Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak si vybrat revizního technika?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak si vybrat revizního technika?  (Přečteno 4211 krát)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #18 kdy: 09.01.2024, 14:05 »

...na druhou stranu existuje poznámka 10 k tabulce 1 ČSN 33 1600 ed.2

Ano, tomu rozumím...
Podle vyjádření to tam bylo dáno, když bylo ještě VTZ také u spotřebičů.
Schvalování "Z" u ČSN bývá delší dobu,než projde všemi stáními.
Nechci se z nikým domlouvat, tak mi to bylo vysvětleno. poklona
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 09.01.2024, 14:56 »

Proč chcete vybírat RT na revizí spotřebičů?
Vždyť vám stačí, když bude mít potvrzenou kvalifikaci elektro podle V50/78 Sb.,
anebo podle NV 194/2022 Sb. a bude mít IČO pro dodavatelskou činnost.

Zavedení revizní činnosti pro spotřebiče byl před 30. léty velký "úlet". Trvalo to dlouho, než se to napravilo. Dále cenové nabídky budou podstatně vyšší od RT, než od ostatních elektrikářů.  Tím netvrdím, že "revize" spotřebičů není dobrá továrna na peníze. Na druhé straně to není práce pro kvalifikované RT, dříve to dělaly jen zaučené osoby s §4. Ale doba se mění.....a narodí se i spoustu nesmyslu. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #20 kdy: 17.01.2024, 16:29 »

Výchozí revize nových spotřebičů? To snad spíš Revize nových spotřebičů před uvedením do provozu

Domnívám se že nee. Nový spotřebič není potřeba revidovat. Prošel všemi zkouškami a pokud není zjevně poškozený dopravou nebo skladováním, tak se rovnou používá. V tento okamžik za něj ručí sám výrobce, nebo prodejce. Osobně jej nechám zapsat do seznamu nových spotřebičů a vytvářím mu kartu v dalším pravidelném termínu revizí

Mírně poupravím svůj postoj, poté co jsem si to ověřil přímo v normě.

Sice neni potřeba revidovat, přesto to norma doporučuje provést měření (ověření). I když si to v praxi nedovedu úplně představit, přesněji že si provozovatel koupí nový prodlužovák či spotřebič a pojede k RT (nebo si ho pozve) aby provedl doporučená měření. Nepřijde mi to moc  praktické a reálné, pokud nemá vlastní sílu, která provede měření, třeba jako kontrolu a udělá o tom i zápis. TO vše rovnou na firmě provozovatele.
Nicméně velmi děkuji za tuto poznámku a nasměrování. Přiznávám že mi tato poznámka nějak unikla, nebo prostě jen neutkvěla v paměti. Opět jsem se dozvěděl (doučil) něco nového  na zdravi poklona Afro tanecek

Nyní si to HDD v hlavě už zapsal lépe a má uloženu cestu k předmětnému souboru  podivej angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 17.01.2024, 19:05 »

provozovatel koupí nový prodlužovák či spotřebič a pojede k RT (nebo si ho pozve) aby provedl doporučená měření

Proč hned běžet ke kováři?


* 50699 4.png (37.48 KB, 1258x526 - prohlédnuto 54 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #22 kdy: 17.01.2024, 19:21 »

Proč hned běžet ke kováři?

Ale to já taky píšu  podivej

.... Nepřijde mi to moc  praktické a reálné, pokud nemá vlastní sílu, která provede měření, třeba jako kontrolu a udělá o tom i zápis.

Mnoho firem si to nechá dělat externě aby s tím měly co nejméně starostí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.