Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Aky je koeficient sucasnosti(soudobost) v drevo-spracujucej vyrobnej hale...?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Aky je koeficient sucasnosti(soudobost) v drevo-spracujucej vyrobnej hale...?  (Přečteno 4431 krát)
Peter K.
« kdy: 07.04.2008, 11:51 »

Mám výrobnú halu na rozlohe 52x35m. V hale su rozmiestnené zariadenia s menovitým odberom 209kW. Do odberu som zaratal aj osvetlenie haly(cca27kW). Viete mi pomoct ktorým koeficientom sucasnosti to prepočítať? v hale sú tiež rozmiestnené zásuvkové rozvádzače(8ks),  ktorých odber bude nepravidelný a nestály. Ako sa teda dopracovať k správnemu činnému odberu výroby.
za spoluprácu ďakujem                 Peter K.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 07.04.2008, 12:53 »

V normě ČSN 34 1610/63, která je stále platná (bohužel změny nemám),  je pro tento průmysl uvedeno 8 poddruhů provozů (od pily až po výrobu desek). Pro každý provoz jsou uvedeny beta min, střed, max a cos fí bez kompenzace.
Jenže:
Je to našito na technologii starou 45 let. Aktuelní údaje by vám měl sdělit dodavatel technologie a nebo provozovatel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 07.04.2008, 13:47 »

Nejpřesnější je jít stroj po stroji a udělat na každý schéma odběru v čase. Výpočet udělat pro nejzatíženější časový úsek (např. ranní směna, v zimě, ráno, když se ještě svítí). Tabulky občas mohou zklamat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #3 kdy: 07.04.2008, 23:42 »

Nejpřesnější je jít stroj po stroji a udělat na každý schéma odběru v čase. Výpočet udělat pro nejzatíženější časový úsek (např. ranní směna, v zimě, ráno, když se ještě svítí). Tabulky občas mohou zklamat.
Smích Smích Smích
Sory, ale jako projektannt jsem se rozesmál. Já když se zeptám "a co tam bude pověšeno?" tak se mi dostane odpovědi - A jak to mám vědět??!! A jak to spolu poběží? To už nevím tím tuplem.  Úsměv
Takže pane Peter, pokud to teprve navrhujete, pak na to musíte jít s citem a raději si dát rezervu.
Takže já ze své zkušenosti navrhuji - dejte tam současnost 0,8 a na to navrhněte přívod a měl byste být v klidu.
Myslím, že když dáte na přívod 400A ,  tak by vám to mělo stačit.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 08.04.2008, 07:28 »

No, jsou provozy, kde dopředu vím co a jak poběží. Pak mohu navrhnout příkon celkem přesně.
Jiná situace nastane u provozů, co se mění několikrát do roka.
Pokud vím, odhadnu a přidám cca 20-25%. Pokud nevím, nastavím těch 0,8.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Peter K.
« Odpověď #5 kdy: 09.04.2008, 06:24 »

Pravda je ze tato hala este nie je postavena a tiez je pravdepodobnos t presuvania(zmeny) zariadeni.
Dakujem za fakticke pripomienky. Velmi ste pomohli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.