Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  ZÁLOŽNÍ ZDROJE => UPS -> generátory ...
| | |-+  Jak na hlídač izolačního stavu za UPS?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak na hlídač izolačního stavu za UPS?  (Přečteno 11427 krát)
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #18 kdy: 02.07.2007, 11:39 »

Ve zdravotnictví jsme toto řešili zapojením oddělovacího trafa mezi UPS a hlídač .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Vojtek
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 02.07.2007, 11:53 »

Vyrábame, projektujeme a dodávame UPS. Väčšina riešení už bola naznačená v predchádzajúci ch príspevkoch. Možnosti sú:

1.) Klasická IT sieť, s možnosťou doplnenia HIS - v súčasnosti už iba zaradením izolačného trafa. OnLine UPS vyrábané v súčasnosti už
neobsahujú trafá a ich menič nezabezpečuje galv. oddelenie. Elektronická nadprúdová ochrana meniča je medzi výst. prac. vodičmi, nie
voči PE. Riešenie je "čisté",  ale ekonomicky nevýhodné a často aj neopodstatnené .

2.) UPS sa síce pripája ako spotrebič, ale je to zároveň aj zdroj! Osobne používam v prípade takejto požiadavky riešenie s prepojením N1 a
N2 (analógia uzemnenia uzla zdroja). Samozrejme treba dodržať spojitosť N vodiča a tu nastáva obvyklý problém malých UPS pripájaných
na sieť vidlicou. V takýchto zákazkach konštrukčne upravujeme UPS na pevné pripojenie, pretože na vstupe UPS s vidlicou musí byť relé
odpínajúce obidva póly - L aj N1. Je to ochrana pri vytiahnutí vidlice na bežiacom UPS.   

Podrobnejšie info, konkrétne riešenia - www.elteco.sk, j.vojtek@elteco.sk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 02.07.2007, 16:17 »

To Rozmahel

Jaký je rozdíl mezi jednou 230V ze sekundáru trafa 22/0,4kV s uzlem uzemněným, a mezi uzemněnou "nulou" za UPS a druhým pracovním vodičem s 230V proti "nule"??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 02.07.2007, 19:32 »

Sekundár TR 22/0,4kV má vyveden nulový bod a ten je uzemněn. Na tomto vodiči by mělo být vždy nulové napětí.
Při chodu UPS 230V z baterie se jedná o izolovaný zdroj bez uzemněného nulového bodu. Oba póly jsou " fáze " které mají pouze proti sobě měřitelný potenciál. Obdoba sekundáru trafa např.nabíječky . To znamená, že při chodu z baterie se dotyk s jedním vývodem nepozná. Při náhodném dotyku s druhým pólem je o malér postaráno. Mslím si, že HIS je zde nutností.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

HaryFotr
« Odpověď #22 kdy: 30.08.2007, 15:36 »

Myslím,že je to na dlouhou diskusi o celém sektoru UPS. Jen co mě napadají témata:
- Jištění za UPS - spoléhat se na proudová omezení v obvodech UPS? pokud ne, pokud ne jaký jisticí prvek vybaví v rozumném čase, abychom nedegradovali výkon UPS např o řád?
- To co tady probíhá teď - soustava TN/IT a ochrana proti dotyku
- když nejsou obvody vstup výstup "bezpečně" odděleny (jak to z diskuze tady vyplývá že to mu tak je),  tak mi z logiky věci vyplývá že při běhu UPS na bat. se může  na vidlici UPS objevit potenciálně nebezpečné napětí

No nějak mi ze všech řešení vždy vyleze prosopes.
Existují na to spešl ČSN? EN? IEC?

UPSky jsem měl mít teď v projektu poprvé, naštěstí jsem tu část mohl hodit na dodavatele UPS, ale nezávidím RT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.028 sekund, 22 dotazů.