Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Protahovací pera RUNPOTEC urychlí práci!
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Protahovací pera RUNPOTEC urychlí práci!  (Přečteno 2909 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 21.06.2022, 08:02 »

Protahovací pera RUNPOTEC urychlí práci!
    Protahovací pera RUNPOTEC urychlí práci! Protahování kabelů elektroinstala ční trubkou může být i noční můrou elektromontéra . Zvláště tehdy, pokud jiným kolegou není trubka uložena doporučovanými pravidly. Pak už zbývá velmi málo možností jak potřebné vedení protáhnout. Jednou z alternativ jsou protahovací pera. Těch na trhu existuje celá řada. Od levných až po skutečně investičních nástrojů. RUNPOTEC patří mezi ...
   

    Související ...
    ... elektrovinka k tomuto diskusnímu vláknu zde!
   



   
Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
Protahovací pera RUNPOTEC urychlí práci!
   
Zaznamenáno
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.06.2022, 14:03 »

Samořejmě, že pomůže. Proč by ne? Za peníze v Praze dům. Jen drobný problém. To abych pořídil auto, velké auto, s trezorem. Protože takových vychytávek je hodně a žádná není zrovna z laciného kraje!
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 22.06.2022, 14:17 »

Nejlevnější/nejrychlejší je protáhnout špagátek ještě rovnou trubkou, před její instalací.
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 22.06.2022, 16:33 »

Nejlevnější/nejrychlejší je protáhnout špagátek ještě rovnou trubkou, před její instalací.

Není potřeba, provázek bývá běžnou součástí trubek KOPOFLEX. Nicméně to není vždy řešením a i provázek se občas utrhne. Tyto pomůcky zachránily nejednu zakázku.

Samořejmě, že pomůže. Proč by ne? Za peníze v Praze dům. Jen drobný problém. To abych pořídil auto, velké auto, s trezorem. Protože takových vychytávek je hodně a žádná není zrovna z laciného kraje!

Ti kdo je opravdu potřebují, si je zakoupí. V autě ale také netahám celou dílnu a každý kousek nářadí, kdybych to náhodou potřeboval. Beru jen to, co je prostě nutné a co by se případně mohlo hodit. Navíc mnoho nářadí potřebuji jen vyjímečně a na určité zakázky. Tedy i takovéto protahovací pero, si půjčuji jen na konkrétní zakázky, protože ho potřebuji tak jednou za 2-3 roky.  Dá se to půjčit jak v půjčovnách nářadí, tak v mnoha elektro-velkoobchodech. Proč ve všem pořád hledáte problémy, když je to tak jednoduché a dělá to tak snad každý normální řemeslník.

ZA mne jde o jeden z velmi kvalitních produktů na trhu a pomáhá v mnoha případech, kdy dojde například k utržení, nebo vytažení provázku při instalaci a podobně. Víc asi není potřeba dodávat.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Vlado Konrád
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 22.06.2022, 16:33 »

Používame od Plumetop,  aj zaťahováky, stojany. Spokojnosť. Ale tá vychytávka s počítadlom nie je na zahodenie. Inak je to štandard a výrobcov je n+1.
Zaznamenáno
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 23.06.2022, 08:44 »

Proč ve všem pořád hledáte problémy, když je to tak jednoduché a dělá to tak snad každý normální řemeslník.
Jasně! Proč nejdu se stádem? Když to dělají všichni, Pane Fraňku, vy nevidíte, vlastně neslyšíte jakými blbostmi nás prodejci krmí? Zrovna u této značky mi nejmenovaný prodejce vtloukal takové klíny do hlavy, jakto že nemám Runpotec? Jak mohu bez něj žít? A že správný odborník má více per, od více výrobců a podobný prodejní šrot. Uklidnil jsem ho až otázkou na kolika stavbách on, bílý límeček používal protahovací pero. Nakonec jsem zjistil, že jeho skutečné znalosti jsou katalogově veletržní. Runpotec je určitě dobrá značka, ale na staveništích, spíš mŕaveništích, je lepší se omezit na nezbytně nutné a ne sebou vozit všechno.

Samozřejmě, že pokud jste elektrikář domkař, pak mluvím o jiném světě.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 23.06.2022, 09:48 »

... prodejci krmí? Zrovna u této značky mi nejmenovaný prodejce vtloukal takové klíny do hlavy, jakto že nemám Runpotec?
Celkem běžný stav. Včera jsem nakupoval nějaký hw. Fakturant mi u přepážky přednesl takový příběh jen proto abych vyplázl pár tisíc za pojištění, že jsem žasl, jaký šunt to kupuji. Chlapec takový hw nemá, netuší, ale na školení mu řekli ...

Proto existují diskusní fóra ...
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 23.06.2022, 19:13 »

Jasně! Proč nejdu se stádem? Když to dělají všichni, Pane Fraňku, vy nevidíte, vlastně neslyšíte jakými blbostmi nás prodejci krmí?

Když se oprostím od marketingu, konstatuji prostě jen to, že jde o dobrou značku i produkt. Tečka.

..... je lepší se omezit na nezbytně nutné a ne sebou vozit všechno.

četl jste vůbec můj příspěvek?  Nerozhodný Nevozím vše ani vše nekupuji. Když to potřebuji jen občas, prostě si to na zakázku půjčím na svém VO.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 23.06.2022, 19:41 »

Od tohoto výrobce vlastním soukač ocelového pera.
Pro využití do trubek malých průměrů s několika zatáčkama naprosto dokonalé.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 23 dotazů.