Co dělat, když dělá elektrikář něco jiného, než druhý?

(1/2) > >>

Jan Bouček:
Mám v bytě 2 světla na jednom vypínači.  
Protože mně vytopil soused z horního poschodí, jedno světlo spadlo dolů ze stropu.  
Přivolaný elektrikář č.1 vše zapojil a svítilo se.  
Asi za dva týdny to přestalo svítit kvůli zapečené žarovce na druhém, nespadlém světle.  
Museli jsme přivolat elektrikáře č.2, který musel vyměnit objímku a řekl něco takového že se tam uvolnil nějaký drát a že tam došlo ke zkratu.  
Pak nám sdělil že elektrikář č.1 je debil protože zatímco elektrikář č.1 zapojil jedno světlo na PE a na černý vodič (?) kdežto on to zapojil správně jinak, at' prý ho zavoláme nazpět.  
Elektrikář č.1 nám ale řekl že elektrikář č.2 je debil a že to svítí, tak co on tam bude spravovat.  

Takže ted' prý je jedno světlo zapojené jinak než to druhé a já se bojím požáru. Ale svítí to.  Mám na to někoho zavolat nebo se bojím zbytečně?

Warcz:
Citace: Jan Bouček  13.05.2007, 10:50

Mám v bytě 2 světla na jednom vypínači.  Protože mně vytopil soused z horního poschodí, jedno světlo spadlo dolů ze stropu.  Přivolaný elektrikář č.1 vše zapojil a svítilo se.  Asi za dva týdny to přestalo svítit kvůli zapečené žarovce na druhém, nespadlém světle.  Museli jsme přivolat elektrikáře č.2, který musel vyměnit objímku a řekl něco takového že se tam uvolnil nějaký drát a že tam došlo ke zkratu.  Pak nám sdělil že elektrikář č.1 je debil protože zatímco elektrikář č.1 zapojil jedno světlo na PE a na černý vodič (?) kdežto on to zapojil správně jinak, at' prý ho zavoláme nazpět.  Elektrikář č.1 nám ale řekl že elektrikář č.2 je debil a že to svítí, tak co on tam bude spravovat.   Takže ted' prý je jedno světlo zapojené jinak než to druhé a já se bojím požáru. Ale svítí to. 

Mám na to někoho zavolat nebo se bojím zbytečně??


zavolejte elektrikáře Č. 3 at rozhodne jestli ma elektrikář Č1 nebo Č2 pravdu... jedine fotka by pomohla

Michal Slabý:
Tady záleží na tom, jestli do světla vedou dva, nebo tři vodiče. Za předpokladu, že se nejedná o lustr a neovládá to půlený vypínač. Jaké jsou svítidla- kov, nebo plast?,  kde se nachází- koupelna, nebo jiný prostor?. Obecně platí, když vám někdo odevzdá práci jako hotovou, tak by mělo vše být v pořádku. Když vznikne nějaký problém můžete ho reklamovat, jako cokoli jiného. Jestli ale máte pochybnosti a chcete mít klid, zavolejte si revizního technika a nechte si udělat revizi.   :)

Jan Bouček:
Po odklopení dřevěného krytu to vypadá asi takhle:

Pavel Horský:
obr. 1 - ŠPATNĚ
obr. 2 - DOBŘE

Vodič PE musí být zapojen na plechovou část svítidla. U svítidel typu "UFO"
se vodič PE připojuje pod šroubek na patě objímky.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana