Proč invertor po prvním spuštění vyhodill jistič a od té doby nefunguje?

(1/2) > >>

Vladislav Hejda:
Zakoupil jsem si nový invertor (konkrétně Parkside PMSG 200 A2). Zařízení je určeno k zapojení na 1fázový obvod (230V /50Hz) s jištěním 16A (uvedeno v návodu). Úplně nové zařízení jsem připojil do zásuvky (bez prodlužovačky),    přepnul vypínač na "on". Rozběhl se ventilátor, rozsvítili se kontrolky. Poté jsem stiskl tlačítko na změnu svařovacího modu. V ten moment se invertor vypnul. Zjistil jsem, že byl v rozvaděči vyhozen jistič (v tu chvíli jsem zjistil že jde o jistič B13). Jistič jsem zpátky nahodil. Bohužel od té chvíle svářečka nefunguje. Jediné, co svítí, je dioda indikující zapnutí. Ventilátor se netočí, kontrolky nesvítí, invertor na nic nereaguje.
Nasvědčuje to vadnému zařízení, nebo jsem závadu mohl způsobit nějak já (resp. rozvody v mém domě)? Zařízení chci reklamovat, jen se bojím, aby nebyla chyba na mojí straně.

Peter Munka:
Ak to je kupene v Lidl, tak nemajte obavy, tam maju z centraly pokyn riesit reklamacie bez velkych reci.

František Šohajda:
Podle vašeho popisu to bude vada inventoru.Inve ntor nemůže vyhodit jištěmí 13A při přepínání druhu svařování a chodu naprázdno!! Vyhazuje max při svařování, že bere velký proud na sváření!!

Václav Třetí:
Určitě reklamovat, závada je jednoznačně uvnitř přístroje. Jen to chce trpělivost, reklamace fungují, ale kolečko trvá obvykle ke 30 dnům.

Jan Franěk:
Okamžitá reklamace. Mě například elektrický hoblík od LIDLu, vydržel běžet cca 2,5minuty a shořel. Toto nářadí nikomu nedoporučím a napříště nekoupím.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana