Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Poradíte mi jednoduchý hladinový snímač?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi jednoduchý hladinový snímač?  (Přečteno 10922 krát)
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 13.08.2013, 17:03 »

Hladinových senzorov mi google ukázal nepreberné množstvo. Poradíte mi z nich vybrať jednoduchý typ pre kontrolu zásobníka vody na polievanie? Chcem mať signál, že dažďová voda sa minula a treba dopustiť vodu z vodovodu. Spínané napätie max 24 V DC, odber rádovo mA.

Zásobník je prefabrikovaná betónová žumpa.

Čerpadlo má svoj vlastný plavák, mohol by som si k nemu mechanicky pripojiť druhý plavák, aby som mal ten istý stavový signál?
Zaznamenáno
Martin Hroudný
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 14.08.2013, 11:03 »

Onehdá jsem koupil malé šikovné plováčkové spínače na ebayi (velké asi jako palec),  prodávají se tam jak "rovné",  tak i ve variantě do "L". Fungují na magnetickém principu, podobně jako např. okenní a dveřní kontakty u alarm systémů. Tj. jsou zcela vodě inertní a vodotěsné. Dle specifikace umí spínat až 0,5A (pro větší proudy je potřeba přes externí relé).
Já to chci zkombinovat s čerpadýlkem 12V/4A.

Jmenovalo se to "New Tank Pool Water Level Liquid Sensor Float Switch"... zkoušel bych pátrat obecně po "Water level sensor".

Cena kolem 1-2 USD/kus. Takže zapátrejte.
Zaznamenáno
Linhart Jarda
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 14.08.2013, 12:04 »

Neznám místní podmínky, ale mohl by vám vyhovovat spínač od prodejce z Hradce  Králové, původně prodejna Sigma - jen stačí zaměnit pismeno m za n-,  nebo dát do Google "plovákový spínač LR03 3m". Sic drazší než píše kolega Hroudný, ale v CZ a s mnou vyzkoušeným e-shopem. Elektroparamet ry daleko přesahují vaše požadavky, možná máte stejný u čerpadla. Signalizační plovák bych nepřipevňoval k plováku čerpadla, mohli by se mechanicky ovlivňovat, ale nastavit na o kousek vyšší hladinu.
Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.08.2013, 15:54 »

Ďakujem za tipy, ešte som nič definitívne nevybral. Predpokladám, že montáž bude možná len v prázdnej nádrži.

Ešte by som chcel preskúmať možnosť, či existuje snímač, ktorý by bol cenovo primeraný pre domáce použitie a ktorý by mi dal informáciu typu prázdny-1/3-2/3-plný? V niekoľkých málo stupňoch alebo aj spojitým výstupom (prevediem na 1-wire),  čo je jednoduchšie.

Viem, že si môžem osadiť na rôzne hladiny jednotlivé snímače, to je jasné.
Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 20.08.2013, 16:39 »

Lze to řešit i elektronicky.
Kdysi dávno mě už nebavilo kontrolovat hladinu benzínu u superwagenu Trabant.
Měděná trubka do nádrže a navlečeným plovákem. V trubce jazýčková relé v rozestupech po 2l a na palubce LED diody ukazovaly stav PHM.
Na korkovém plováku nalepený kruhový magnet.
Fungovalo to perfektně. Mrknutí
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #5 kdy: 20.08.2013, 17:02 »

Nejjednodušší a asi i provozně nejspolehlivěj ší hladinový spínač je plovákový spínač.
Vyrábí se i typy pro přímé ovládání motoru čerpadla.
Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
MrPeter
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 20.08.2013, 21:10 »

Čerpadlo má svoj vlastný plavák, mohol by som si k nemu mechanicky pripojiť druhý plavák, aby som mal ten istý stavový signál?

Pokud jde o to zjistit, že už došla voda, šlo by to i bez přídavného plováku s použitím Hlídacího proudového relé např. od ElkoEp. Když by čerpadlo (které má vlastní plovák) vypnulo sepnul by se kontakt v hlídacím relé.

Samozřejmě že jde o konkrétní aplikaci a cena relé není taky úplně zanedbatelná. Jde o další možnost - jak to řešit bez zásahu do nádrže.
Zaznamenáno
Petok24
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.10.2022, 22:04 »

 

Pomohol by mi niekto s plavákovÿm spínačom zo žumpy? Napojil som ho na 220V a do obvodu napojil svetlo led. Problémom je že sa striedavým prúdom indukuje napatie v nezopnutom vodiči. Je možné to eliminovať?

ďakujem
Zaznamenáno
František Ševčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 18.10.2022, 22:43 »

Paralelním zapojením kondenzátoru 100 - 150nF/275V AC k žárovce.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 23 dotazů.