Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Uvažujete v analýze rizik pro hasičskou stanici jako budovu s veřejnou službou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Uvažujete v analýze rizik pro hasičskou stanici jako budovu s veřejnou službou?  (Přečteno 3504 krát)
Adam Novák.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 04.04.2023, 12:08 »

Počítali jste někdy rizika pro hasičskou zbrojnici profesionálníc h hasičů a uvažovali jste se zbrojnicí jako s objektem, ze kterého se poskytují "veřejné služby"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 04.04.2023, 16:28 »

Objekty HZS ČR a PČR spadají pod MVČR a mají svá specifika v posuzování rizika.
Jedna záležitost je posuzování objektů a druhá záležitost je posuzování služeb a rizika
 při těchto poskytovaných službách.

Pokud bych měl hodnotit rizika v těchto objektech, anebo dokonce provádět bezpečnostní audit,
tak bych se v rámci přípravy spojil s docenty vyučující na FBI - fakulta bezpečnostního inženýrství na VŠB v Ostravě. Případně bych si vytáhl poslední dizertační práce na toto téma. Hlavně z hlediska aktualizované legislativy.

Jako revizní technik jsem několikrát revidoval elektrické zařízení v profesionálním zařízení  HZS. Jenže tam jsem rizika nepočítal, protože byly v dokumentaci. Byl aktualizovaný PVV, byla důkladná technická zpráva a také VRZ. Proto jsem měl podlečeho jen posuzovat "shodu".
Nenapsal jste, zdá se to týká vůbec Elektriky, anebo celé BOZP. Tady jsme ale na servru Elektrika, přesto mne ty "veřejné služby" trochu pobavily. Pak by to mohla býti i veřejná budova a to zdaleka není. Zkuste jen tak osobní prohlídku nějaké profi hasičské zbrojnice..... při poplachu by jste tam určitě přišel k úrazu. Prostě vás tam nikdo nepustí. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.04.2023, 16:44 »

Počítali jste někdy rizika pro hasičskou zbrojnici profesionálníc h hasičů a uvažovali jste se zbrojnicí jako s objektem, ze kterého se poskytují "veřejné služby"?
Ano.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 05.04.2023, 06:06 »

Má tam možost vstupu veřejnost??
pokud NE ,tak tam jsou samo školení lidé, jiný se tam nedostane.
Veřejné služby jsou to, že tam může veejnost??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #4 kdy: 05.04.2023, 07:22 »

Veřejné služby jsou to, že tam může veejnost??

:-D :-D :-D :-D
Tady je občas sranda :-D

Veřejná služba je služba ve veřejném zájmu, kterou poskytuje nebo objednává a financuje či spolufinancuje složka veřejné správy, tedy stát nebo územní samosprávný celek (v Česku kraj nebo obec).
HZS jsou samozřejmě veřejnou službou a ne že ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 05.04.2023, 07:25 »

Riziko ztráty veřejných služeb není dle mého názoru hořící bordel, ale např.záchranka, tel.operátor, hasiči atd.
Tzn.výpadek těchto ohrozí obyvatele požáru nezůčastněné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Adam Novák.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 05.04.2023, 08:47 »

Děkuji. zapomněl jsem napsat, že se jedná o analýzu rizik pro vnější systém ochrany před bleskem.
Ale vy jste mě pochopil a potvrdil jste mi i moje domněnky.
Děkuji

:-D :-D :-D :-D
Tady je občas sranda :-D

Veřejná služba je služba ve veřejném zájmu, kterou poskytuje nebo objednává a financuje či spolufinancuje složka veřejné správy, tedy stát nebo územní samosprávný celek (v Česku kraj nebo obec).
HZS jsou samozřejmě veřejnou službou a ne že ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Adam Novák.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.04.2023, 08:51 »

Jedná se o analýzu rizik pro hromosvod. Zapomněl jsem to napsat.

A vy se nejspíš bavíte trochu o jiných rizicích, jestli se nepletu.

Objekty HZS ČR a PČR spadají pod MVČR a mají svá specifika v posuzování rizika.
Jedna záležitost je posuzování objektů a druhá záležitost je posuzování služeb a rizika
 při těchto poskytovaných službách.

Pokud bych měl hodnotit rizika v těchto objektech, anebo dokonce provádět bezpečnostní audit,
tak bych se v rámci přípravy spojil s docenty vyučující na FBI - fakulta bezpečnostního inženýrství na VŠB v Ostravě. Případně bych si vytáhl poslední dizertační práce na toto téma. Hlavně z hlediska aktualizované legislativy.

Jako revizní technik jsem několikrát revidoval elektrické zařízení v profesionálním zařízení  HZS. Jenže tam jsem rizika nepočítal, protože byly v dokumentaci. Byl aktualizovaný PVV, byla důkladná technická zpráva a také VRZ. Proto jsem měl podlečeho jen posuzovat "shodu".
Nenapsal jste, zdá se to týká vůbec Elektriky, anebo celé BOZP. Tady jsme ale na servru Elektrika, přesto mne ty "veřejné služby" trochu pobavily. Pak by to mohla býti i veřejná budova a to zdaleka není. Zkuste jen tak osobní prohlídku nějaké profi hasičské zbrojnice..... při poplachu by jste tam určitě přišel k úrazu. Prostě vás tam nikdo nepustí. 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Adam Novák.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 05.04.2023, 09:21 »

Pořád o tom ještě uvažuji.
V hromosvodných normách se nic o takových službách nepíše nebo jsem to přehlédl (vždy jen o poskytování služeb jako plynárenství, vodovody a podobně).
Když do takové stanice HZS udeří blesk a poškodí jí to - bude nám krácena veřejná služba (zásah hasičů)? No z principu by neměla, protože bude zastoupena jinou stanicí. (Což třeba u vodovodů úplně nejde)
Abych to vysvětlil, když v daném městě budou hořet zároveň 3 domy a HZS tam bude mít jen 2 jednotky, stejně ke třetí musí poslat jednotku z jiného místa.
Neříkám, že mé úvahy jsou správné, ale asi stojí za zvážení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Anděl
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 05.04.2023, 09:31 »

Rozhodně ANO. Uvažuji vždy pokud se jedná o IZS. Doporučuji ověřit kolik osob je obsluhováno z uvedené zóny LPZ a danou hodnotu uvést do L2 veřejné služby (L2nz).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Anděl
GDPR
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 05.04.2023, 10:00 »

ČSN EN 62305-1 ed. 2
Citace
5.2 Typy ztrát
POZNÁMKA Pro účely IEC 62305, jen pomůcky, jako je plyn, voda, TV, TLC a napájení jsou považovány za služby veřejnosti

originál EN 62305-1:2011
Citace
5.2 Types of loss
NOTE For the purposes of IEC 62305, only utilities such as gas,water,TV, TLC and power supply are considered service to the public.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #11 kdy: 05.04.2023, 12:16 »

Ono je někdy problém s LZS (letecká zách. služba) protože mají svoje nařízení a po odslouhlasení jejich stranou v projektu na Vnější ochranu na budově Heliportu,pak   přišli za rok, že se musí některé strojené jímače zkrátit asi o 1-1,5m.
Pak už nastane kolize s projektem a jejich nařízeními.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Adam Novák.
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 05.04.2023, 16:53 »

Tohle je tak trochu mimo téma.

Ono je někdy problém s LZS (letecká zách. služba) protože mají svoje nařízení a po odslouhlasení jejich stranou v projektu na Vnější ochranu na budově Heliportu,pak   přišli za rok, že se musí některé strojené jímače zkrátit asi o 1-1,5m.
Pak už nastane kolize s projektem a jejich nařízeními.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.