Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Musí se jistit servopohon, když má servoměnič integrovanou ochranu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí se jistit servopohon, když má servoměnič integrovanou ochranu?  (Přečteno 2831 krát)
Jakub Horváth
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 28.07.2022, 11:07 »

Jedná se o kombinaci servomotoru BMH1403P02F2A a servoměniče LXM32MD72N4. Katalog výrobce (SE) uvádí, že servoměnič má integrovanou zkratovou a tepelnou ochranu motoru. Výrobce sice blíže specifikuje, jaký servoměniči předřadit stykač, ale nespecifikuje nebo blíže neuvádí, zda-li je nebo není nutné ještě před stykač dát jistič a uvádí pouze parametry pojistek.

Parametry jsou:

- Proud před měničem 14,6 A
- Proud za měničem 24 A
- Výkon 3f synchronního serva 4,7 kW

Je nutné v takovém připadě použití jističe popř. jak postupovat pří jeho výběru ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 28.07.2022, 18:06 »

https://download.schneider-electric.com/files?p_enDocType=User+guide&p_File_Name=0198441113767.13.pdf&p_Doc_Ref=0198441113767-EN

Strana 32:
Data for Three-Phase Devices at 400 Vac
Maximum fuse to be connected upstream(1) A 32
(1) As per IEC 60269. Circuit breakers with B or C characteristic . See Conditions for UL 508C and CSA, page 55. Lower ratings are
permissible. The fuse must be rated in such a way that the fuse does not trip at the specified input current.

Ak som vám pomohol, môžete mi za odplatu povedať, akú ste mali po objednávke čakaciu dobu.
B&R mi práve posunulo komplet PLC+HMI+Motion objednané v 2022-02 na 2023-05. Siemens je podobne v prdeli, Beckhoff ani nehovorím. Mitsubishi je vraj na tom skladovo dobre, no nemám rád ich software. Je ale možné, že mi nič iné neostane. Minimálne 10 PLC, 10 HMI, 40 7.5kW meničov a celá výroba mi stojí, rovnako ako mnohým ďalším.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Chalupa_
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.07.2022, 21:59 »


Ak som vám pomohol, môžete mi za odplatu povedať, akú ste mali po objednávke čakaciu dobu.
B&R mi práve posunulo komplet PLC+HMI+Motion objednané v 2022-02 na 2023-05. Siemens je podobne v prdeli, Beckhoff ani nehovorím. Mitsubishi je vraj na tom skladovo dobre, no nemám rád ich software. Je ale možné, že mi nič iné neostane. Minimálne 10 PLC, 10 HMI, 40 7.5kW meničov a celá výroba mi stojí, rovnako ako mnohým ďalším.
Vítejte v realitě! Vše co jste napsal, je bohužel pravda. Takovou krizi v dodávkách komponent nepamatuji. Ještě doplním tu vaši plejádu o Bosch, kde mi nabídli stabilní termín dodání za 70 týdnů (pár kusů PLC, HMI a servo). Mitsubishi je teď opravdu asi jako jediné ještě schopné něco dodávat v rámci týdnů. Skoro by to stálo za založení nového vlákna, dost už odbočujeme od téma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jakub Horváth
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 31.07.2022, 09:42 »

Ano pomohl, dodací lhůty dávám v příloze.


* Výstřižek.JPG (85.55 KB, 635x675 - prohlédnuto 208 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 23 dotazů.