Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak ne/testovat obloukové ochrany AFDD?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak ne/testovat obloukové ochrany AFDD?  (Přečteno 23537 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #126 kdy: 27.12.2022, 11:13 »

Pro kritické systémy v dřevostavbách bych namísto spekulativních ochran uvítal např. dvojitou Wagosvorku (tj.vodič prohnaný přes dvě klícky),  tomu bych rozuměl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #127 kdy: 27.12.2022, 11:14 »

Cílem testu produktu bývá buď verifikace shody vlastností se specifikací a nebo validace funkce v konkrétních podmínkách použití. Je jasné, jaké jsou specifikace AFDD EATON k verifikaci?
Tím vysvětlením máte namysli toto? Stále se dovolávám předem stanovené metodiky testování. Z toho dovozujete, že neumím rozlišovat výše uvedené? Neuváděl jsem snad, že výrobci (nejen EATON) žádné specifikace veřejně neposkytují?

V té souvislosti jsem psal ...
Už existuje nějaký legislativní požadavek na kontrolu? Pak by měly existovat podklady pro revize a testy. Bude revizní technik dělat kontrolu a test i když to nikdo nevyžaduje a zpochybní to?

Ale asi jsem nepochopil jaký rozdíl mi uniká. Také nemám křišťálovou kouli a zdaleka nemohu vědět vše.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #128 kdy: 27.12.2022, 12:06 »

Tím vysvětlením máte namysli toto? Stále se dovolávám předem stanovené metodiky testování. Z toho dovozujete, že neumím rozlišovat výše uvedené?

Ano, mám. Normy V&V definují poměrně nesrozumitelně ale jde o to, že máte v aplikaci problém, který potřebujete vyřešit. Pro jeho řešení navrhnete a vyvinete produkt, který má vámi deklarované vlastnosti. Verifikace pak prokazatelně ověřuje, že produkt plní deklarované vlastnosti. Validace pak prokazuje, že ony deklarované vlastnosti jsou správné a že vyvinutý produkt díky nim vyhovuje požadavkům aplikace.

Teď to převedu na AFDD. V dokumentaci AFDD by měly být specifikované podmínky vedoucí k vydání bezpečnostního povelu s určenou mírou kvality. Verifikace produktu pak prověří, zda AFDD tyto podmínky plní. Jenže tyto podmínky mohou poměrně hodně nastrojené - umělé (elektronicky přesně generované testovací proudy),  protože se mohou vyhodnocovat limitní a specifické stavy správného fungování. Validace naopak oproti tomuto vezme AFDD a zkouší jej sice mnohem méně rigorózně ale přímo v podmínkách aplikace. Jinými slovy, validace ověřuje správnost předpokladů ohledně potřebných vlastností produktu. A u AFDD je validací klidně vytažení reálného sériového oblouku v reálné instalaci se zátěží. Bez validace sice AFDD může nakrásně fungovat na zkušební stolici ve výrobní zkušebně, ale jinak může být úplně k ničemu.

Když do aplikace navrhujete jistič nebo pojistku, tak máte od výrobce specifikované jejich garantované vypínací charakteristky a není moc velký problém pak například spočítat, oteplení vodiče vlivem zkratu. Jenže u dnešních AFDD nic podobného opravdu není a že jste to někde uváděl:

Neuváděl jsem snad, že výrobci (nejen EATON) žádné specifikace veřejně neposkytují?

jsem opravdu nezaznamenal. Takže z hlediska verifikace je zde nezávislá zkušebna úplně bez práce a z hlediska validace se můžeme opřít jen například o:

Oblouková ochrana Hager AFDD
Každý třetí požár budovy je způsoben poruchami v elektrické instalaci. PVC kabely se mohou
vznítit již při množství energie 450 joulů a může dojít k ničivým požárům. Aby se tomu zabránilo,
musí být detekováno a eliminováno první přeskočení jiskry, což umí nová oblouková ochrana od
společnosti Hager. Novézařízení pro detekci poruchového oblouku (AFDD = Arc Fault Detection
Device) detekuje charakteristic ké průchody proudu a napětí a automaticky vypíná dotčený
obvod. Riziko požáru kvůli vadným kabelům a spojům se tak drasticky sníží.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #129 kdy: 27.12.2022, 12:28 »

Pokud mohu z mého, vlastně nestranného hlediska, pak AFDD věřím pouze proto, že je uvádějí na trh světový značky. Ovšem argumentace při prezentacích je na úrovní učiliště, kde se jeden naučí text z dodaného datasheetu a ostatním to předčítá. Tím se v mých očích autoritou nestane.

Asi bych to v této fázi zařadil do kategorie vítězů vypočtu míry rizika. To se mi zdá spravedlivé řešení, ne?
 tanecek
Na čí straně stojíte? Asi na straně inzerentů, ne?

Technik se chová mimo jiné ekonomicky a jeho nejcennějším zdrojem je jeho čas.

... čas ... a proto nemusí uvažovat logicky? Shrábne první nesmysl a jde do toho? Pro mě technik právě na čas nehledí, což není ku prospěchu obchodu.

Přesně tak, výrobce nemá co nabídnout, tak holt nemá odbyt do doby než se budto polepší nebo to protlačí do norem.
Toto je tradiční nepodložená spekulace, od pana Hudce tradičně provokavní.

Výrobci by si mohli uvědomit, že elektrikáři nejsou malá děcka, která sezobou každou i podprůměrnou prezentaci obchodního sdělení. Zvláště tehdy pokud ji přednáší rovněž podprůměrný chlapík. To je totiž často opravdu fatální když áte před sebou někoho, kdo před hodinou nastudoval téma, kterém se sám zabýváte několik roků. Na druhou stranu těžko uvěřit, konspiraci o spiknutí celého světa.
A nakonec by mě fakt zajímalo, která ze značek po přečtení tohoto vlákna najde odvahu něco tvrdit. Tipuju, že to budou raději ignorovat, než se hádat s nějakým noname z horní dolní.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #130 kdy: 27.12.2022, 12:44 »

... čas ... a proto nemusí uvažovat logicky? Shrábne první nesmysl a jde do toho? Pro mě technik právě na čas nehledí, což není ku prospěchu obchodu.

Zdroje jsou omezené, ekonomie je o jejich efektivním využití a efektivní využití není mrhání času na nesmysly  Smích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #131 kdy: 27.12.2022, 13:08 »


Toto je tradiční nepodložená spekulace, od pana Hudce tradičně provokavní.

  

Abych jen neprovokoval, tak něco na zamyšlenou:
Tradičně se nejlépe prodají rajčata druhé jakostní třídy do jídelny vařící dle norem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #132 kdy: 27.12.2022, 13:45 »

Ano, mám. Normy V&V definují poměrně nesrozumitelně ale jde o to, že máte v aplikaci problém, který potřebujete vyřešit. Pro jeho řešení navrhnete a vyvinete produkt, který má vámi deklarované vlastnosti. Verifikace pak prokazatelně ověřuje, že produkt plní deklarované vlastnosti. Validace pak prokazuje, že ony deklarované vlastnosti jsou správné a že vyvinutý produkt díky nim vyhovuje požadavkům aplikace.

Teď to převedu na AFDD. V dokumentaci AFDD by měly být specifikované podmínky vedoucí k vydání bezpečnostního povelu s určenou mírou kvality. Verifikace produktu pak prověří, zda AFDD tyto podmínky plní. Jenže tyto podmínky mohou poměrně hodně nastrojené - umělé (elektronicky přesně generované testovací proudy),   protože se mohou vyhodnocovat limitní a specifické stavy správného fungování. Validace naopak oproti tomuto vezme AFDD a zkouší jej sice mnohem méně rigorózně ale přímo v podmínkách aplikace. Jinými slovy, validace ověřuje správnost předpokladů ohledně potřebných vlastností produktu. A u AFDD je validací klidně vytažení reálného sériového oblouku v reálné instalaci se zátěží. Bez validace sice AFDD může nakrásně fungovat na zkušební stolici ve výrobní zkušebně, ale jinak může být úplně k ničemu.
Velice pěkně popsáno. Ale od mé představy se to moc nevzdaluje.


Citace
... naopak oproti tomuto vezme AFDD a zkouší jej sice mnohem méně rigorózně ale přímo v podmínkách aplikace. Jinými slovy, validace ověřuje správnost předpokladů ohledně potřebných vlastností produktu ...
Proto se pokusím dát do soboty dohromady vše natočené ze Spojky. U těch "jisker" nikdo nepočítal s tím, že bychom se netrefili byť do jediného "obloučku". Přes to věřím, že jsme "někde udělali chybu".

Na čí straně stojíte? Asi na straně inzerentů, ne?
Nejsem tu od toho abych stál na "něčí" straně. Hledám jádro zvířete.


... od pana Hudce tradičně provokavní.
A co byste čekal jiného od předsedy klubu automaticky nekývajících hlav?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #133 kdy: 27.12.2022, 18:12 »

A co byste čekal jiného od předsedy klubu automaticky nekývajících hlav?

Trochu sebereflexe. Sám jsem si musel přiznat, že o AFDD nic moc nevím a že můj způsob testování, i když podpořen a vylepšen řadou dalších kolegů na Spojce a prováděn v dobré víře, nedokázal vlastně nic. AFDD nevypadlo ani jednou a začal jsem to považovat za chybu AFDD. Nyní když už vím o AFDD trochu více se domnívám, že postup testování byl nedotažený, nebo špatně zvolený a že i když to byla opravdu zábava, tak to nemá prakticky žádnou vypovídající hodnotu.

Vím třeba že firma Hager když AFDD uváděla na zdejší trh, jich dost "rozdala" elektrikářům k testování a s očekáváním z5né vazby chtěla vědět, zdali nedochází k jakémukoliv vybavování. Třeba o HDO, nebo jiných zdrojů "rušení" a podobně. Různou citlivost na jiskření u různých generací AFDD mohu také z praxe potvrdit.

Pořád tvrdím, že toto vše má dvě roviny. Jedna je technická, kdy se ověřuje vlastní funkce AFDD a ta druhá rovina, která je vlastní praktické využití AFDD. První asi nakonec společně vyřešíme a zjistíme jak na to jít správně. O tom druhém nejsem pořád přesvědčený. Fakt nevidím důvod k jejich nasazení do dětských pokojů a ložnic, kde jsou využívány jen takové spotřebiče, na které nemohou AFDDčka spolehlivě reagovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #134 kdy: 27.12.2022, 20:21 »

Problém AFDD spočívá v tom, odlišit dobré od špatného na základě analýzy zejména proudu. A jak už to bývá, vývojáři nevidí moc daleko a kličkují od jednoho problému k druhému. Jiskření v povolené svorce vyvolá rušení, tak na něj budeme reagovat bezpečnostním povelem. A ejhle, komutátorový motorek vyvolává podobné rušení, hm, tak na tento typ rušení tak úplně reagovat nebudeme. To je takovéto typické přímočaré řešení. A nebo přijde někdo s větším nadhledem a řekne, žádný problém, rušení komutátorových motorků zakážeme (povinně omezíme filtrem) a spokojení pak budou úplně všichni. Když panince vypadne ochrana po zapnutí fénu, tak půjde do obchodu a zakoupí si fén EMC kompatibilní, který AFDD shazovat nebude. Lidé se slepými cestami vydávají velmi často, u mne by to byla urážka toho, jenž mi propůjčil mé schopnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #135 kdy: 27.12.2022, 20:51 »

Kolegové pardon, ale coby zákazníka mě zajímá jestli sirky škrtají nebo ne, pokud zahoří 1/100, tak holt neškrtají, skutečně mě nezajímají jejich výrobní problémy...
Výrobek začíná solidní fa nabízet v nějakém intervalu jeho spolehlivosti, rozhodně to nebude 1/100, to považuji za neseriózní jednání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #136 kdy: 27.12.2022, 21:17 »

Honza popsal jeden z důvodů, proč stále trvám na metodice testu. Myslím, že každý rozumný člověk neopakuje stejnou chybu vícekrát za sebou. A pokud uvidíte záznam ze Spojky, tak uznáte, že mě ta chyba fakt zajímá. Hodím na timeline záznam ze všech kamer. Myslím, že tam bylo dost svědku na to aby dosvědčili, že to není podvrh. Pak ten snímek okomentujte, dám tam i časové razítko. Asi 10 minut, které Milana Hudce určitě potěší. Snad se k tomu do Silvestra dostanu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #137 kdy: 27.12.2022, 21:40 »

Mě vůbec netěší nefunkčnost ochran, velice rád by je využíval sam (mám rád naprostý top) i dále doporučoval... .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #138 kdy: 27.12.2022, 22:11 »

Ono taky jak je v něčem FW/SW (jen málokdo umí přesně definovat, co je FW a co SW),  tak to máte s testy v současném světě zde trochu blbý. Slušný výrobce by mohl na procák nalepit štítek s verzí jeho FW/SW, tak pokud ho tam má, musíte ho zaznamenat společně s výsledky testu. Bez verze FW/SW je jakýkoliv test spojený s užitnými vlastnostmi zařízení bezpředmětný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #139 kdy: 27.12.2022, 22:17 »

Honza popsal jeden z důvodů, proč stále trvám na metodice testu.

Pak je třeba oslovit různé výrobce a metodiku testu musí dodat oni. Jedině tak bude test pro výrobce férový. Otázkou je zda budou něco takového schopni nebo chtít dodat.

Osobně bych se přimlouval o provedení stejného testu vždy ve dvou provedeních. Jak na tvrdé síti, tak za menším trafem, aby se napodobily podmínky jako mají ve státech, myslím že tam by mohlo být zakopané jádro pudla.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #140 kdy: 27.12.2022, 22:23 »

Honza popsal jeden z důvodů, proč stále trvám na metodice testu. Myslím, že každý rozumný člověk neopakuje stejnou chybu vícekrát za sebou.

Já tedy z popisu:
Nyní když už vím o AFDD trochu více se domnívám, že postup testování byl nedotažený, nebo špatně zvolený a že i když to byla opravdu zábava, tak to nemá prakticky žádnou vypovídající hodnotu.

Nedokážu vyvodit technický závěr naprosto žádný. Dokážu z toho vyvodit asi to, že tady mám už přenechat prostor druhým.

Takže závěr ode mne je vzkaz výrobcům, že je potřeba začít sladěním požadavků na emise rušení s citlivostí jejich AFDD tak, aby mohly správně reagovat bezpečnostním povelem na nebezpečné jiskření a nereagovat na zbytkové emise vlivem správné činnosti chráněného produktu. A toto bude již velice dobře specifikovatel né a testovatelné. Samozřejmě, jako nelze všude použít RCD, nebude možné všude použít i AFDD.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #141 kdy: 28.12.2022, 06:50 »

Ano, mám. Normy V&V definují poměrně nesrozumitelně ale jde o to, že máte v aplikaci problém, který potřebujete vyřešit. Pro jeho řešení navrhnete a vyvinete produkt, který má vámi deklarované vlastnosti. Verifikace pak prokazatelně ověřuje, že produkt plní deklarované vlastnosti. Validace pak prokazuje, že ony deklarované vlastnosti jsou správné a že vyvinutý produkt díky nim vyhovuje požadavkům aplikace.

Teď to převedu na AFDD. V dokumentaci AFDD by měly být specifikované podmínky vedoucí k vydání bezpečnostního povelu s určenou mírou kvality. Verifikace produktu pak prověří, zda AFDD tyto podmínky plní. Jenže tyto podmínky mohou poměrně hodně nastrojené - umělé (elektronicky přesně generované testovací proudy),   protože se mohou vyhodnocovat limitní a specifické stavy správného fungování. Validace naopak oproti tomuto vezme AFDD a zkouší jej sice mnohem méně rigorózně ale přímo v podmínkách aplikace. Jinými slovy, validace ověřuje správnost předpokladů ohledně potřebných vlastností produktu. A u AFDD je validací klidně vytažení reálného sériového oblouku v reálné instalaci se zátěží. Bez validace sice AFDD může nakrásně fungovat na zkušební stolici ve výrobní zkušebně, ale jinak může být úplně k ničemu.

Když do aplikace navrhujete jistič nebo pojistku, tak máte od výrobce specifikované jejich garantované vypínací charakteristky a není moc velký problém pak například spočítat, oteplení vodiče vlivem zkratu. Jenže u dnešních AFDD nic podobného opravdu není a že jste to někde uváděl:

jsem opravdu nezaznamenal. Takže z hlediska verifikace je zde nezávislá zkušebna úplně bez práce a z hlediska validace se můžeme opřít jen například o:

Oblouková ochrana Hager AFDD
Každý třetí požár budovy je způsoben poruchami v elektrické instalaci. PVC kabely se mohou
vznítit již při množství energie 450 joulů a může dojít k ničivým požárům. Aby se tomu zabránilo,
musí být detekováno a eliminováno první přeskočení jiskry, což umí nová oblouková ochrana od
společnosti Hager. Novézařízení pro detekci poruchového oblouku (AFDD = Arc Fault Detection
Device) detekuje charakteristic ké průchody proudu a napětí a automaticky vypíná dotčený
obvod. Riziko požáru kvůli vadným kabelům a spojům se tak drasticky sníží.




Prosím o případnou opravu:
450J =12W, zapálí kabel?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #142 kdy: 28.12.2022, 09:25 »

Prosím o případnou opravu:
450J =12W, zapálí kabel?
450J=450Ws
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #143 kdy: 28.12.2022, 11:36 »

450J=450Ws
Jj, v rychlosti a k tomu nepřesně jsem to dal na Wh.
Uf, ostuda Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde sehnat AFCI?
 Také se vám líbilo školení EATONu o AFDD?
 Budete nahrazovat AFDD 2A jističi?
 K čemu je oblouková ochrana AFDD a jak funguje?
 Pro jaké typy objektů je AFDD vhodná?
 Jak se bude AFDD chovat při připojení svářečky?
 Bude AFDD snímat i poruchy vznikající před ní?
 Dokáže AFDD pracovat i v síti zarušené harmonickými frekvencemi?
 Podívejte se na simulátor funkce obloukové ochrany AFDD
 Lze použít obloukovou ochranu AFDD za UPSkou?
 Budou obloukové ochrany AFDD i v třífázovém provedení?
 PŘEDNÁŠKA SCHRACK: Detektory proruchového elektrického proudu AFDD v sítích nn
 Musí být před přístrojem AFDD ještě přepěťová ochrana?
 Co se stane, pokud je test přístroje AFDD vyhodnocen chybně?
 Proč není vhodné AFDD nasadit na všechny vývody rozvaděče?
 Co se v přístroji AFDD odehrává při jeho testování?
 Jak se chová oblouková ochrana AFDD při zapínání počítačové sítě?
 Proč nelze použít obloukovou ochranu AFDD ve staré síti tvořenou nulováním?
 Proč jsou jističe OEZ vhodné jako hlavní jističe před elektroměrem?
 Lze použít AFDD i v DC obvodech?
 Lze za obloukovou ochranu zařadit více samostatných okruhů?
 Znáte AFDD EATON s proudových chráničem?
 Obloukové ochrany AFDD GE
 REPRÍZA EATON: AFDD – kde má smysl a kde ne?
 IP007# LIVE EATON: AFDD – kde má smysl a kde ne?
 Minia Aplikační příručka Obloukové ochrany AFDD
 Může být menší počet AFDD a RCD než je počet světelných obvodů?
 LIVE EATON: Základy k obloukovým ochranám (AFDD)
 Jaký může být důsledek špatně přitáhnutého vodiče v rozbocovaci krabici?
 Testovali jste sami AFDD?
 Je lepší kombinace jističochránič nebo jističoAFDDochrana?
 Kdo uvede superhrdinu DAFDD od Doepke na český trh?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 22 dotazů.