Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jaké jsou možnosti zapojení indukce v panelovém bytě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jsou možnosti zapojení indukce v panelovém bytě?  (Přečteno 5728 krát)
Tom R
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 09.12.2023, 13:42 »

Peter Munka:
V rozvadeci mame 3 fazove zapojeni, ale elektromer mame jednofazovy. Staci vymenit elektromer a budeme mit 3 faze v byte. Takhle mi to popsal elektrikar, ktery to delal.

Milan Hudec:
Takze je spatne zapojene komplet nebo jen ta prepetova ochrana? Tu mi montoval elektrikar pred cca rokem. Pak do neceho takoveho investujte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 09.12.2023, 13:53 »

Ten jeden modul stačí pro 1F napájení (předpokládám TN-C),   zbylé vodiče musí být však pospojeny na PE/zem, jinak onen modul ztrácí význam.
Zapojení svodiče jako takové by si také zasloužilo úpravu, např.logika "zeleno/žlutý co nejdále od ostatních vodičů na pidi můstečku" naznačuje unavenost či nemoc montéra.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tom R
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 09.12.2023, 21:23 »

Bezvadné děkuji. Jak potom sehnat elektrikare, který to udělá správně? Vypadá to, že jsem tak trochu vyhodil peníze z okna. Pak se není co divit, že si lidé dělají plno věcí radši sami, protože nemají ani tak jistotu, že to zaplacený odborník udělá správně. Tohle si pochopitelně člověk bez potřebných zkušenosti a znalostí sám neudělá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 09.12.2023, 21:48 »

Bezvadné děkuji. Jak potom sehnat elektrikare, který to udělá správně? Vypadá to, že jsem tak trochu vyhodil peníze z okna. Pak se není co divit, že si lidé dělají plno věcí radši sami, protože nemají ani tak jistotu, že to zaplacený odborník udělá správně. Tohle si pochopitelně člověk bez potřebných zkušenosti a znalostí sám neudělá.
Z mých poznatků:
Průměrný kutil se znalostmi po internetu a otevřený poznání provede instalaci lépe než 80-90% elektrofirem.
Myslím tím jednoduché drátařiny vašeho případu, nikoli průmysl a pod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tom R
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 10.12.2023, 18:10 »

Děkuji za potvrzení:). Elektrikář mi před  lety dělal komplet elektroinstala cí s níž jsem spokojen. Běžné věci jako zásuvky a světla si dělám sám. Do čehož se však nikdy nevrtam je rozvaděč, v tom si nevěřím. Na to je dle mě dobrý si elektrikáře pozvat. No a přepěťovou ochranu považuji za jednu z nejtěžších věci v rozvaděči. Bohužel sehnat na to někoho, kdo tomu fakt rozumí je sázka do loterie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 11.12.2023, 07:50 »

Asi takto:
Ve vašem případě bude svodič v rozvaděči zabitý v každém případě s ohledem na souběhy ohrožených a ochráněných vedení, to že je zapojen neumětelsky situaci pouze podtrhuje.
Ideální je, pokud by měl svodič svůj pelíšek, přes který by šel pouze napájecí kabel a potřebné zž od pospojení.
Tudíž chyba se stala již při počáteční konfiguraci návrhu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tom R
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 11.12.2023, 18:45 »

Tím myslíte, že když tam půjde velké přepětí, tak to přeskočí na ostatní vedení a nevybije se to jen do svodiče?
V původním návrhu se s ním nepočítalo, to jsem si vymyslel až dodatečně. Krom toho jde o byt. Speciální krabice (myslel-li jste to tak) na svodič by se nám tam už nevešla.
Jak to tedy v současné situaci, co nejefektivněji vyřešit? Rozvaděč je velký dost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jan as x
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #43 kdy: 12.12.2023, 17:10 »

Tahle možnost se mi moc nelíbí. Nevím co myslíte tou disicplínou, ale koupit si indukci za 20 tisíc a pak moc používat desku jen na půl ... to už rovnou můžem používat tu plynovou v kombinaci s rychlovarnou konvicí a bez disciplíny. Nevím jaký benefit by to mělo mít.

Nechci krátit kšefty elektrikářům, já mám 16 let sporák, tuším celk. 10,5 kW, tedy víc než vaše deska protože i s troubou, připojeno
 na 1x 16 A bez problému. A všechny byty na 1 x 25 A (bez plynu).

Někdy i bezntepla a TUV, tzn vedle plotny i přímotopy či bojler a v koupelne infra a topná podlaha (na 1x25A do bytu!). Zrovna nyní za mrazu jsem se ptal nájemce jestli v pohodě hlavní jistič a prý bez výpadku :-)

No tak nevím co řešíte a proč plotna za 20? Jo k tomu si dejte měď za 40. Koruny jsou kulatý, tak se musejí točit.

zkusit je to nejlepší co můžete udělat. Ale pokud máte akcie v ČEZu, tak samozřejmě přejděte na 3F (na to, že kde to šlo tak jsem to zrušil, V bytě proto nevidím žádný využití),  Ale všichni, od revizáka přes rozvoďák a i přes souseda na mě koukali jak na cizince :-)

Ps: jediná věc kdy potřebujete 3F mimo motoru (cirkulárky) je průtokáč na vanu/sprchu, protože to fakt z 1F uživit nejde (a někdy je to tak malý prostor, že bojler fakt ne). Možná ještě TČ, ale to nemám vyzkoušeno.

Možná jsem vám pomohl ušetřit desítky tisíc za něco, co ani nepotřebujete a za zkoušku fakt nic nedáte než zapojit pár drátů. A kupte si normální a ne za 20 litrů! Mě se to sice ještě nestalo, ale ono to občas odchází na potvoru hned po záruce.

——
Víte, že v ERU zvedli meziročně o 245% distribuční cenu NT od 1.1.24 - takže u přímotopů, jim asi na příští sezonu koupím wawky (cena je 500-1500 Kč za jedny).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tom R
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 12.12.2023, 18:34 »

Akcie ČEZ sice mám, ale to s tím zas tak nesouvisí, že?
Indukce pod 10 nemá smysl. A pokud chceme hob2hood, automatické spojování zón a další zajímavé funkce, tak se pod 15 moc nedostanete. Máme automaticky záruku na 5 let, za tu dobu to klidně vyměním. A měď už máme v celém bytě cca 7 let také.

Již jsem od 3f upustil. Je mi tedy záhadou, proč se uvádí příkon 10,5 kW, když to pak lze provozovat na 16A jistič. Vycházel jsem z toho, že tu hodnotu musí být jistič schopen pustit. Mám vybranou desku s power managmentem, kde se velikost jističe přímo nastaví a deska dle toho omezí výkon. Nicméně jinou desku, která tuhle funkci nemá mi výrobce psal, že na 16A provozovat nepůjde. Tak nevím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jan as x
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 12.12.2023, 19:07 »

Ze stejného důvodu, z jakého se uvádí maximální výkon auta. A kolikrát v životě a jak dlouho jste na něj jel, pokud máte ten výkon brutální?

Příkladně, víte jaký nájezd mají auta typu bugatti Veyron po třeba 10 letech? Naprosto minimální :-)

Elektrikář vám to nemůže tak to zapojit ani doporučit, protože byste mu při výpadků jističe hnedka volal, a to on nemá zapotřebí. V reálném životě, vám ten jistič hlavní vypadne když budete mít souběh nahřívání v pračky myčky sporák naplno a ještě si budete vařit kafe, takže pravděpodobnos t skoro jako výhra ve Sportce.

Ps: Samozřejmě že desku bez Pover managementu provozovat půjde! Akorát se může stát, že vám shodí jistič. A pokud si koupíte power management, tak stejně bych na něm nastavil 1,4 násobek jističe, protože takovou hodnotu ten jistič the vydrží podobu klidně 1 hod. i nekonečna.

Takže ten power management bych si kupoval pouze pokud mám šílenou vařící manželku, a možná ani tak ne. PM je vhodný spíše když nechcete do Airbnb při příjezdu 10 lidí vysvětlovat, že fakt nemají zapnout všechny 4 plotny se 4 plnýma studenyma hrncema vody na plný výkon :-)

Moje rada: ku plotně dotáhni 2 kabely CYKY 3x2,5, dva jističe po 16A, fáze jedna a nevypadne ten jistič nikdy. Nemá jak!

Pan mám dobře napsal, že je to o disciplíně, takže když uvidíte problém, no tak prostě nezapnete současně pračku myčku vaření a troubu. Je to o souběhu, chápete?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jan as x
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #46 kdy: 12.12.2023, 19:31 »

doplneni: je otázka, zda smí být ty 2 jističe nespřažené? Která norma to nařizuje? To nevím, prostudoval bych si dokumenty ke sporáku.

záleží hlavně, co máte za přívody od rozvaděče ku sporáku jestli 5x2,5 nebo dva 3x2,5 a kdo vam to bude zapojovat a kdy (to jehle době před Vánoci sehnat řemeslníka?)

Ps: přes HJ 1x25A beru i přes 40A (podle klešťáku),  nemám strach že by mi plotna nešla využít v real provoze… Každopádně tohle není rada, to je pouze zkušenost.. Moje peníze bych do upgradu na 3 fáze rozhodně neinvestoval, a ještě jsem to nikdy nemusel udělat. To už si radši koupím přednostní relé za 350.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tom R
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 12.12.2023, 20:36 »

Jak jsem zde uváděl, tak elektrikář co elektroinstala ci před lety dělal mi psal, že máme 3f vedení (příprava, aby se v případě zájmu nemuselo znovu rekonstruovat) napojené na 1f elektroměr. Indukce je na b/16/3 a kabel k ní vede taky 3 fázový, takže by to neměl být problém provozovat se současnými hodinami.

PM tam je jako bonus. Desku chci kvůli jejím dalším funkcím, ale tohle se hodí. Raději to, než si dělat rozvrh, kdo kdy co může zapnout:). Možnost 3f jsem definitivně opustil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #48 kdy: 12.12.2023, 21:28 »

Jak jsem zde uváděl, .--

Buďte v klidu. Měl jste rozumného elektrikáře a teď máte rozumný přístup. Puštěním sporáku naplno, by došlo po krátké době k vybavení jističe sporáku a možná i toho hlavního když dojde k souběhu více spotřebičů najednou. Rozumným přístupem to půjde provozovat celkem v pohodě.

Prostě to otestujte a pokud by vznikly nějaké problémy které by kuchařku omezovaly, máte pořád možnost přepojení na 3 fáze.

Držím palce
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Údržbář
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 12.12.2023, 22:57 »

Varnou desku si nepřipojujte sám. Dá se velmi snadno chybným zapojením zničit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #50 kdy: 13.12.2023, 00:27 »

Varnou desku si nepřipojujte sám. Dá se velmi snadno chybným zapojením zničit.

Pri 1f je to dost narocne znicit ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #51 kdy: 13.12.2023, 07:28 »

Pri 1f je to dost narocne znicit ...


Tak, tak...
Protože je indukce z 99,9% na 2 fáze, proto špatné zalojení ji může zničit. U 1fáze to je velmi nepavděpodobné /i kdy jsou umělci co ji i tak dokážou zničit/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Tom R
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #52 kdy: 13.12.2023, 08:20 »

Varnou desku si nepřipojujte sám. Dá se velmi snadno chybným zapojením zničit.

To nemám ani v plánu. Na indukci s pevným připojením si netroufam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tom R
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 13.12.2023, 08:23 »

Tím myslíte, že když tam půjde velké přepětí, tak to přeskočí na ostatní vedení a nevybije se to jen do svodiče?
V původním návrhu se s ním nepočítalo, to jsem si vymyslel až dodatečně. Krom toho jde o byt. Speciální krabice (myslel-li jste to tak) na svodič by se nám tam už nevešla.
Jak to tedy v současné situaci, co nejefektivněji vyřešit? Rozvaděč je velký dost.

Moh bych ještě požádat o radu v tomhle? Rád bych to zadal elektrikáři co bude připojovat indukci, ale tentokrát bych chtěl předem vědět, jak to správně má být.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jde připojit sklokeramická deska na 230V?
 Lze elektrická varná deska připojit na zásuvku 230V?
 Jak zapojit elektrický sporák s tímto barevným schématem vodičů?
 Jaké jističe a kolik je potřeba pro připojení elektrické trouby?
 Čím připojit 5L ohřívač? Mohu použít zásuvku za linkou? Nebo potřebuju pevný přívod?
 Mohu připojit v panelákovém bytě napájeném jednou fází s jištěním 25A?
 Budemi fungovat sklokeramická deska a trouba na 1fázový jistič 25A?
 Může se zapojit varná deska a elektrická trouba každá do samostatné zásuvky?
 Mohu připojit kombinovaný sporák (plyn + el.trouba) do zásuvky?
 Kde bych sehnal vykres pro pripojeni sklokeramicke desky na 400V?
 Jak připojit elektrický sporák cca 9kW v paneláku?
 Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?
 Je zapojenie el. rury od vyrobcu priamo na svorky spravne?
 Jaké je minimální jištění pro el. troubu?
 Jak připojit dvouplotýnkovou varnou desku?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Môžem pripojiť elektrickú vsatvanú rúru klasicky vidlicou?
 Lze připojit 1f troubu na 3f rozvod?
 Které barvy vodičů správně spojit na přívodu digestoře?
 Jak jsou zapojeny odsavače v paneláku?
 Vyrábí se elektrická klapka pro uvedenou krbová kamna?
 Je možné ovládať "3-vodičový" centrálny ventilátor obyčajným tlačítkom?
 Je správné připojení sporáku dvěma kabely?
 Vypínač před varnou deskou
 Je možné propojit PE a N při zapojení sporáku?
 Jak provést společné zapojení varné desky a trouby?
 Co je třeba pro zapojení myčky v kuchyni?
 Je možné na vyvedený 3f věnec připojit 3f varnou desku i 2f průtokový ohřívač?
 Lze zapojit proudovy chranic na el. sporak MORA 3370 ?
 Je mozne v kuchyni umiestnit lampu priamo nad umyvadlo?
 Lze využít k připojení el. trouby a plynové varné desky kabely k digestoři?
 Jak zapojit digestoř (hnědý, modrý) na původní kabel (hnědý, modrý, žlutý)?
 Ako zapojit varnou dosku bez schemy zapojenia?
 Jak spravne od prepinace zapojit elektrickou litinouvou plotynku?
 Jakým způsobem zatěžuje celoelektrický sporák síť?
 Vztahuje se záruka i na způsob připojení sporáku?
 Lze připojit 1f vestavěnou troubu na jednu z fází 3f jističe?
 Jak je zatížen vodič N při zapojení varné desky a el. trouby ?
 Lze připojit na obvod sporáku (varné desky) ještě zásuvku 230V pro myčku?
 Jak správně nadimenzovat přívod a připojit var.desku a troubu?
 Jak se propojí trouba a varná deska ?
 Jak lze zapojit myčku, var. konvici, mikrovlnku a el.troubu kdyz mam jen 3x16A?
 Jaká omezení lze čekat u třífázových spotřebičů připojených pouze na dvě fáze?
 Mohu napojit el troubu 2,6kW a mikrovlnku 1,25kW na jeden jistič 16A?
 KE SMAZANI - je nutné počítat pro sklokeramickou deska a elektrickou troubu?
 Mohu rozšířit samostatný zásuvkový okruh pro napájení pračky?
 Bude stačit na připojení dvou spotřebičů 5x2,5?
 Jak se správně připojuje elektrická trouba?
 Jak připojit troubu a desku na 4 drátovou 3f soustavu - pojistky 20A,20A,10A?
 Jak připojit varnou desku 20A na jednofazový jistič 16A?
 Jak dostanu do paneláku sklokeramickou varnou desku?
 Ako zapojit indukcnu varnu dosku na 400V?
 Jak zapojit elektrotroubu když nám v zásuvce chybí modrý vodič?
 Mohu u pripojenie indukcneho sporaka nulovy vodic spojit s ochrannym?
 Nemáte návod krok za krokem ja zapojit indukční varnou desku?
 Jak správně vyřešít připojení nové elektrické trouby plynového sporáku?
 Jak zapojit plotýnku ve vařiči se 4 vodiči, když tam jsou jen dva?
 Mohu instalovat varnou desku a troubu, když mám jen jednofáz. přípojku?
 Ako sú rozdelené prúdy medzi fázy u šporáku?
 Jak ověřit správnou funkci sklokeramické desky?
 Jak připojit elektrický sporák Beko?
 Jaký mám připravit přívod pro třífázový sporák 400V?
 Proč je varná deska jištěná jističem 3f+0?
 Je indukční vařič bezpečný i při nezakrytí celé plochy?
 Lze zapojit kombinovanou troubu jen na fazi a zem?
 Kde vzít 3x230V pro napájení sporáku?
 Jak zapojit sporák při absenci modrého vodiče?
 Lze nahradit původní sklokeramickou desku na 400V - je na 230V?
 Jak připojit troubu a indukční desku?
 Je třeba si na výměnu sporáku objednat někoho povolaného?
 Jak rozdělit zapojení spotřebičů v kuchyni na 5x2,5CYKY a 3x2,5CYKY?
 Kdo smí potvrdit záruční list u varné desky?
 Proč je elektrický sporák třífázový?
 Bude fungovat sporák Mora CS 623 MW na 230 V s jističem 16A?
 Mohu zapojit nový 1f sporák a digestoř na starý 3f přívod?
 Jak poznám, zda je možné doma připojit indukční varnou desku?
 Co připravit ve zdi za sporákem na jeho připojení?
 Jak prepojit prepinac trouby?
 Jak může varná deska s příkonem 7kW být jednofázová?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Který ze tří drátů (modrý, hnědý a černý) je u přímotopu Ecoflex ZCT MSP 20?
 Mohu připojit sporák přes prodlužovací šňůru?
 Jak připojit indukční desku a vestavnou troubu na jednu 3f přípojnici?
 Jak zapojit na stávajíci síť chalupy TNC nový el.sporák s příkonem 6,9 kW TNCS?
 Je možné, že na varné desce nefungují 2 plotýnky kvůli jednofázovému připojení?
 Jak má být správně připojený přívodní kabel k ledničce?
 Ako zapojiť vidlicu do sporákovej kombinácie?
 Može byť životu nebezpečné umiestnenie rychlovarnej konvice?
 Je možné připojit 3F sporák dvěma CYKY 3x2,5mm?
 Je zapojení indukčního sporáku a trouby na jeden jistič v pořádku?
 Je vlastní zapojení sporáku závadou pro případnou reklamaci?
 Lze zapojit sporák do několika nezávislých bytových okruhů?
 Lze připojit varnou desku a troubu společně na 3 fáze?
 Lze připojit varná deska na 2 fáze a trouba na zbylou 1 fázi z přívodu 400V?
 Proč výrobce varné desky už ani nepočítá s PEN?
 Mohu provést bod rozdělení u sporáku ještě před svorkovnicí?
 Jak zapojit varnou desku s troubou, když má na vstupu 4 fázové vodiče?
 Jak zjistím, že je sklokeramická deska správně zapojena?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Je možné použít redukci (UK na EU) s 230V na elektrický sporák 220V-50Hz?
 Jaké předpisy je třeba dodržet při instalaci elektrické trouby?
 Jak poznám, že 5zilovy kabel je připojen opravdu 3F a ne pouze 1F?
 Je možné nastavit vodič prodlužovacím kabelem pro připojení sporáku?
 Je možné připojit kombinovaný sporák a digestoř na společný jistič?
 Mohu z pětivodičového kabelu využívat pouze jednu fázi?
 Ako spravit pripravu pre varnu dosku, ktora bude v strede miestnosti?
 Která ČSN pojednává o připojování velkých spotřebičů v kuchyni?
 Lze vyuzit privod 400V pro pripojeni sporaku s napajecim napetim 230V?
 Jak zapojit zásuvku v síti TN-C pro nový sporák?
 Jak zapojit 3 fázovou troubu se sklokeramickou deskou do 1 fázové zásuvky?
 Lze "udělat" z kabelu 4×2,5 kabel 5×2,5?
 Jake se typy zásuvek se používají pro troubu a indukční desku?
 Je možné rozdělit přívod k varné desce svorkovnicí?
 Lze za plynovou přípojku umístit vestavěné elektrické spotřebiče?
 Je dovoleno posunout 3x230 přípravu ve zdi tj. Rozbocit v krabici?
 Lze umístit přípojku sporáku přímo za sporák?
 Má smysl vypínat přívod indukční desky a zásuvky?
 Lze dnešní varné desky stále připojovat vidlicí do zásuvky?
 Bylo by možné připojit varnou desku 6kW na dva 16A jističe?
 Proč dnes nevyhovuje dříve v 90. létech připravený kabel pro sporák?
 Jak připojit sporákový vypínač Schneider?
 Jaký je rozdíl zapojení sporáku na tři a dvě fáze?
 Jsou všechny indukční desky interně skutečně 2N (2x230V/16A)?
 Jak zapojit kuchyňského robota 3 fáze, 4 vodiče, 230V?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?
 Proč má pračka pohyblivý přívod 1,5 a zásuvka musí mít 2,5mm2?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.