Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Indukované napětí z druhého vodiče od tlakového spínače?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Indukované napětí z druhého vodiče od tlakového spínače?  (Přečteno 2088 krát)
M.V.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.08.2023, 21:27 »

Moderátor - Nesmyslná otázka: "Indukované napětí z druhého vodiče od tlakového spínače?"!


Byl jsem nucen narychlo vyřešit spínání 3F motoru vodárny.
 
Protože čerpadlo není samonasávací, chtěl jsem ošetřit situaci, kdy uteče voda sacím košem - stykač je ovládán přes časové relé jen po určitou dobu, po kterou by měl s jistotou vodárnu načerpat, pokud ne, čerpadlo jede pravděpodobně na sucho a stykač rozepne.
Úpně náhodou, jsem si všiml, že ikdyž čerpadlo nejede, slabounce svítí dioda časového relé a jsem schopen naměřit cca 3V, ačkoli je tl.spínač rozepnut.
Je možné, že toto napětí je indukované z hnědého do černého vodiče u kabelu 0,5m dlouhého, který vede k tl. spínači? Porušená izolace mezi vodiči není.

Systém TNC, tažení vodičů laboratorní.
Zapojení:z přívodu si beru 1F na jistič, z jističe 1x na NO kontakt relé+1x na tlakový spínač, z tl.spínače při sepnutí černým na A1 časového relé, které pak ovádá stykač.


* INDUKCE.jpg (210.65 KB, 907x913 - prohlédnuto 152 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 21 dotazů.