Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -A- Nově přidané příspěvky ke kontrole moderátory
| | |-+  Příliš nízké napětí napájecího zdroje tepelného čerpadla-nízké napětí na 1 fázi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Příliš nízké napětí napájecího zdroje tepelného čerpadla-nízké napětí na 1 fázi?  (Přečteno 245 krát)
Zóna A - zde na příspěvky nelze odpovídat. Vyčkejte na přesunutí moderátory do zóny B
Babído
Neverifikovaný uživatel @1

« kdy: 22.01.2023, 12:56 »

Obracím se na vás  s radou o pomoc. Snad můj problém popíšu co nejsrozumiteln ěji.
   Bydlím v novostavbě cca 6 let. Mám instalovaný jistič 3x25A. Jsem téměř na konci rozvodné sítě. Za mnou se nachází už pouze pila a rodinný dům, který má cca 1,5 instalovánu fotovoltaiku.
   Z mého "pomníčku" mi jde v zemi kabel cca 20 m v zemi, poté vyúsťuje a je veden na sloup čezu. Na pozemku pily je stožár s trafem.
   Teď k mému problému: Mám instalované tepelné čerpadlo. Cca před měsícem jsem si všiml, že při spuštění jakéhokoliv spotřebiče s vyšším okamžitým odběrem (flexa, vysavač, rychlovarná konvice ) mi na okamžik zhasne displej řídící jednotky tep. čerpadla a toto se restartuje. Toto se stává i při spláchnutí wc, které je napojeno na čerpadlo s frekvenčním měničem ve studni. Všiml jsem si, že toto nedělá ,  když mi běží pračka se sušičkou nebo elektrická trouba ,  tyto jsou na jiné fázi. Jistič v domě v minulosti občas vypadnul, ale to bylo za celou dobu co tu bydlíme tak 5x . Teď už dlouho nevypadnul, ani nevypadává proudový chránič ani jistič v pomníčku. Ptal jsem se sousedů, zda mají nějaký podobný problém, ale nikoliv. Poslední týden se občas ani nespustí čerpadlo ve studni, když spláchnu, musím shodit a nahodit jeho jistič. Toto ale není vždy. Včera jsem si všimnul, že když běžela myčka a mikrovlnka, tak tato neběžela na plný výkon, až když jsem vypnul myčku, vrátila se do normálu. Měl jsem tu servisáky ohledně čerpadla, nikde nic nenašli, ale kdyby vypadla 0, čerpadlo by s největší pravděpodobnos tí odešlo. Pak tu byli i elektrikáři, co mi dělali rozvody, vše jsme zkontrolovali, nikde nic volného, povoleného, kabely utažené. Na kabely v pomníčku moc vidět nebylo ,  je to zapečetěné. V současné době mi Čez na mou stížnost instaloval na jejich sloup měřící zařízení, tak čekám. Spíš se domnívám, že problém bude někde u mě. Poprosím o vaše názory a postřehy.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 21 dotazů.