Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Jak zkontrolovat odběr spotřebičů v nízké sazbě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zkontrolovat odběr spotřebičů v nízké sazbě?  (Přečteno 7352 krát)
rhinosss
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.12.2021, 22:10 »


Dnes mi dorazila faktura z ČEZu a radost nemám. Žiju s manželkou,třemi dětmi a tchýní ve starším rodinném domě na vesnici.
Máme 6 let starý kombinovaný kotel na uhlí a peletky.
Dvě lednice kdy jedna je staršího data.
Pračku a sušičku z 01/2020
Teplá voda se ohřívá buď kotlem nebo elektřinou v bojleru.

Máme sazbu D25D a jistič 3x25A

Minulý rok zhruba v březnu tu ČEZ zakopával vedení do země a tehdá si myslím ,že nám měnil elektroměr za digitální.

NT sazbu máme v týdnu 22:45 - 4:46 a 12:15-14:16 a o víkendu 4:10 - 8:36 a 13:55 - 17:31.

Vývoj spotřeb VT/NT od roku 2016

2016 - 4211/2525
2017 - 3628/2432
2018 - 3427/1265
2019 - 3226/1138
2020 - 3727/1329
2021 - 3793/4852

Jak jsem psal v 2020 se porouchala pracka tak se koupila nová a nově i sušička.
Tomu by odpovídal nárůst spotřeby.

V roce 2018 jsem začal důsledněji využívat kotel pro ohřívání teplé vody a vyměnil žárovky klasické za LED.

Chápu ,že je covid a spotřeba stoupne....ale ten skok je podle mého názoru dost brutální.
Zvlášť když je to jen v NT sazbě.

Má někdo nějaký nápad čím to může být?

Odečet byl proveden 7.12 a VT/NT k dnešnímu dni je 265/445 což vypadá ,že rapídní spotřeba v NT režimu pokračuje.

Napadá mě koupit měřáky zásuvek a zjistit co má tak velký odběr.
Ale příjde mi hodně zvláštní ,že se to týká jen NT sazby a u VT je to v podstatě stále stejné
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 29.12.2021, 22:48 »

vám by zřejmě přišel vhod Energomonitor.
Příčinu vyšší spotřeby v nízkém tarifu bych nejdřív hledal ve vyšší spotřebě teplé vody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 30.12.2021, 10:29 »

1) špatná izolace. Buď má špatnou izolaci, třeba i provlhlou, nebo vykousanou od myší apod a topí svým pláštěm do okolí ...okolo boileru bude teplo, nebo má výrazně teplý plášť.

2) otevřená topná smyčka: O teplo z boileru můžete přicházíte prostřednictví m dvojitého pláště, která má normálně sloužit když vytápíte boiler z kotle - může však fungovat i obráceně a pak boiler funguje jak elektrokotel.

3) úniky teplé vody poškozením, tj. voda teče na zem, nebo do okruhu topení (hodně by přibývala)

4) úniky teplé vody pojistným ventilem. Standardně má být na vstupu studené vody, ale pokud jej máte někde jinde, tak by to také mohlo být vysvětlení sSlyšel jsem o závadě pojistného ventliku, která majitele vyšla na stočném na skoro 120.000Kč.)

5) kapající kohoutek teplé vody

Nicméně nárust spotřeby je velký, 3500kWh znamená skoro 10kWh za den, to by znamenalo, že boiler topí už téměř nepřetržitě v NT.
Taky dle nárůstu spotřeby cca 3500kWh by to při ohřátí vody z 15°C na 65°C znamenalo navýšení spotřeby teplé vody 60m3 za rok = navíc 164litrů 65°C vody za den...to je hodně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 30.12.2021, 10:34 »

A od toho 7. předpokládám natápíte vodu kotlem a další spotřebiče v režimu NT nemáte?
Bojler je vypnutý, nebo dotápí? Nestoupla vám taky spotřeba vody? Ona totiž i závada rázu instalatérskéh o, má vliv na výrazný nárůst spotřeby.
Zavíráte kohouty topné smyčky?
Měřiče do zásuvky jsou poněkud nesmyslná věc, levnější je dát do rozvaděče jednofázový elektroměr na lištu a měřit jen bojler. Po vyhodnocení za týden budete vědět víc a na tom elektoměru pak v podstatě uvidíte, kolik vám kombinovaný bojler ušetřil.
Nelze ani vyloučit vadu elektroměru, ale to je třeba ověřit měřením a sledováním spotřeby.

PS. kolega Dančák byl rychlejší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 30.12.2021, 10:55 »

K bodům kolegy Dančáka ještě doplním bod

6) trvale běžící cirkulace teplé vody a s tím související tepelná ztráta.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 30.12.2021, 11:05 »

Dle dodaných hodnot tazatelem je NT součet vysokého+nízkého.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 30.12.2021, 12:32 »

Jedna naplněná starší lednice... 120W x 20hodin = 2400W x 365 dnů = 876kW
Pak problémy s bojlerem, jak píší kolegové a množství spotřeba je na světě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
rhinosss
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 30.12.2021, 14:36 »

díky za tipy. Taky to tak nějak směřuju na ten bojler.
Včera jsem zjistil ,že trochu ukapává. Ale za těch zhruba 14 hodin je tam tak max deci vody.
Nejsem si úplně jist ,že elektrikou bojler natápí jen v NT. Teď třeba vítí také ale teď mám ještě 15 minut NT.
Je fakt že jsem ho v březnu z natápění kotlem přepnul na elektřinu a už ho nepřepl zpět.
Důvodem bylo ,že natápění kotlem fungovalo nespolehlivě.

Včera jsem si zapsal spotřebu a dnes to na jeden den přepnu na kotel a zkontroluju jak moc významně se změní spotřeba.

Tak spotřeba za +/- 24 hodin je VT/NT 11/26

Na spotřebě vody to nejsem schopen zhodnotit protože mám studnu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 30.12.2021, 14:54 »

Natápět kombíka má svá specifika, sám na topnou sezonu bojler vypínám úplně, jen je třeba mít termostatický ventily (mám tam termostat z favorita) na vstupu od bojleru, aby tento nefungoval jako akumulační nádrž a zároveň je vhodné zavřít jednu stranu úplně při natápění elektrikou. Dokud byla rozumná cena za kWh, klidně jsem bojlerem temperoval.
Pokud máte vodárnu, tak byste to poznal, protékající pojišťovák na bojleru připojeném k řadu, vyděsí hned dvěma fakturama s tučným doplatkem.
Každopádně porovnáním dne, kdy vypnutý bojler natopíte kotlem a dne, kdy uzavřený bojler natopíte elektricky, se posunete v pátrání dál.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 30.12.2021, 19:36 »

Tazatel má děti, takže přichází v úvahu jedna docela častá možnost zvýšení spotřeby EE na ohřev vody. V okamžiku, kdy se děti začnou koupat samy bez asistence rodičů, velice často stoupne výrazně spotřeba vody a též spotřeba energie na její ohřev. Tento jev byl pozorován a zjištěn ve více případech.

Pojistný ventil u boileru má být namontován v přívodu studené vody, obsahuje také důležitou zpětnou klapku, která zajišťuje ochranu před vracením teplé vody do přívodu, jinde tedy nemá smysl a bylo by to také nebezpečné z hlediska možného přetlakování boileru při náhřevu, takže by nemělo docházet při jeho odkapávání ke ztrátám teplé vody. Je také dobré zkontrolovat, zda zpětná klapka správně funguje, přívodní trubka studené vody se nesmí při nahřívání boileru ohřívat. Další znakem vadné zpětné klapky bývá, že přestane odkapávat při náhřevu z výtoku pojistného ventilu. Životnost pojistného ventilu a zpětné klapky může být ovlivněna tvrdostí vody (zejména při provozu se studniční vodou). Znám místa, kde se vodním kamenem zarostlý pojistný ventil vyměňuje po dvou až třech létech, přesto (nebo možná přávě proto) boiler přežije několik poj. ventilů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 31.12.2021, 12:05 »

Naprosto standardní stav.
My, dokud jsme měli elektroměr "s kotoučkem" (elektromechani cký),  tak ten elektroměr nebyl schopen naměřit (protočit na kotoučku) 35-45 W příkon. Ověřeno. Kotouček se při takovém příkonu zkrátka se jen třepal a sotva znatelně cukal sebou sem tam, ale netočil se. Takže se dá říci, že za této konstalace jsem měl stand-by spotřebu v domácnosti zadarmo (různé nabíječky, routery, TV zesilovače atp.). Za 24 h to klidně mohlo dělat 0,5-0,8 kWh zadarmo k dobru.
Pak nám vyměnili elektroměr za digitální a bylo po vtákách, a ten už naměří i elektrický pšouk.

Covid a home office má samozřejmě nebetyčný vliv. Víc se vyvařuje a razantně šla nahoru i spotřeba vody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 31.12.2021, 12:31 »

Pojistný ventil u boileru má být namontován v přívodu studené vody,....
... takže by nemělo docházet při jeho odkapávání ke ztrátám teplé vody.
"Má být" ještě nezaručuje že to tak je :-)

Už jsem slyšel i o případu, že vodař omylem zapojil WC na teplou vodu. Myslím, že na to přišli rychle, ale stát se může i toto.

Jinak u toho pojistného ventilu hlavně kontrolovat zda neprokapává. Jak jsem zmínil ten případ se šíleným stočným, tak chyba byla v tom, že ventil začal protékat vždy až v noci, kdy se ve vodo síti nepatrně zvýšil tlak kvůli sníženému odběru a dotyčný měl boiler v technické místnosti + odkap zavedený přímo do sifonu. Takže voda mu pravidelně protékala přes noc...ve dne to bylo vždy v pořádku.
Covid a home office má samozřejmě nebetyčný vliv. Víc se vyvařuje a razantně šla nahoru i spotřeba vody.
Tazatel má docela normální "noční" proud, takže denní aktivity se v NT příliš neprojeví. Resp pokud by se projevily, tak ve VT musí být nárůst ještě výraznější a to se neděje.

Pokud je odběr NT skutečně způsoben normálním odběrem teplé vody, tak by mne zajímalo jak velký bojler má a na jakou teplotu ohřívá. Protože u nějaké běžné 120l ohřívané na 65°C by muselo docela často docházet k vypuštění veškeré teplé vody. Děje se tak? A případně jaký je příkon. U starých obojživelníků často bývalo těleso jen okolo 1kW ...za 8hod odebere max 8kWh.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 31.12.2021, 16:00 »



Jinak u toho pojistného ventilu hlavně kontrolovat zda neprokapává.

Omyl! Pojistný ventil prokapávat musí, ovšem pouze při nahřívání. Běžný tlak ve vodovodní síti v obci bez výškových budou bývá 3 až 4 bary stejně tak jako maximální tlak běžných domácích vodáren.   Maximální tlak u pojistných ventilů před boilerem má být 6,3 bar a ventil se aktivuje během nahřívání narůstajícím objemem vody v závislosti na teplotě, takže prokapávání je normální a žádané, chrání tlakovou nádobu před poškozením a roztržením. Pokud ventil neprokapává, tak se jedná o nebezpečnou situaci, kdy hrozí poškození vyšším tlakem buď samotné nádoby boileru a nebo může být vadná zpětná klapka, která je jeho součástí a přebytečný tlak a teplá voda se vrací do studenovodního potrubí. V místech, kde je tlak studené vody vyšší než 4 bar by se měl na přívod studené vody do boileru osadit redukční ventil a tlak snížit.

Většina dnešních boilerů má poměrně vysoký příkon 2 - 2,5 kW bez ohledu na objem, u starších typů to bývalo odstupňované a bylo počítáno, že úplně studený boiler se musí nahřát asi za 6 hod.  Příkony byly obvykle následující:

                                   50 l    ...   0,8kW
                                   80 l    ...    1 kW
                                 125 l    ...    1,35 kW
                                 160 l    ...     2 kW
                                 200 l    ...    2,5 kW

To bývalo dodržováno u elektrických i kombinovaných boilerů.

K elektroměrům: citlivost elektronických elektroměrů je asi od 2W, a tak reaguje i na nezatíženou nabíječku mobilu a různé stand by stavy spotřebičů, kdežto na většině elektromechani ckých elměrů se dala rozsvítit žárovka 40W bez pohybu kotoučku - to souviselo s nastavením magnetické brzdy, při nastavování se hledal kompromis, aby nedocházelo ke zpětnému pohybu kotouče bez zatížení a bylo ošetřeno i v seřizovacích předpisech pro cejchovny.
Akumulační sazba bývá dnes obvykle dělená,  na odpolední dobu vychází běžně 3 hod. z celkových osmi u většiny nastavení HDO, takže běžné denní aktivity mohou ovlivňovat poměr spotřeby NT/VT a chytré hospodyně například  perou nebo pečou v troubě v době NT, aby ušetřily.

P.S. Tlak může být udáván v různých jednotkách, tedy pro lepší orientaci převodní koeficienty:
    1 bar = 100kPa = 0,1MPa a přibližně se též rovná 1 atm.
                        
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 31.12.2021, 18:00 »

Omyl! Pojistný ventil prokapávat musí, ovšem pouze při nahřívání....
Omlouvám se za špatnou formulaci a souhlasím s Vámi. Měl jsem na mysli, zda neprotéká i v případě, kdy nemá, viz uvedený příklad. Při nahřívání si samozřejmě má odkápnout. Chtěl jsem upozornit na stav, kdy může potichu trvale odkapávat nebo přímo protékat, zejména když je vyveden do skrytého sifónu a uživatel mírné protékání neslyší a ani nevidí a proto si je nemůže snadno ověřit. Když jsem měnil pojištovák naposled, tak až třetí nový fungoval správně. První dva kompaktní protékaly i když byl bojler dlouhodobě vypnutý. Až třetí kus, velký Slovarm funguje spolehlivě. Všechny byly nastaveny na 6barů, mám obecní vodovod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 31.12.2021, 18:57 »

Omyl! Pojistný ventil prokapávat musí, ovšem pouze při nahřívání.
Pokud má soustava teplé užitkové vody expanzní nádobu, tak je to bez prokapu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
rhinosss
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 01.01.2022, 12:14 »

tak nedělní aktualizace a děkuji za reakce.
Budu to sledovat minimálně ještě jeden den ,ale vypadá to na ten bojler.

Po vypnutí ohřevu elektřinou je dnešní poměr VT/NT 20/3
Dnes se teda trochu více vařilo takže proto nárůst ve VT.
Nicméně propad v NT je zásadní.
Včera to bylo 26.

Jinak ono se ani není moc čemu divit.
Bojler z Dražic typ OKC200 a rok výroby 10/2005
Odběr dle štítku je 2.2kW

Na kotel to vypadá ,že to momentálně funguje. Akorát nějak nedokážu pochopit tu případnou extrémní spotřebu ele. Předpokládám ,že tam nefunguje "něco" co při dostatečném nahřátí odpojí aktivní režim. Ale tady to zřejmě běží v podstatě skoro celou dobu režimu NT? Je fakt ,že jsem si často všiml že bojler svítí.
Pokud by ale nahřívání opravdu běželo stále a účinnost nahřívání byla OK tak by přece hrozilo přetlakování bojleru?

Pokud je má domněnka správná a schopnost bojleru udržet nahřátou vodu nebyla extrémně snížená....
Tak mě napadá ,že je problém v "topném tělesu" bojleru.
Máme železitou vodu ze studně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 01.01.2022, 13:25 »

Je možné (resp. extrémne pravdepodobné),  že máte bojler totálne zanesený vodným kameňom. Už dva milimetre nánosu dokážu spôsobiť zdvojnásobenie spotreby.

Ak sa k tomu pridalo ešte aj unikanie teplej vody cez poistný ventil, zvýšenie spotreby by sa dalo vysvetliť. 23 kWh za deň, respektíve časť dňa v NT je ale fakt dosť.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 01.01.2022, 14:06 »

Na rozdíl od např. lednice není stáří boileru příliš zajímavé z hlediska spotřeby. Tedy pokud je boiler v pořádku, horší účinost má v okamžiku zhoršení vlastností tepelných izolací pláště a provozu na nejvyšší možnou teplotu - tedy kolem 80°C - dochází k velkým ztrátám prohřevem do okolí, to ovšem lze snadno zkontrolovat pohmatem okolo pláště, zejména v nejvyšší části boileru.

Boilery z Dražic používají tzv. suché top. těleso, takže ho lze bez vypuštění boileru zkontrolovat a nebo i vyměnit. Podle roku výroby budete mít asi již modernější topné těleso, které netrpí původním nedostatkem, tedy sesedáním  a zkracováním topné spirály, které vedlo ke zvýšení spotřeby (ovšem voda se zase ohřála rychleji, ztráty se nijak výrazně nezvyšovaly) a také k jeho rychlejšímu opotřebování a přehoření. Topné těleso je při provozu omezeno termostatem a pokud by ten selhal, je tam ještě tepelná pojistka, ovšem ta pokud vypne, tak již boiler dále nenahřívá ani po úplném zchladnutí a je nutná servisní obsluha - ruční odblokování pojistky a samozřejmě zjištění, proč zareagovala. To je ochrana proti převaření a vzniku páry, protože to by mohlo být příčinou výbuchu.


Příčinou zvýšené spotřeby vašeho boileru při provozu dohromady na kotel a elektriku může být to, že dochází k nahřívání vody v topném systému kotle, tedy že elektrikou přitápíte do radiátorů.

to MS : přes pojistný ventil nemůže unikat teplá voda pokud není vadná též zpětná klapka v něm zabudovaná, to se ovšem projeví nahříváním vody ve studenovodním potrubí a dá se také lehce zjistit. Co se týká spotřeby EE, ta je hodně vysoká, zejména v okamžiku, kdy se boiler natápí též kotlem. U čistě elektrického boileru 160 l jsem kdysi v jednom RD naměřil denní spotřebu kolem 15 kW, která znamenala, že boiler s top. tělesem 2,4 kW nahříval 6 hodin (z možných 8, byl v provozu na NT). Jednalo se ovšem o šestičlennou rodinu, rodiče a čtyři děti, takže spotřeba teplé vody byla pochopitelná.

Co poradit tazateli: Kontrolu úniku tepla přes opláštění boileru a prohřívání do studenovodních rozvodů vody může provést sám majitel. Kontrolu vodního okruhu, zejména pojistného ventilu a zpětné klapky by měl provést vodoinstalatér a kontrolu elektrické části dobrý elektrikář nebo revizní technik, ten by měl také zkontrolovat správnou činnost blokovacího stykače, aby bylo jisté, že boiler je v provozu pouze na NT.) Kontrolu doporučuji, protože je boiler v provozu více jak15 let a asi bez nějakých zásadních oprav.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký je princip dálkového spínání nočního proudu?
 Jak je to dnes s tím blokováním spotřebičů?
 Jak zajistit vyblokování jiných spotřebičů aby mi nevypadl jistič?
 Jak vyřešít dočasné přepnutí blokovaní tarifu pro doprání pračky?
 Blokujete bojler 8 nebo 20 hodin denně?
 Ako funguje blokovanie pri HDO?
 Je někde předepsána dvoutarifní sazba pro akumulační spotřebiče?
 Jak blokovat navzájem spotřebiče v rámci jednoho zásuvkového okruhu?
 Používá se pro blokaci HDO stykač S1(2) se spínacími, nebo rozpínacími kontakty?
 Jak má být vydrátován ER pro RD kde je malá FVE a blokování pro TČ?
 Jak správně připojím další stykač ke spínání druhého bojleru?
 Jak lze charakterizovat blokovací zařízení spínacího přístroje?
 Jak čerpadlo a bojler vzájemně blokovat přes relé?
 Jak blokovat bojler ovládaní HDO navíc ještě spínacími hodinami?
 Jak vyřešit blokování přímotopu při zapnuté pračce?
 Lze blokovaní spotřebičů (D56d) přivést z ER do RD pomocí jednoho kabelu 3Cx1,5?
 Jak chranit pred dlouhym provozem spotrebic, ktery ma pracovat kratce?
 Jak se připojuje N k 3f bojleru?
 Je zapojení stykače blokování bojleru, který je stále pod napětím správné?
 Je závadou napájení stykače blokování z L3?
 Jak je to s blokací spotřebiče pomocí PLC v případě n/v tarifu energetiky?
 Lze provést blokaci přímotopu bezdrátovou technologií?
 Jak vyřešit pomocí multifunkčního relé časovou blokaci spotřebiče?
 Jak odstranit při vyšším tarifu drnčící stykač blokování?
 Ako ovládať infra panely pri dvoj-tarife?
 Jaké použít bezdrátové HDO pro blokování FVE?
 Jaké podnikáni spotřebovává mnoho elektřiny?
 Je spotřeba 4.500kWh za 4 měsíce v rodinném domě v pořádku?
 Spotřeba elektrické energie spotřebiči ponechanými v „pohotovostním stavu“ (stand-by)
 Jak změřit spotřebu nebo proud na 22kV?
 ENIKA představuje NAVITAS
 Koľko vlastne berie úsporná žiarovka?
 Mohu bazén s pískovou filtrací napájet solárními články?
 Je z pohledu úspor výhodnější bojler na poloviční nebo plný výkon?
 Nový energetický štítek dle Evropské směrnice o ekodesignu
 Jak dlouho vydrží zapnutý mobil připojený na autobaterii?
 Špecifikuje nejaká norma výpočet predpokladanej ročnej spotreby RD?
 Chcete se stát partnery projektu Energomonitor?
 ENIKA: Novela upravuje nakládání s energiemi ve firmách, problematiku řeší systém NAVISYS
 ENIKA: Navisys měření a monitoring energií
 Jak spočítat spotřebu průmyslové sítě?
 Jaká je spotřeba zdroje pro LED osvětlení pokud používám pouze 50% zátěže?
 Kterými funkcemi může systémová instalace proti klasice ušetřit energii?
 Mohu na spotřebě nějak ušetřit zakoupením nových přímotopů?
 Jak řešit měření spotřeby u bytového domu s elektrickým topením?
 Je možnost měřit spotřebu 3f elektrokotle a 1f boljeru společně?
 Je dobrý nápad vypnout na dovolenou přívod elektriky bytu?
 Jaká je spotřeba nouzového osvětlení Fulgur Gamma 325LP?
 ENERGY BOX monitoruje spotřebu výrobního provozu. Půjčte si jej!
 Máte praktické zkušenosti s mikrosítí (Microgrid)?
 Je možné zvýšení spotřeby EE při závadě na přívodu k odběrnému místu?
 Jaka je spotreba jedne plotenky sklokeramicke varne desky?
 Jaké máte zkušenosti s výdrží baterií u přístrojů Metrel?
 Jakým systémem řídit dynamický tarif energetiky?
 Bude úspora elektřiny když vypnu elektromotor na cca 2 minuty?
 Proč se mi rozchází výpočet s měřením spotřeby při ohřevu vody?
 Co dělat se zjištěním velké chyby měření předchozího elektroměru?
 Proč by měla "rychlejší" konvice spotřebovat méně energie?
 Nemáte někdo bližší podrobnosti k elektroměru Landis+Gyr ZMD100 AP/AS?
 Co je to zkratka BEMS?
 Je MEg39.1 jedinečné zařízení nebo má obdobnou alternativu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Je nabíječka mobilu žrout energie i když nenabíjí?
 O kolik zaplatím méně, když budu vypínat všechny spotřebiče?
 Jak spočítat odběr spotřebičů a převést to na peníze?
 Jak zaznamenávat spotřebu v průběhu dne?
 Jaká je spotřeba impulsního relé v klidovém stavu?
 Jak dát poplatek za elektrický proud serveru doma do nákladů?
 Je normální když dům spotřebuje za 7 měsíců 4 MWh el. energie?
 Kolik stojí kWh chodbového proudu?
 Mění se spotřeba svítidla se zapojeným stmívačem ?
 Jakou spotrebu ma pocitac?
 Vedete si evidenci denní spořeby el. energie?
 Jakou spotřebu má plazmová televize?
 Jak se vypočítají náklady na roční provoz (cena) spotřebiče?
 Jaké jsou ceny za 1kWh elektřiny u ČEZ?
 Je spotřeba 10 kWh za den moc?
 Nie je spotreba 14800kWh za 3 mesiace na rodinny dom vela?
 Jde rozdělit odběr elektrospotřebičů?
 Co může být příčinou trojnásobného zvýšení odběru elektřiny u bytu?
 Zvýší se spotřeba zářivky bez kondenzátoru?
 Je rozdíl v měření energie elektroměrem a levným měřičem z hobbymarketu?
 Kdo platí podsvětlení elektroměru ?
 Má někdo zkušenosti s firmou Bohemia Energy?
 Proč je odběr kotle o 25% větší?
 Existuje merak spotreby jednotlivych el. okruhu v domacnosti?
 Jakým způsobem změřit a rozpočítat spotřebu?
 Proč je tak vysoká faktura za elektřinu ve společných prostorách?
 Co mám dělat, když se mi nezdá vyúčtování spotřeby od ČEZ?
 Jak vysvětlit řediteli, že je hloupost vypínat trubice v zářivkách?
 Co může za náhlý nárůst spotřeby el. energie v bytě?
 Kde si lze pujcit trifazovy meric spotreby?
 Prý úsporné žárovky spotřebu elektřiny nesníží, nelžou?
 Je lepší svítit v kuse cca 8hod. denně nebo xkrát denně zhasínat a rozsvítit?
 Kolik stojí ohřátí vody ve skutečných korunách?
 Jaká je spotřeba tepelného čerpadla?
 Kolik mě stojí spotřebovaná elektrická energie?
 Jak se projeví porucha mrazáku na celkové spotřebě?
 Jak je možné, že je odběr i při vypnutých jističích?
 Jak monitorovat odběr objektu?
 Má sporák při zapojení do D nižší spotřebu el.energie?
 Je možné fakturovať elektrickú energiu na základe podružného merania ??
 Kam může utíkat 100kWh spotřeby v běžném bytě za den?
 Je systém ENWOX mystifikace nebo úspora?
 Jak meřit spotřebu elektriky pro celý byt on-line?
 Může nějaká porucha elektroinstalace zdvojnásobit celkový odběr?
 Jaká je běžná spotřeba společných prostorů v panelovém domě?
 Je spotřeba 4.500kWh za 4 měsíce v rodinném domě v pořádku?
 Jak postupovat při reklamaci vyúčtování elektřiny?
 Co dělat, když v novém bytě platím podezřele mnoho za spotřebu elektriky?
 Může zkrat způsobit vyšší spotřebu bytu o více cca 5kWh?
 Mohu na spotřebě nějak ušetřit zakoupením nových přímotopů?
 Je možnost měřit spotřebu 3f elektrokotle a 1f boljeru společně?
 Jak reklamovat spotřebič, který odebírá víc než by měl?
 Jak zjistit kterým směrem na vedení teče energie?
 Bude úspora elektřiny když vypnu elektromotor na cca 2 minuty?
 Jak v roce 2022 ušetřit za elektrickou energii?
 Jak číst údaje na měřiči spotřeby BASETech Cost Control 3000?
 Jak zjistit kolik a jak výkonový žárovky mohu dát do světla?
 Vyplatí se mít puštěné tepelné čerpadlo, když doma netopim?
 Kde vzniká rozdíl ve spotřebě elektřiny?
 Jak ověřit extrémní spotřebu domu?
 Jak seriózně změřit skutečnou spotřebu restaurace?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.079 sekund, 24 dotazů.