Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jaká je přibližně ztráta napětí po 20m kabelu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaká je přibližně ztráta napětí po 20m kabelu?  (Přečteno 22300 krát)
Jirka Hajšl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 30.06.2007, 20:10 »

mohu se zeptat, jaká je přibližně ztráta napětí a proudu po 20m kabelu ?

Vysvětlení: doma mám připojený internet přes Access Point, který je na střeše a dodávám k němu proud přes POE (power over ethernet) dlouhý 20m. Mám doma 2 stejné AP a klasický zdroj, který pro ten domací v bytě stačí, dodává 5V ~ 2A. Ten se však u toho na střeše nechytal, napojil jsem na něj 12V ~ 0.5A (jiný nebyl k dispozici),  to šlapalo, ale po čase to začalo vypadávat.

Je to v příkonu, mam pro ten na střeše dát aspon 12V ~ 1A, nevím, kolik si mohu dovolit abych ho zase nevypálil, a jesti tam dojde na těch 20m, co má.

Díky za jakoukoli radu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.06.2007, 21:04 »

No pokud by jste tam mel skutecny POE, tak zdroj a APcko negociuji mezi sebou a zdroj zdola pusti presne tolik, kolik APcko potrebuje. Vy tam ale zrejme mate jen obycejny zdroj natvrdo pripojeny na nevyuzite draty ethernetu.  Tak se to zkratka nedela. Pokud zarizeni podporuje POE, je potrebny profesionalni POE injektor. Jinak jste spolu s TP kabelem mel potahnout normalni kabel alespon 2x1,5 a nebo vyresit zasuvku pro AP pod strechou. Zazrak je ze ten AP tech 12V ustal bez skod na zdravi a tak se vypadkum nedivim. Pokud to chcete udelat takhle, tak zdola pustte aspon 15V a nahore u APcka poreste stabilizovany zdroj treba s 7805. V kazdem pripade ale s ochranou proti prepeti a aspon trochu remeselne slusne...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Hajšl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 30.06.2007, 22:01 »

Díky za odpověď, ale zda je to skutečné POE, jak Vy říkáte, opravdu nevím, napsaný to tam je dole "POE Power Injector" a nahoře taky je něco napsaný, už nevím co ... ale je fakt, že tam nění žádná značka, jen černá krabička, koupeno od známého za 500 Kč ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 01.07.2007, 13:02 »

Vidim, ze jsem se mylil, jste zrejme jeden z mala co jako POE neoznacuji vyuziti volne zily na pusteni proudu ze zdroje dole u pocitace a podobne bastly. Ve vasem pripade by ale bylo zahodno sednout si k manualu od daneho zarizeni (AP i POE injektor) a hledat problem, protoze kvalitni injektory zvladaji bez problemu i 100m TP kabelu. Pri zapojeni probehne mezi zarizenim a injektorem negociace, kde zarizeni sdeli injektoru sve proudove naroky a zatezi linku standartni impedanci, nacez injektor zvysuje proud smyckou az do dosazeni prislusnych napeti. K tomu zrejme u vas korektne nedochazi, proto ty vypadky AP. Bohuzel na dalku se neda prilis poradit, moznosti je vice, doporucuju precist manualy a pripadne pozadat o radu nekoho primo na miste...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 02.07.2007, 08:34 »

1) ztráta (úbytek) napětí na kabelu je závislý na procházejícím proudu a na odporu kabelu, podle Ohmova zákona, to je učivo ZŠ, velikost odporu je dán použitým materiálem (předpokládám měď),  délkou a průřezem vodiče. Z údajů v dotazu se jednoznačná a přesná odpověď složit nedá.
2) kdyby občas Hasiči nebo SÚIP viděli co se dává va střechy, na půdy,... a jak,  to by bylo pokut
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Marek Zeman
« Odpověď #5 kdy: 02.07.2007, 11:11 »

To Jirka Hajšl:
Máte zřejmě nějaký jednoduchý adaptér pro využití volných vodičů v kabelu UTP. Jeho vhodnost se nedá posoudit bez bližších informací. Chybí tu hlavně údaj o potřebném napájecím napětí a proudu Vašeho AP. Setkal jsem se zatím s napájecím napětím buď 3V, proud při vysílání 3,5A - nelze napájet po tenkém kabelu, tovární zdroj má kabel do 1m. Při potřebě dálkového napájení musí být u AP konvertor - stabilizátor (spínaný) 3V DC napájený vyšším napětím (nad 10V). Mám takový "bastl" doma.
Většina AP má takový konvertor v sobě a fungují v rozsahu přibližně 9-12V DC. AP má při vysílání cca 10W příkon. Pokud máte AP připojené ke zdroji 5V 2A, možná je to tento případ a s výkonem jste knop, napětí zřejmě ještě měniči vyhoví. Problém bych viděl u zdroje 12V 0,5A t.j. 6W, to, že nějakou dobu fungoval, by znamenalo, že byl přetížený a poškodil se.
Zkuste se podívat na štítek AP (nebo k napájecímu konektoru) a zjistit potřebné napětí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Hajšl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 06.07.2007, 10:20 »

díky všem, tady je fotka toho zařízení dole (http://www.hajsl.cz/img/poe.jpg),  zkoušel jsem i jiný zdroj, který měl 12V na 0,7 A, ale stejně to blblo, takže poškozený zdroj asi nebude .... manual k tomu POE opravdu nemam, není tam ani výrobce ... a manual k d-link AP DWL-900AP+ mluví pouze o tom 5V a 2A .... je možné, že by byl ten AP poškozen nedostatkem výkonu .... nebo ten drat ted začal víc "odporovat" ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 06.07.2007, 13:32 »

Ach jo. Tak ted uz je to skoro jasne. Obavam se, ze to co je na fotce neni profesionalni injektor s procesorem, menicem a spinanym zdrojem, ale jen nejaky poloamatersky bastl. Asi nejjednodussi by bylo sehnat skutecny PoE injektor (treba tady tento http://www.wifiobchod.cz/POE-100-EU-PoE-Injektor_g433.html je primo urcen pro napajeni 5V/2A a pro dany typ AP) a melo by byt po problemu. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Hajšl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 06.07.2007, 22:05 »

no toho jsem se právě obával, ale když to tam je napsaný .... takže ten profi injector dokáže správně dávkovat proud i napětí pro to AP, snad není ještě poškozen natolik, aby to šlo k čertu ... pak tam tedy mám dát jaký zdroj, až budu mít ten profi POE ? podle toho jak jsem to zde četl, by tam mohlo být skoro cokoli, co ten POE snese, to nejspíše bude v manualu ... ještě jednou díky za rady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 06.07.2007, 22:37 »

Pokud soudim podle toho co mam doma, tak na boku zarizeni je prepinac 5V/2A, 7,5V/1,5A, 12V/1A. Kam jej prepnout, to asi nemusim rikat.  Mrknutí A nevim jak konkretne tenhle injektor z linku, ale ten co jsem kupoval ja spolu s AP byl komplet i se zdrojem do zasuvky. S kabelem problem nebude, pry s kvalitnim injektorem neni problem ani 100m. Podstata je asi takova, ze injektor diky vestavenemu menici a vlastni inteligenci procesoru jde s napetim a proudem nahoru do te doby, dokud zarizeni nahore nerekne "fajn, ted mam 12V, 2A" a vubec se pritom neresi, ze zdola jde v te chvili treba 26V...

 Jinak podle vyjadreni kamarada co jej site zivi, pry to tvoje DWL-ko snese docela hodne, je to pry skoro neznicitelna mrcha, takze ciste principialne by poskozeny byt nemelo. Jen se proste pokazde, kdyz napeti nevyhovovalo to APcko vypnulo. 

Pro zajimavost doporucuji rozebrat tu krabicku co drzis na fotce v ruce. Asi to bude docela poucna zkusenost. Tipuju ze tam najdes propojeni 4 pinu mezi konektory a dalsi 2+2 draty napojeny pres vypinac na konektor zdroje... 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Hajšl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 07.07.2007, 11:48 »

mysliš že ta moje krabička je něco jako tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43497  Mrknutí a já vůl za to dal pětikilo ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 11.07.2007, 00:08 »

No ono záleží na průřezu vodičů toho kabelu a příkonu, který je k němu připojen. Otázka kolik je ztráta na 20m kabelu je stejná jako kolik stojí auto?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Hajšl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 28.07.2007, 14:08 »

zdravim po čase, tak jsem si pořidil POE podle vaších rad http://www.wifiobchod.cz/POE-100-EU-PoE-Injektor_g433.html i se splitterem, nastavil na něm 5V/2A (dole u injektoru je zdroj 15V/1A),  pro jistotu dal jiný AP, který jsem předtím doma používal jako AP pro wifi na NTB bez sebemenšího problému a chová se to ještě hůře, AP nahoře restartuje skoro každé 2 minuty ... někdy i vícekrát za minutu ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakou hodnotu vodivosti pro Al a Cu mám použít do výpočtů pro úbytek napětí na kabelu?
 Úbytek napětí, Voltage drop
 Jaky prurez kabelu pro vedeni delky 850m?
 Může mít zapínání více výkonových spotřebičů vliv na napětí v síti?
 Jak stanovit ztráty ve vedení?
 Jak prodloužit zvonek o 50m aby nedošlo k úbytku napětí?
 Může způsobit špatný kontakt pokles výkonu žárovek?
 Na přívodních svorkách FI je Zsm 0,5ohmu a na odvodu 4,5...kde je chyba?
 Neměl by někdo tabulku úbytků napětí na kabelech?
 Jak vypočítám úbytek napětí ve vodiči?
 Jak se vypočítá v praxi úbytek napětí na světelném okruhu?
 Poradíte mi prosím s výpočtem úbytku napětí?
 Jaký je povolený úbytek napětí pro připojení vodní elektrárny ?
 Aký je presný výpočet úbytku napätia na kábli CYKY?
 Je v pořádku úbytek napětí 10V na 5 metrech?
 Vie niekdo vypočítať ubytok napätia na konci kabelové trasy?
 Jaký je možný úbytek napětí AC i DC na vedení podle normy?
 Proč mám v 1 fázi 305voltů v 2 fázi 345voltů a v3 fázi 150voltů ?
 Bude mít úbytek napětí na délce kabelu cca 350m při 230V vliv na funkčnost relé?
 Jaký průřez drátu na 12V/5A na cca 17m?
 Jak vypočítám útlum na kabelu AYKY 2x16 - CYKY 2x1,5?
 Aky pouzit kabel pre osvetlenie brány a zvonka na základe úbytku U?
 Co po připojení zářivek 2x58W způsobuje pokles napětí?
 Bude UPS řešením pro tepelné čerpadlo které vypíná z důvodu poklesů v sítí?
 Jak vypočítat úbytek napětí?
 Je i minimální nárůst napětí na fázi při zatížení jiné ukazatel problému?
 LIVE EATON: Program Pavouk – dimenzování nn sítí snadno a rychle (REPRÍZA)
 Jak velké ztráty na kabelu mezi jističem a spotřebičem jsou možné?
 Jak vypočítat úbytek napětí na přívodním vedení?
 Jak zvýšit napětí na dálkovém kabelu?
 Jak určím úbytek napětí UΔN na nulovém vodiči?
 Jak se z impedance smyčky, velikosti zátěže dopočítám úbytku napětí?
 Proč poklesne napětí na přívodní fázi v rozvaděči o 10 V při sepnutí bojleru?
 Je vhodné uzemnit konzolu (určenou pro WIFI anténu) na výtahovou šachtu?
 Lze instalovat WiFi zařízení do prostředí s nebezpečím výbuchu?
 Pripojiť stojan na anténu k bleskozvodu, aj keď sa z neho stane najvyšší bod na
 Je možný bezdrátový přenos TV signálu z přípojky do jiného domu?
 Na jaké slaboproudé rozvody v domě nezapomenout při návrhu?
 Jak správně vyvést 230V na půdu?
 STA versus bezdrátové připojení internetu
 Co asi způsobuje probíjení antény?
 Jaká platí pravidla pro umístění antény na střeše?
 Pomůže mi spínaný zdroj vykrýt poklesy napětí v síti?
 Co si myslíte o datovém vedení po domovním rozvodu elektriny ?
 Nač se má připravit případný žadatel, investor, který chce zřídit Wi-Fi hotspot?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 24 dotazů.