Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Existuje živnostenský list el. výrobu zařízení pro §6 (třeba jen do 50V)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje živnostenský list el. výrobu zařízení pro §6 (třeba jen do 50V)  (Přečteno 3823 krát)
Michal Pinkava
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 17.04.2007, 19:00 »

Mám elektro vzdělání slaboproud (vyučen) + §6 a zajímalo by mě zda je nějaký živnostenský list pro výrobu (prodej) zařízení (elektronické stavebnice),  v kterých se neobjeví napětí vyšší třeba než 50 či 24V (ss./st.).
    Jinak já vím, že musí být pro nn napětí paragraf nějaký vyšší, ale bohužel zatím nemám tolik praxe.
Děkuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 17.04.2007, 19:20 »

Ano, je to řemeslná živnost skupiny 105: Elektrické stroje a přístroje. Podle NV 140/2000 Sb. se jedná o živnost volnou, číslo oboru 44.

Na živnostenském úřadu vám jistě rádi podají podrobné informace a požadavky.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 17.04.2007, 22:16 »

Od kolegů jsem získal krásný link na aktuální znění živnostenského zákona. http://www.webset.cz/zivnostensky.htm Vřele doporučuji si ho přečíst, je tam vše. Pro vás by ještě padala v úvahu "Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení",  také ve skupině 105.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.021 sekund, 22 dotazů.