Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  N50: Opravdu bude jednodušší reviznímu technikovi odebrat Osvědčení než doposud?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: N50: Opravdu bude jednodušší reviznímu technikovi odebrat Osvědčení než doposud?  (Přečteno 4871 krát)
Z došlé pošty
*
Offline Offline




« kdy: 21.09.2021, 09:18 »

V souvislosti se změnou zákona o VTZ bude prý snazší odebrání Oprávnění reviznímu technikovi než tomu bylo doposud. Jak dalece hrozí, že si někdo bude stěžovat, já naklapu na kobereček na TIČR a tam mě vydusí dle potřeby? nemyslím, že bych byl ten, který nezná, ovšem "kdo chce psa bíti, vždy si hůl najde. A tak informace o jednodušším odebráním Osvědčení vnímám s určitými obavami.

Může někdo prozradit více?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Příspěvek z pošty došlé do redakce ...
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 21.09.2021, 11:49 »

A doposud to nešlo? I když jsem tedy neslyšel o někom, komu by byly papíry odebrány protože něco ojebal. Ale nepochybuji o tom, že nová legislativní úprava bude na vrátka, kudy nezdárného revizního technika vyvést ze hry, pamatovat!
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 21.09.2021, 12:14 »

A doposud to nešlo? I když jsem tedy neslyšel o někom, komu by byly papíry odebrány protože něco ojebal. Ale nepochybuji o tom, že nová legislativní úprava bude na vrátka, kudy nezdárného revizního technika vyvést ze hry, pamatovat!
 tanecek

Potom přijde o "papíry" 1/2 revizních techniků v ČR a to jsem velký optimista  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 21.09.2021, 12:30 »

Pokud to pomůže eliminovat stolní razítkovače, pak jedině dobře, ovšem obávám se, že vzhledem k šíři jejich základny, se to těchto nedotkne, protože tržní prostředí si žádá především kladné RZ, skutečný stav zajímá menšinu.
Může se ale klidně stát, že to znepříjemňován í života TIČRem, bude na podnět ze msty zákazníka, což hrozí od toho, co čekal bezproblémovou revizi a dostal "nevyhovuje" nebo dvě strany závad, přičemž "doteď to bylo podle Fanouše v cajku".

Otázka je, co by se stalo, až by poptávka po "virtuálních" revizích předčila nabídku, že by stoupla bezpečnost instalací?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 21.09.2021, 12:30 »

Existuje nějaká statistika za poslední léta, jestli vůbec odebrání proběhlo, případně v kolika případech?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 21.09.2021, 12:49 »

Na to je dobré využít zákon č. 106/1999 Sb a vznést dotaz...
Z doslechu SUIP dělá kolem 80. kontrol za rok a 20x něco najde...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 21.09.2021, 13:00 »

Ono se něco změnilo?
§11 odst. (5) písm. d) pořád odkazuje na zákon o inspekci práce č. 251/2005 Sb.
O odnětí osvědčení/oprávnění tak pořád rozhoduje SÚIP.

Nově přidaný odstavec:

Citace
PRÁVA A POVINNOSTI PŘI KONTROLE
§ 7

(1) Inspektor je oprávněn
...
g) vydat rozhodnutí o odnětí nebo omezení oprávnění nebo osvědčení o odborné způsobilosti k činnostem na vyhrazených technických zařízeních vydaného podle zákona o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení, pokud jeho držitel neprovede řádně prohlídku, revizi nebo zkoušku ve stanoveném rozsahu,
...

Původní znění:

Citace
§ 20

Přestupky na úseku vyhrazených technických zařízení
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku na úseku bezpečnosti vyhrazených technických zařízení tím, že

a) v rozsahu oprávnění nebo osvědčení vydaného organizací státního odborného dozoru64) na provádění prohlídek, revizí nebo zkoušek při provozování vyhrazených technických zařízení65) nezajistí provedení prohlídek, revizí nebo zkoušek ve stanoveném rozsahu,

...

(2) Za přestupek podle odstavce 1

...

c) písm. a) lze uložit pokutu až do výše 2 000 000 Kč,   jakož i zákaz činnosti a odnětí oprávnění nebo osvědčení vydaného organizací státního odborného dozoru  (zrušeno).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Mužík_
OSVČ - technický poradce, soudní znalec
*
Offline Offline



Normy ano, ale bez kvalifikace a přemýšlení ??


« Odpověď #7 kdy: 20.01.2022, 19:23 »

Pánové, jen tak pro informaci - kdo jste kdy prásknul RTE pro nějakou těžkou prasárnu? Já jsem to zkusil v r. 2017. Podnět jsem poslal na SUIP podle bydliště toho RTE. Dlouho nad tím bádali a pak to předali SÚIP podle místa, kde ta "revize" byla provedená. Šlo o objekt, kde byl dost velký počet ohrožených osob. Závady byly takové, že jsem jako znalec nemohl jinak, než příslušného RTE (který vystavil výchozí revizi a vůbec tam nebyl) prásknout (jinak bych se cítil jako spoluviník). Jak to dopadlo jsem se už nedozvěděl. Podle toho, že se už nikdo neozval, tak nejspíš pod koberečkem. Teď mám podobný případ, tak jsem zvědav, jak to dopadne nyní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Mužík_
OSVČ - technický poradce, soudní znalec
*
Offline Offline



Normy ano, ale bez kvalifikace a přemýšlení ??


« Odpověď #8 kdy: 20.01.2022, 19:41 »

To: Jirka Š. Svejkovský:
Ten §7, odst. 1, písm. g) zákona 251/2005 Sb.,  který výslovně mluví o odejmutí osvědčení RTE bude účinný až od 1.7.2022.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 21.01.2022, 13:53 »

Citace
Podle toho, že se už nikdo neozval, tak nejspíš pod koberečkem. Teď mám podobný případ, tak jsem zvědav, jak to dopadne nyní.

Nijak??
Podobné jsme měli před 20-25 lety, vadné zrevidované dílo opravili ,     vše zalehl pes....
nic se nestalo, revize se přepsala!!
RTE byl známý jednoho inspektora, představený jednoho elektrotechnic kého společenství.. .
Už bych to neudělal i kdyby hrozilo nebezpečí!!(nemám brýle,nevidím.... tanecek)
My jsme byli za hlupáky!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 21.01.2022, 16:01 »

Nemyslím si, že odebrání osvědčení/oprávnění bude po 1.7.2022 jednodušší. Jednodušší už to bylo, a to před časem, ještě v době ČÚBP a IBP.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 22.01.2022, 13:19 »

Kdo, která instituce může odebrat reviznímu technikovi osvědčení/oprávnění, je známé. Kdo ale kontroluje revizní zprávy a provádění revizí? Nejspíše nikdo. TIČRu se to netýká a OIP kontroluje zcela jiné věci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.