Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  ******* stará původní rozřazovací
| | |-+  Poradíte mi s málo hlubokou elektroměrovou skříňkou zapuštěnou do fasády?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi s málo hlubokou elektroměrovou skříňkou zapuštěnou do fasády?  (Přečteno 13164 krát)
J. Novotný
« kdy: 02.08.2007, 18:07 »

Budu rekonstruovat venkovní stěnu řadového domečku a přemisťovat elektroměr.
Skříň bude zapuštěna ve fasádě (16 cm izolace nalepené na 17 cm zdivu).
Skříň bude na východní straně lehce pod střechou (prší tam jen při větru).
Dodavatel elektřiny je PRE.
Minimální vnitřní rozměry skřínky s třífázovým elektroměrem jsou tedy 25x45x16 cm hloubky.
Elektrikář mi tvrdí, že jsou v prodeji vhodné skříňky jen s hloubkou minimálně 20 cm, což je ale vzhledem k tloušťce izolace hodně.
Má pravdu, nebo existuje plechová skříňka s menší hloubkou?
Můžete mi nějakou doporučit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 02.08.2007, 19:43 »

Pokud požadujete plechový elektroměrový rozvaděč pro 3f měření, tak nejmenší rozměry (mě známé) jsou 650x300x230(hloubka) - od firmy Ello
Menší se dá senat plastový od firmy esta-ivančice, ale je pouze užší - tzn. 600x260x240 - musíte brát v potaz hloubku samotného elektroměru, a tím pádem se u sériově výráběných elektroměrovýc h rozvaděčů pod výše zmiňovaných 230mm nedostanete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
J. Novotný
« Odpověď #2 kdy: 02.08.2007, 20:05 »

....musíte brát v potaz hloubku samotného elektroměru, a tím pádem se u sériově výráběných elektroměrovýc h rozvaděčů pod výše zmiňovaných 230mm nedostanete.

Já mám ale číslicový elektroměr hloubky 7cm na umělohmotné podkladové desce 6cm. Tedy 13 cm dohromady.
Přece snad musí existovat skříň méně hluboká ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #3 kdy: 02.08.2007, 21:33 »

TO: Novotný

Nevím co si mám představit pod "Já mám...."? Vlastníkem elektroměru je dodavatel a ten má předepsanou minimální hloubku 160 mm pro všechny měřící přístroje. Když k tomu připočtete hloubku montážní desky 40 mm, tak je to minimálně 200 mm a víc.  Nerozhodný

Minimální rozměry prostoru pro měřící přístroje naleznete v připojovacích podmínkách dodavatele. Tyto rozměry jsou pro každého výrobce elektroměrovýc h skříní závazné Mrknutí

PS: Nikde není psáno, že může dojít k poškození elektroměru, a být nahrazen elektroměrem s jinými rozměry.
ajoooo

* KPP_final_CD_070301.pdf (490.04 KB - staženo 672 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 02.08.2007, 22:20 »

Zkusím ještě přidat připojovací podmínky PRE (předchozí jsou ČEZ),  ale nevím zda to půjde, má to 947 kB a dle informace se může připojit max 1000 kB. Je to na hranici, tak uvidím. Kroutím očima

* PN_MM_501_5.pdf (946.65 KB - staženo 889 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #5 kdy: 02.08.2007, 22:44 »

Pro elektroměry je rezervována určitá výška, šířka a hloubka. Je to jeden z hlavních požadavků rozvodných závodů. Sice se všechno časem zmenšuje, ale požadavky RZ stále přetrvávají. Z nějakého důvodu se docela často mění typy elektroměrů, které RZ používají. Po deseti letech se také elektroměry vyměňují. Jinak řečeno není vůbec jisté, jaký elektroměr vám budou chtít někdy RZ nomontovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
J.Novotný
« Odpověď #6 kdy: 03.08.2007, 07:46 »

TO: Novotný

Minimální rozměry prostoru pro měřící přístroje naleznete v připojovacích podmínkách dodavatele. Tyto rozměry jsou pro každého výrobce elektroměrovýc h skříní závazné Mrknutí

V připojovacích podmínkách je:
Pro montáž elektroměrů a spínacích prvků musí být zabezpečeno místo v rozvaděči minimálně dle rozměrů uvedených v tabulce:  hloubka 16 cm.

Děkuji. Už je mi to jasné
Tohle jsem laicky chápal, že když se bude připojovat elektroměr, tak tam musí být ve skříňce celkové místo minimálně 16 cm. Nikoliv 16 cm jen na elektroměr plus cca 4 cm na desku.

J. Novotný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Prouza
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 03.08.2007, 16:46 »

Pokud se chcete vyhnout přisekávaní zdi, nebo máte obavy z "promrzání" zdi za RM, možná by se vám vyplatilo k běžnému plastovému RM dokoupit základ s pilířem za cca 2000 a takovou sestavu přisadit k domu nebo do oplocení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J. Novotný
« Odpověď #8 kdy: 03.08.2007, 20:15 »

Tomu jsem se chtěl právě vyhnout. Jsou to řadové domky bez plotů a sloupek 2m od vstupních dveří by působil jako pěst na oko. I ta vystouplá skříň bude vypadat hrozně.

J. Novotný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #9 kdy: 03.08.2007, 21:53 »

TO: Novotný

A jak dlouho myslíte, že ty domky budou bez oplocení? Nerozhodný
Elektroměrová skříň včetně HDS má být osazena na hranici soukromého pozemku. Jestliže váš pozemek končí 2m od domu, doporučuji vám vybudovat "pomníček" a přemýšlet o hezkém oplocení. Palec vzhůru

http://www.dck.cz/galerie/14.jpg
http://www.dck.cz/galerie/12.jpg
http://www.dck.cz/galerie/07.jpg
http://www.dck.cz/index2.php
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
J. Novotný
« Odpověď #10 kdy: 03.08.2007, 23:15 »

Domečky jsou neoplocené už 50 let, přívodní kabel vede ze štoly pod domečkama, nikoliv venku v zemi.
Jednou ale k rekonstrukci vedení jistě dojde i s těmi sloupky.

J.Novotný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.017 sekund, 22 dotazů.