Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Neznáte technické parametry wattmetru SUNWAYS STP 120?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Neznáte technické parametry wattmetru SUNWAYS STP 120?  (Přečteno 2360 krát)
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« kdy: 07.11.2022, 12:49 »

Nikde nemůžu dohledat přesné technické parametry tohoto wattmetru. Projektant v projektu navrhl tento prvek, který má komunikovat s měničem FVE. Jediné co vím, že komunikace je digitálním signálem. Jenomže tento wattmetr, je vzdálen cca 200 metru od toho měniče, a kabel je UTPéčko. Nic víc nemám v ruce. Mám obavu, že na tu vzdálenost to nemusí makat.
Bohužel ani internet moc nepomohl.
 Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 08.11.2022, 11:17 »

Dnes jsem se dozvěděl nové informace.
Měnič pro tu FVE, je SUNWAYS STT 80KTL. Po delším hledání, na mě vyskočil dvojlist, kde se u té komunikace uvádí : RS485/WiFi/GPRS/LAN (Optional).
Přesnější informace jsem nedohledal, a u toho wattmetru, jsem nenašel nic.
 Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.11.2022, 11:46 »

Podle webu výrobce i Google takový wattmetr asi neexistuje, takže otázku byste měl položit především projektantovi. Ostatně on by měl řešit jak a čím to propojit, to není vaše povinnost.

Nicméně Sunways má v nabídce smartmeter STM pro různé proudové rozsahy, takže si myslím, že jde o překlep a má to být STM s rozsahem 120A.

https://www.sunways-tech.com/uploads/file1/20200520/Sunways%20STM%20Smart%20Meter%20datasheet%20EN.pdf
https://www.sunways-tech.com/uploads/file1/20220210/STM%20STK%20STK-Pro%20User%20Manual%20EN.pdf

Komunikace probíhá standardem RS-485 (nejen u tohoto konkrétního systému, je to docela obecné). Z toho plyne, že fungovat přes UTP na vzdálenost 200m by to při správném zapojení mohlo. Ale zda to bude opravdu funkční záleží na konkrétních podmínkách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Meloun
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 11.11.2022, 07:13 »

Není no tohle?
https://www.sunways-tech.com/index.php?s=/Show/index/cid/15/id/26.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #4 kdy: 11.11.2022, 09:17 »

Akorát, je to frekvenční měnič pro tu FVE elektrárnu, a né wattmetr.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 23 dotazů.