ocislovani jsem nenasel. Nevite nekdo, kde bych se to mohl dozvedet?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 22.11.2007, 18:30 »

Kupte si dva přepínače číslo 6 (to jsou tzv. schodišťáky) a bude to fungovat, pokud je dobře zapojen á elektroinstala ce. Ty čísla co uvádíte nevím co znamenají. Na Vámi uvedeném netu nic o nich není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #7 kdy: 23.11.2007, 17:50 »

Tak takovýto postup někdy dělám taky. Třeba naposled: ukázal jsem investorovi katalogy a nic z nich nechtěl. Prý jenom kovový. Tak ty jsem mu je tam našel (plast, lak jako kov). Prý ne, musí to být vážně kovovový. Tak ty jsem ještě neviděl, jenom v provedení GO (do obyváku? zle). Tak jsem mu řekl ať si je sežene sám. Ale k jádru pudla: dal jsem mu alespoň seznam, kolik čeho!! Kolik vyp.č.1, 5,6, zásuvek, dvourámečků apod. Stejně nakonec nakoupil TANGA  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #8 kdy: 25.11.2007, 12:39 »

Co je provedení "GO"? Kovových vypínaču je na trhu dostatek. Jen pohledat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #9 kdy: 25.11.2007, 18:25 »

Učili jsme se kdysi, že to jsou takový ty hranatý, na povrch, IP 44. Dělali se i z bakelitu. Ale kovový místo TANG jsem vážně ještě neviděl...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #10 kdy: 26.11.2007, 11:53 »

To Kroutil: Máte na mysli zásuvky a vypínače pro venkovní prostředí. Dělali se a dodnes dělají ze slitiny hliníku. Mají na sobě i vnější uzemňovací svorku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #11 kdy: 26.11.2007, 16:39 »

Jo, vím, dělám občas s nimi, ale neviděl jsem kovový do obytných místností angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #12 kdy: 26.11.2007, 21:08 »

Třeba Moeler: Cirio nebo AXEND, ABB - některe v řadě ALPHA NEA ......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Poradíte mi se vzdáleností zásuvky bojleru od WC?
 Kam umístit proudový chránič pro koupelnu?
 Musí být na světla v koupelně přes chránič?
 Jak zapojit proudový chránič OFI 40?
 Musí být boiler připojen přes vypínač?
 Jak správně umístit bytový rozvaděč?
 Jaké je správné zapojení proudového chrániče?
 Regulace derivacniho dynama
 Jak je nejvhodnejsi zapojit 3f asynchroni motor na ventilator 1.5 kv?
 Hledám schema pro schodistove zapojeni 3 vypinacu
 Na koho se mám obrátit, když potřebujeme ochranu el. napětí?
 Do jaké hloubky se ukládá přívodní kabel?
 Jak připojit ochranný vodič ke svítidlu pokud pro něj není žádná svorka?
 Jak připojím lampu k vývodu ve zdi pokud má lampa vidlici do zásuvky?
 Jaký potřebuji přívodní kabel k elektrické troubě?
 Mohu vést 2m vedení nn v krku společně s telefonem a televizní anténou?
 Poradi mi niekto ako zapojit 2 schodistove vypinace s 2 svetlami?
 Je nějaký předpis jak má být zásuvka na krabičku namontována?
 Je takto možno uspořádat instalaci pro kuchyň?
 Ověřte prosím mou znalost zapojení proudového chrániče ...
 Mohu kabely CYKY 3x2,5 volně vložit mezi neomítnutou zeď a dřevěnou stěnu?
 Jak zapojit dvoufazovou sklokeramickou desku na trojfazovy vypinac?
 Mozu sa pripojit zasuvky s jednou zasuvkou v kupelni na jeden prudovy chranic?
 Mozem pod drezom umiestnit zasuvku pre umyvacku riadu?
 Poradíte mi se zapojením rozbočovače TV signálu?
 Poradite mi zapojeni dvou svitidel do jedne cokolady?
 Jak spojit AL s CU vodiče různých průřezů?
 Jak mám připojit ventilátor do koupelny?
 Jak zapojit pohybové čidlo s nástěnným světlem?
 Jak propojit vidlici 5krát se strojem, který nemá zapojen N?
 Jak zapojím dva okruhy na dva vypínače?
 Jak zapojit světlo s dvěma černými a jedním zelenožlutým vodičem?
 Jak zapojit světlo ovládané z více míst?
 Jak propojit dvoj vypinac pro ovladani světla a ventilatoru?
 Jak připojit elektrický sporák cca 9kW v paneláku?
 Může pulzní odběr ovlivnit přesnost měření elektroměru?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.