Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak vytáhnout kabel z husího krku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vytáhnout kabel z husího krku?  (Přečteno 4123 krát)
Jindřich Prokop
« kdy: 27.09.2022, 18:19 »

Po domě máme roztahané husími krky koaxiály. Ty nepotřebujeme a místo nich bychom potřebovali protáhnout síťové kabely. Bohužel kromě jedné propojky jsem skončil už na začátku, t.j. nedaří se mi vůbec kabel vytáhnout.
Jakými způsoby se mu dá pomoci ven?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 27.09.2022, 22:51 »

Nedavno sa to tu riesilo : kto maze, ten ide. Opatrne hybat po centimetroch tam a spat a snazte sa dostat do chranicky cim viac viskozneho maziva, ktore neposkodzuje kabel ani chranicku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.09.2022, 07:23 »

Bohužel kromě jedné propojky jsem skončil už na začátku, t.j. nedaří se mi vůbec kabel vytáhnout.
Na výber chráničky, kábla a jej uloženie pre budúce účely preťahovania je dobré myslieť dopredu,..
Inakšie chránička ľahko skončí len jak mechanická ochrana kábla nevhodná na preťahovanie.. .a vy teraz od nej chcete niečo načo ju nikto nepripravil..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 28.09.2022, 09:01 »

Pokud je kabel v krku přilepený ke stěně, což se běžně stává, např.chemická pidireakce plastových materiálů, či zatvrdnutí mazadla za jehož pomoci byl kabel vtahován, tak jediná šance je s kabelem zkusit otáčet aby se od stěn odlepil, jen tahání je zbytečné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Šus.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 30.09.2022, 08:02 »

Já bych asi řešil délku mezi jednotlivými krabicemi a hlavně počet ohybů. Možná bude zapotřebí seket v některém ostrém ohybu a doplnit průchozí krabici následně. Ty koaxiály tam někdo tahal po omítkách, nebo se daly do husích krků a následně zasádrovaly a omítly se se všemy záhyby? Nebo není někde uprostřed na trase ještě krabice na kterou se zapomnělo a není tam nějaký spoj?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 02.10.2022, 19:24 »

Upozorňuji, že je to na vlastní riziko, ale jednou mi pomohlo do trubky natlačit instalační mýdlo a to pak zafoukat kompresorem. Případně strčit nějakou hadičku co nejdále a tou to tam nafoukat. Občas tlačit funguje lépe jak tahat. Nejlépe však tlačit i tahat současně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.