Proč se elektroměr při sazbě D02d točí v nízké místo vysokém tarifu?

(1/2) > >>

Tomáš Mandoš:
V bytovém domě mě elektrikář před pár měsící připravil rozvody ve skříni na schodišti pro výměnu 1x15 na 3x25, sazba D02d.

Přijel technik z Čezu a měl přípomínky ohledně okýnek, rozměrů atd. Tohle jsme částečně (co šlo) upravili. Příjel jiný technik a namontoval elektroměr. Udělal zápis s nízkým a vysokým tarifem.

Problém mám teď v tom, že se na elektroměru točí nízký tarif namísto vysokého. V aplikaci můj Čez mě jde zadat pouze vysoký tarif - ale ten mám stále stejný.

V čem by mohl být problém?

Elektrikář špatně připravil rozvody? Nebo technik Ćez špatně namontoval elektroměr? Nebo je to běžná věc a musím to vykomunikovat s dodavatelem energie?
Elektroměr ZE314.D0B1B012-061.

Václav Třetí:
Podle uvedeného typu je elměr statický = digitální, takže se tam nic netočí.

Tyto elměry jsou vícetarifní a záleží jak jsou naprogramované . Pokud máte tarif D02d, tak by jste měl mít namontovaný jednotarifní elměr. Technik vám osadil elměr dvojtarifní, ale zřejmě neudělal propojku, která ovládá tarit T1.

Reklamujte montáž elměru u distributora ČEZ. Pokud máte jiného obchodníka s elektřinou, tak ho informujte také.

František Šohajda:
Píšete že máte dvoutarif a máte D02??
Dvoutarif je od toho, aby při nízké sazbě se sepnulo nějaké blokované zařízení...
Takže nemůžete mít /u jedno jakého měření/ spotřebu 0 kWh.

Jirka Š. Svejkovský:
D02d je jednotarifní a je celkem lhostejné, do jakého registru se načítá. U vícetarifního by se měla spotřeba načítat pouze do T1.

Martin Škopek:
Citace: Jirka Š. Svejkovský  15.09.2023, 20:04

D02d je jednotarifní a je celkem lhostejné, do jakého registru se načítá. U vícetarifního by se měla spotřeba načítat pouze do T1.


jednotarifního

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana