Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Mám zvolit v domku systém zásuvek a vidlic 5x16A nebo 5x32A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám zvolit v domku systém zásuvek a vidlic 5x16A nebo 5x32A?  (Přečteno 10117 krát)
P. Martinec
« kdy: 20.11.2022, 17:59 »


Jaký bych měl spíš zvolit systém třífázových zásuvek a vidlic v rodinném domku. Ani nevím jak to přesně popsat...

Jističe v bytovém rozvaděčí pro garáž a pro dílnu jsou oba 3x20A, v garáži a dílně jsou starší plastové rozvaděče ELEKTROMONT kde je na spodní straně příruba ve které je namontována čtyřpólová zásuvka 4p 32A  (jištěná ale jističem 3x16A). Oba rozvaděče byly již na konci 90. let odborně přepojeny pro TN-S včetně montáže proudových chráničů, třífázové zásuvky ale zůstaly původní kvůli původnímu 25m dlouhému prodlužovacímu přívodu a původní vidlici svářečky 4p 32A jen na 400V (2L+PE) .
Ta je již pryč a místo ní je jiná, modernější RTB3 kterou lze použít jak na 400 tak i na 230V (takže 2L+N).

Maximální proud je podle štítku pro 400V 23A, pro 230v 16A. Taky měla naštestí originální vidlici 4p 32A, nic se tedy nemuselo přepojovat, mám však vyzkoušeno že při běžném používání na 400V jistič 3x16 A nevypadává, a nejvyšší proudový rozsah 150A stejně nevyužívám. I ten ale jistič 3x16A utáhne po dobu sváření. Teď už ale ty staré 4p zásuvky chci dát nahradit pětipólovými, zvláště kvůli výměně prodlužováku který už je starý a začíná puchřet a praskat.

Tak bych potřeboval poradit, zda ponechat původní systém 32A, anebo protože je jištění stejně jen 16A zvolit rozměrově trochu menší systém 16A. Právě svářečka má kvůli max. proudu 23A vidlici 32A tak jestli jí mám vyměnit za 16A.
Prodlužovák budu měnit, nyní je to CGSG (nebo CGTG?) 4x4, tak jestli s koncovkami 5p 32A nebo 5p 16A a uvažuju kvůli jištění 3x16A jestli kabel CGTG 5x4 anebo CGTG 5x2,5. Možná že bych tento kabel koupil i delší, třeba 30 nebo 40m.

Jak byste tento "problém" osobně vyřešili vy?
Právě že ten prodlužovák budu kupovat nový. Zase pokud bych ale potřeboval v budoucnu zvýšit hodnotu jističe v rozvaděčích na 20A (samozřejmě po přepočítání přívodního vedení) potom nelze použít systém 16A... Tak nevím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 21.11.2022, 06:49 »

RTB3 není zrovna moc moderní, pokud pamatuji, tak byla problémovější než její předchůdkyně RTB2 a nebo Js 90F.

 Pokud chcete zásuvky a vidlice 32A 5p, měl by prodlužovací kabel být 5 x 6mm2. Při navýšení jistění zásuvek na 20A již zásuvky 16A nestačí, to je zásadní. Úvaha, co použít je pouze na vás, oboje je použitelné v mezích svého určení. Jistit silnější zásuvku menší hodnotou jističe je možné.

Ještě k té RTB3, pokud pamatuji, tak pro provoz na 230V se musí vyměnit přívodní kabel, takže pokud ji máte připojenou na 4k vidlici, tak si její výměnou za 5k moc nepomůžete. Navíc ony ty rozsahy na 230V moc dobře nevaří, to je taková nouzovka. Lépe bylo vyřešené zapojení Js 90F, tam byl samostatný přepínač pro změnu napájecího napětí, který odpojoval při provozu 400V vodič N a proto výrobce dodával ke svářečce redukční kabel pro provoz 230V a nemuselo se zasahovat do vnitřního zapojení svářečky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 21.11.2022, 08:42 »

Dimenzování zásuvky s větší proudovou rezervou může být zrovna v případě trafosvářečky docela užitečné.  Asi bych se přimlouval  za 32A i když v 90 procentech to nebude využité. Co se týče použitého prodlužovacího kabelu, volte jen takovou délku kterou využijete. Rozhodně bych byl proti kabelu s půřezem 2,5mm2, tam už jsou docela znatelné úbytky napětí při maximálním proudu. Ona hmotnost  5x4mm2 je docela limitující (cca 0,5kg na 1m) a při manipulaci vyžaduje "celého chlapa".
Myslím že by stačil kabel 5x4mm2, Měď bude oproti zásuvce lehce poddimenzovaná a ale s bohatou rezervou pro uvažované jištění.
Tyhle starší  trafosvářečky mají ještě rozumné napětí naprázdno  a i pracovní napětí při zátěži, takže si s vyšším oporem kabelu poradí, dnešní trafosvářečky ze supermarketu jsou spíš lepítka na kov kde se potkalo šetření a bezpečnostní předpisy (nízké zapalovací napětí) a výsledkem je výrobek na hraně použitelnosti.
Cenově to nebude ovšem žádná hitparáda. Metr kabelu pod 100Kč nepořídíte a pak se nabízí otázka jestli spíš nepořídit lepší invertor a kabel bude stačit 3*2,5mm2.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 21.11.2022, 16:48 »

Pro 16 - 20A bude jistě stačit průřez 4mm2. Já ovšem vždy beru v úvahu, že takový kabel se může půjčit, a že bude použit v obvodu jištěném a zatíženém až 32A, pak bude přetížen.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 21.11.2022, 17:20 »

Napojit raději silněším kabelem, není nikdy na škodu!!
A jestli 400V 16A nebo 32A je celkem jedno, existují redukce na obě ampérové hodnoty křížem k sobě!
To proto ,  aby jsme nemusel předělávat vidlice půjčenému stroji!
Jinak řečeno, dnes se hodně zapojení přechází na 230V /1 fáze.../80%/ ....
Už vidím i třeba ve zdravotnictví, hodně přístrojů přechází na 230V/32A ....místo 400V/16A-32A !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 21.11.2022, 20:37 »

A jestli 400V 16A nebo 32A je celkem jedno, existují redukce na obě ampérové hodnoty křížem k sobě!

Jakož redukce z 32A/5 na 16/5? To je snad blbost ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
P Martinec
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 21.11.2022, 21:12 »

Přečetl jsem si vaše odpovědi a popřemýšlel o nich. Sice ještě nejsem rozhodnutý o úpravě jištění zásuvek v rozvaděčích ale po úvaze raději zachovám i nově systém 32A. To bude jistota.
Našel jsem katalogový list šňůry CGTG 5x4 (H07RN-F),  je to asi 30A na vzduchu.
Není to sice ideální jak mi zde správně podotýkáte a souhlasím s tím, ale vzhledem k tomu že stejně hlavní jistič našeho domu je 3x25A a jištění zásuvek nebude stejně nikdy vyšší než je limitováno hlavním jističem před elektroměrem, domnívám se že bude pro domácí použití vyhovující.
Kabel 5x4 sice bude citelně dražší než 5x2,5, ale díky vyššímu průřezu bude skutečně " na vše". Napadla mě však myšlenka zkusit pěkně poprosit u nás v podniku, mají prý slevu ve velkoobchodu elektro.

Mám mírný problém s poznámkou že kabel se může půjčit a zapojt v obvodu s vyšším jištěním.
Pominu-li půjčení "nevědomě" Zlej kde to už pak je stejně jedno, tak nevím kdo z "osob důvěryhodných a spolehlivých" tady by měl hlavní jistič před elektroměrem vyšší než 3x25A a ani netuším co by na ten prodlužovák museli všechno připojit aby ho proudově přetížili. Už jen kvůli dnešním cenám proudu. Navíc mají většinou ještě systémy 4p 16/25/32A tak by to nešlo spojit dohromady. A i tak, raději bych stejně "vědomé" zapůjčení neriskoval, ne že bych byl lakomý ale protože stále platí bohužel stará pravda a opakovaná osobní smutná zkušenost.

Čeho se chceš zbavit, půjč a s tím cos půjčil, se rozluč.
 Zlej zle
Jen drobná poznámka k RTB a JS: Ne, je to obráceně. U JS se měnila celá šňůra na svorkovnici, RTB mělo redukční kabel.
O invertoru jsem sice taky uvažoval - ale co potom s tou RTB, tu už dneska stejně nikdo nekoupí, a co s ní pak. Vždyť k ní mám i ten originální usměrňovač. Používám jí stejně jen párkrát do roka tak se to snese... Do šrotu se mi jí ale rozebírat nechce, je stále jak nová.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
P Martinec
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 21.11.2022, 21:35 »

Ten prodlužovák koupím dlouhý stejně jako ten původní, 25 metrů, pokud se vyrábí. Nebo maximálně takový, jaký nejbližší delší se vyrábí.

Mohu vás ještě poprosit o vaše zkušenosti s gumovými kabely - je to všechno stejné, nebo jsou konečně už i nějaké odolnější vůči ztvrdnutí a následnému zpuchření a popraskání pláště? Právě chci ten CGTG / H07RN-F u něj píšou že je přímo určený na venkovní použití, a mechanicky odolný tak od něj už očekávám kvalitu, ale protože se dotyčný prodlužovák používá jen občas, a většinou bude stočený, aby za pár let nebyl ztvrdlý a popraskaný.

Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 21.11.2022, 21:40 »

Drobná poznámka k RTB a Js 90F: Svářečky pamatuji z dob, kdy byly nové, onu Js 90F jsem jako novou sám pro sebe kupoval v r. 1985. A v jejím příslušenství byla redukční šňůra. Jinak oba typy a také další provedení obou výrobců RTB: MEZ Brumov-Bylnice a Js: Elektrokov Znojmo, jsem mnohokrát opravoval a přepojoval na jiné napětí.

Ke kabelům a jejich skladování:  kabely je třeba skladovat v suché, chladné místnosti bez přístupu slunečního světla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #9 kdy: 21.11.2022, 22:14 »

Ten prodlužovák koupím dlouhý stejně jako ten původní, 25 metrů, pokud se vyrábí. Nebo maximálně takový, jaký nejbližší delší se vyrábí.

Mohu vás ještě poprosit o vaše zkušenosti s gumovými kabely - je to všechno stejné, nebo jsou konečně už i nějaké odolnější vůči ztvrdnutí a následnému zpuchření a popraskání pláště? Právě chci ten CGTG / H07RN-F u něj píšou že je přímo určený na venkovní použití, a mechanicky odolný tak od něj už očekávám kvalitu, ale protože se dotyčný prodlužovák používá jen občas, a většinou bude stočený, aby za pár let nebyl ztvrdlý a popraskaný.



Pokud hledáte kvalitu, pak h07bqxxxx,
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
P Martinec
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 21.11.2022, 22:49 »

Nechci se přít, nestojí to za to.
K oběma typům svářeček a i k dalšímu příslušenství (usměrňovač) vlastním originální návody k obsluze.

K JS90 F a FN (s nabíječkou) byla pro 230V dodávána obyčejná dvojžilová šňůra s volnýými konci a namontovanou vidlicí nebo dvojžilová flexošňůra s volnými konci, (asi podle toho podle toho co zrovna bylo na skladě). Fotografie kompletního příslušenství a popis v návodu vše ukazují.

K RTB-3 (možná i k TMB 125??) dodávali kabel s kulatou třífázovou šňůrovou zásuvkou (32A 4p se šroubovacím víčkem na provázku) ze které vedl kabel do klasické vidlice 230V. Pán od kterého jsem svářečku (rok výroby 1988) kupoval mi ten redukční kabel nabízel jestli ho chci, že "to bylo dodaný k tomu" a on to používal na chatce protože doma měl třífázový, ale na chatce jen jednofázový přívod. Mně byl ten kabel k ničemu.
Ostatně i v návodu se píše o tomtéž redukčním kabelu, jeho připojení k přívodnímu kabelu svářečky a zajištění....

Možná oba výrobci Elektrokov i MEZ udělali během průběhu výroby nějaké změny = "Veškeré změny vyhrazeny" toto je však psáno černé na bílém...
Ale jak píšu, nechci se nijak přít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
P Martinec
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 21.11.2022, 22:53 »

Milan Hudec: Podívám se na to, děkuji za tip. H07BQ
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 21.11.2022, 23:21 »

Životnost gumových kabelů by měla být dlouhá. kolik přesně, to záleží na technologii výroby, stupni šetření a v nemalé míře i na způsobu použití a skladování . Osobní zkušenost mám s gumovým kabelem k čerpadlu 4*2,5mm2 který byl pořízen koncem šedsátých let a dodnes  není na vnějším plášti ani stopa po trhlinách.
Ano, kabely titanex jsou nej a měly by snést teplotu jádra až 90st.C, takže by snesl i trvalou zátěž 32 A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 22.11.2022, 06:34 »

Je pravda, že svářečky obou výrobců se vyráběly mnoho let, takže od sebe výrobci asi opisovali a měnili příslušenství i vnitřní zapojení.

Já se setkal s RTB3, které nešly zapojit (více kusů) třížilovým kabelem tak, že by bylo připojené 2L a N. Jakmile se při provozu na 400(380)V připojil také vodič N, vypadnul okamžitě při zapnutí jistič. Kdežto u Js 90F(nebo FN) to možné bylo a daly se i při připojení do 3f zásuvky používat rozsahy na 230(220)V. Ono to asi souviselo i se zapojením přepínačů, kdy Js 90F měla samostatný přepínač 220/380V.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
P Martinec
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 30.11.2022, 18:45 »

U té mojí RTB 3 je naštěstí přepínač tak zapojený, že při provozu na 400V odpojuje i N vodič a při provozu na 230V jednu fázi tak toto nehrozí. Výrobce zřejmě v průběhu výroby různě upravoval zapojení přepínače, mám totiž tři schémata a všechna se vzájemně liší.

Ale je pravda že v návodu výrobce vysloveně zakazuje při zapojení svářečky do zásuvky 3x400/230V otáčet přepínač do poloh označených "230V".

Jinak po dlouhém hledání hotového kabelu jsem si už nakonec objednal v metráži - TITANEX 5G4 30 metrů za cca 110 Kč/m s DPH.

30 metrů už obsáhne vše potřebné bez jakýchkoli problémů...

V našem spřáteleném velkoobchodě ho nemají, jen klasický H07RN-F za 132 Kč/m s DPH který je tam bez DPH je cenově stejně jako jinde objednaný TITANEX i s DPH! Tak si kabel koupím sám a koncovky 5x32A poprosím zda budou ochotní mi je objednat přes podnik.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
P Martinec
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 11.12.2022, 20:04 »

,  kabel již mám doma. 5G4 TITANEX.

Mohu vás ještě požádat o radu, jaké vybrat vhodné spojovací zásuvky a vidlice 5x32A, ve slušné kvalitě za rozumnou cenu?
Stačí pro použití na prodlužovák okolo domu a zahrady v krytí IP44, nebo už musí být IP66/67? (Tomu by ale musela odpovídat i daná vidlice na svářečce či jiných strojích, jinak je to k ničemu...).


Protože nedávno u nás v práci vyměňovali u strojů čtyřpólové vidlice za pětipólové, a ty půvovní vyhazovali. Rozhodl jsem se je trochu prozkoumat.
Dvě byly Walther s dvoušroubkovým připojením, a jedna byla SEZ s dvoušroubkovým připojením. Nebyla to ta stará CV 3243, ale trochu novější IV 3243. Docela mně překvapilo, že v místech kde tlačí šroubky měla válcová vnější plocha kolíku ven vytlačené hrbolky od šroubků. Ona ta dutina pro vodič je u této vidlice víc vyosená (tedy slabší stěna zle) než u těch Walther, ty byly v pohodě. Ještě to porovnám se starou CV3243 kterou ještě nemám rozebranou. Takže SEZ mě tímto trochu zklamal, setkali jste se už s tím?

P. Martinec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #16 kdy: 12.12.2022, 09:10 »

Mohu vás ještě požádat o radu, jaké vybrat vhodné spojovací zásuvky a vidlice 5x32A, ve slušné kvalitě za rozumnou cenu?

Já jsem celkem spokojen s produkty firmy Bals, resp. NG Elektro trade.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #17 kdy: 12.12.2022, 12:11 »


IVG 3253
Výhoda je v pevném provedení (u rychlozavírací ch se občas ulumí plastový jazýček uzávěru, zvláště za mrazu a na průšvih je zaděláno).
Dalším bodem pro je existence oné převlečné matice, která funguje protioderně při vláčení koncovky po zemi a dobře tlumí nárazy při pádu.
Debilózně je řešena odlehčovací spona, chce to trochu trpělivosti při montáži.
Pokud se použije kabel správného průměru, tak k odlehčení přispěje i trychtýřová vývodka, což je dnes již neobvyklá konstrukce, která sama o sobě je top ale nesmí přijít pod ruku neumětela.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 K čemu se dají použít zásuvky 400V 4polové, když se dneska používá 5 vodičový rozvod?
 Mohu použít vidlici namísto zásuvky?
 Označují se jednozásuvky v plánu jinak, než dvojzásuvky?
 Existuje redukce na zástrčku typu \
 Existuje zapuštěná zásuvka 230V, která by téměř nepřesahovala stěnu?
 Existuje trifazova zasuvka na vice nez 63A?
 Existuje silový konektor na 230V?
 Je na trhu vestavná zásuvka 230V s chráničem?
 Jsou na trhu k dostání i dvojzásuvky řazené vodorovně, ne jen svisle?
 Existuje redukce 4 kolíková - 5 kolíková zásuvka?
 Má se u nové instalace použít 4.kolík u 3f vidlice?
 Vyrábí se vícepes připevnitelný na zeď???
  Jsou v ČR schváleny tzv. schuko zásuvky?
 Existuje zástrčka na 230V pro montáž do zdi?
 Nevíte jak se nazývá tento systém zásuvek a kde se dá sehnat?
 Neznáte zdroj na zoznam presných typov elektrických sietí jednotlivých krajin?
 Kde jsou k dostání nástěnné zásuvky IP44 s proudovým chráničem?
 Existuje zásuvka, která se zabudovala do pracovní kuchyňský desky?
 Proč při vypnutém stavu není u spínacích hodin odpojena fáze, ale prac. vodič?
 Dají se na našem českém trhu sehnat zásuvky s vypínačem?
 Jakou si vybrat zásuvkovou rozvodnici 230V/400V do domácí dílny?
 Odpovídají zásuvky a vypínače zn. Fontini normám ČSN?
 Jaký stupeň krytí musí splňovat venkovní vypínače a zásuvky na zdi domu?
 Nevite kde by se dalo koupit dvojzasuvka s internetovou zasuvkou?
 Lze do stěny ze sádrokartonu zapojit zásuvky a vypínače bez instal. krabice?
 Proč je v zásuvkách šroubek na zemnící vodič zlatý a ostatní jsou stříbrné?
 Kde sehnat redukci do zasuvky i s uzemnenim?
 Dá se použít zásuvka pre plochú vidlicu?
 Kde seženu staré bakelitové vypínače a zásuvky?
 Proč nemohu mít kolík zásuvky orientován dolů?
 Co je to za divnou zásuvku ?
 Jaká je spolehlivost zásuvek s clonkami ?
 Jak připojit vrtačku (či jiné el. zařízení) v půdních prostorech?
 Dají se samostatně koupit clonky do zásuvek?
 Dají se někde sehnat staré zásuvky Elektro-praga?
 Kde sehnat podlahové zásuvky?
 Jaká se vyrábí nejmenší možná zásuvka 230V ?
 Mohu použít na zahradu zásuvku v krytí IP44?
 Jak a kam správně nainstalovat elektroinstalační kanál?
 Kde se dá sehnat zásuvka s vypínačem?
 Smí se prodávat zařízení se zásuvkou, která má fázi na druhé straně?
 Kde sehnat vidlici do anglické zásuvky (3 póly)?
 Existuje spínaná zásuvka řízená nízkým napětím?
  Je možné po rekonstrukci instalace ponechat stávající zásuvky a vypínače?
 Lze koupit nezávislé zásuvky do jedné inst. krabice?
 Existuje sloupek se zásuvkou do zahrady v designu kamene?
 Jaké jsou typy luxusních zásuvek v kovovém provedení IP44 ?
 Existují vícenásobné rámečky pro dvojzásuvky?
 Jaký typ zásuvek se používá v Portugalsku?
 Mohu si vylepšit zásuvku nějakým vlastním, třeba dřevěným doplňkem?
 Prodává se v ČR schválená elektrická zásuvka s integrovaným vypínačem?
 Kde je možno sehnat vypínače a zásuvky v barvě černé?
 Jakou zásuvku zvolit pro parní hrnec?
 Znáte někdo zásuvky a vypínače s krytím min. IP55 v zápustném provedení?
 Znáte zásuvku, která sníží účet za energie o tisíce korun?
 Dala by se někde sehnat třífázová zásuvka "čápovka"?
 Poradíte někdo výrobce nebo dodavatele vestavných zásuvek do nábytku?
 Lze použít zásuvka IP44 do ventilové šachty zavlažovacího systému?
 Časová spínací zásuvka MH-24 šrot? Nebo jen špatné použití?
 Existuje standardizovaná zásuvka na 12V?
 Proč máme u domovních zásuvek ochranný kolík?
 Můžu zapojit český notebook v portugalsku?
 Kde sehnat roztrojku s vypínačem na kabelu ?
 Napadá vás využití malé podlažní krabice OBO i doma?
 Je dvouzásuvka s zaměnitelnou fázi zmetek?
 Znáte tento typ vidlice?
 Aký typ zásuvky zvoliť pre napätie 110V?
 Jak se vám líbí zásuvky v noze stolu?
 Jakou zvolit zásuvku 400V pro RD 16 nebo 32A?
 Lze použít původní zásuvky a vypínače do nové elektroinstalace?
 Lze omývat podlahovou krabici IP20 mokrým hadrem?
 Nepoznate zasuvku 230 V pod vodu?
 Lze zásuvku s bezšroubovými svorkami nějak použít u starší elektroinstalace?
 Mohu v panelovém bytě zrušit zásuvku s plochými kontakty a napětím 8-15V AC?
 Doporučili byste k montáži noname zásuvky z Polska?
 Dá se použít stará 3f 380V samice s přírubou k pohyblivému prodloužení?
 Jakou zvolit venkovní zásuvka 230V pro domácí použití s dětmi?
 Jde vyměnit kryt zásuvky a krabice pro věneček?
 Jsou zásuvky typu Schuko bezpečné pro použití u CZ domácích spotřebičů?
 Jak zapojit elektrický "vývod" uprostřed zahrady?
 Kde je v třífázové zásuvce 230V a kde 400V?
 Existuje vícenásobná zásuvka s instalací pod omítku?
 Co si počít s následky, když nedodržím zatížení zásuvkové rozbočky?
 Kde seženu dvojzásuvku s nízkým profilem rámečku?
 Vydrzi obycejna domovni 16A zasuvka nonstop provoz pri odberu 3400W?
 Jakou zvolit náhradu za staré panelákové zásuvky?
 Opravdu je nutné použít v koupelně zásuvky s IP44?
 Lze používat staré 4-kolíkové zásuvky pro zapojení 3xL+PE?
 Je v ČR povoleno používat rozdvojku bez PE kontaktu?
 Jakou použít redukciz UPS C14 na 16A?
 Jde legálně použít jiný mezinárodního typu zásuvek?
 Kteří výrobci vyrábí dvojnásobnou zásuvku s natočenou dutinou?
 Existuje nějaká zásuvka 230V s pojistkou proti vytržení připojeného kabelu?
 Mam 380V/24A se zasuvkou 220V, jaka je zatizitelnost?
 Lze použít polské zásuvky s ochranným kolíkem dole i v Česku?
 Jakého výrobce zvolit pro zásuvky a vypínače?
 Lze za krbová kamna umístit nějaký typ zásuvky?
 Kde pořídit kryt modulové zásuvky 40x40?
 Kteří výrobci zásuvek nabízejí upevnění v krabici rozpínajícími se drápky?
 Mohu zapojit nabíjecí adapter laptopu i do zásuvky bez ochranného kontaktu PE?
 Jaká je kvalita zásuvek značky Opus premium?
 Jak vzít ze 400V/16A potřebných 230V/32A?
 Jak má vypadat přípojka pro karavan?
 Akú zásuvku volit do steny pre 12V osvetlenie?
 Je bezpečné používat v ČR chytrou zásuvku typu Schuko?
 Bezpečnost používání chytrých zásuvek s odpojováním vodiče N?
 Kde lze koupit zásuvky za nejnižší ceny?
 Existuje něco jako minutková zásuvka?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 23 dotazů.