Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Dáte tip na aplikaci pro poznámky a odkazy souvisejících dokumentů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Dáte tip na aplikaci pro poznámky a odkazy souvisejících dokumentů?  (Přečteno 6740 krát)
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 17.12.2021, 16:10 »

Dáte tip na aplikaci pro poznámky a odkazy souvisejících dokumentů? Po mnoha létech jsem vykopl Evernote. Za ty peníze hrozně pomalý. Zkoušel jsem Onenote, což mi tedy fakt nesedlo. Pak jsem ještě zkoušel Notion a to taky nic moc. Pak už jsem to vzdal. Potřebuji to na poznámky a dokumenty, které nosím v kapse, přičemž rychle dohledám souvislosti toho, co si zapisuji. Syn mne zaplavuje vším možným k testování ale už nějak nemám čas a raději bych šel do něčeho vyzkoušeného. A klidně i něco placenýho, po tom zdarma dnes už nic není, ale ať to umí něco, zač ty prachy za to dát.
Poradíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Branislav Hruška
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 18.12.2021, 13:14 »

Ja používam Samsung Notes. Píšem stylusom na obrazovku. Online sa to synchronizuje, tak že to vidím aj na PC. Na to, že je zadarmo, celkom dobré riešenie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 18.12.2021, 15:09 »

Evernote jsem také používal, ovšem stejné funkce naleznete u jiných aplikací opravdu těžko. Evernote je propracovaná aplikace, vysoce funkční a proto si za ni provozovatel může dovolit účtovat. Občas zvažuji, zda si neobnovím předplatné ale existují mnohé jiné.

Asi bych doporučil kouknout, co vše Evernote umí a co z toho skutečně použiju. Kupovat něco jen proto,že to má hodně funkcí které "možná" bych mohl potřebovat je podobný nerozum jako chtít jen to, co je zadarmo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.12.2021, 16:58 »

Jak jsem psal, neočekávám že něco zdarma bude bez reklam a s vývojem nových verzí. To hlavní, co očekávám není jen ukládání textu, k tomu mi stačí Onenote. Chtěl bych si uložit třeba text normy propojovat jeho určité části s jiným uloženým dokumentem. Samozřejmě uvnitř vlastního úložiště, ne že budu linkovat cizí weby. Evernote dokázal pojmout neskutečně mnoho souborů ale práce s ním byla strašně pomalá. Samozřejmě by to mělo být napříč platformami. Editovat u stolu i v terénu ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*
Offline Offline



Apple fan running, GTD, TM, Omnifocus, Evernote ..


« Odpověď #4 kdy: 18.12.2021, 19:15 »

Dáte tip na aplikaci pro poznámky a odkazy souvisejících dokumentů?
Není to na konkrétní aplikaci ale princip systému. Něco takového?
https://www.jiribenedikt.com/e03-muj-druhy-mozek-zettelkasten/?fbclid=IwAR1-bk74WdSUvIJmfnmz1rHGh2Oe1aLoJfV6U-b5r7KhacIsnM1vEeQ6VCw
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.12.2021, 19:21 »


Samozřejmě by to mělo být napříč platformami. Editovat u stolu i v terénu ...
Tak přesně takhle funguje Bear Pro.
Jen jsem prostě moc konzerva a raději než šmrdlat displej listuju v poznámkách a v diáři a po skončení ročního předplatného jsem to neprodloužil. Možná ještě časem dospěju...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*
Offline Offline



Apple fan running, GTD, TM, Omnifocus, Evernote ..


« Odpověď #6 kdy: 18.12.2021, 21:41 »

Tak přesně takhle funguje Bear Pro.
Jen jsem prostě moc konzerva a raději než šmrdlat displej listuju v poznámkách a v diáři a po skončení ročního předplatného jsem to neprodloužil. Možná ještě časem dospěju...
Koukám, že je to jen pro ...
Citace

Markdown Notes for iPhone, iPad, and Mac

You can create notes, add tags and attachments, and export to a variety of formats.
Bear Pro offers advanced features including sync between all your devices, over a dozen beautiful themes, and more powerful export options. All this, and future Pro features, can be unlocked with a single in-app subscription that covers all your devices.

The Bear Pro subscription has two options:
    $1.49 monthly, which offers a one week free trial
    $14.99 annually, which has a one month free trial
To by mi asi nevadilo i když bych to rád editoval na pc. Těch aplikací naštěstí je více.
Koukněte na tento článek.
Sice autor zmiňuje Room Research ale jinak je Zettelkasten vhodný i pro poznámky k ČSN atd. :-)
https://sazovsky.roam.garden/Chytre-poznamky-metodou-zettelkasten-v-aplikaci-Roam-Research

RR je cena podstatně jinde, než za Bear Pro. Teď zkouším jinou appku. Ale to nás bude určitě i zde víc!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #7 kdy: 19.12.2021, 09:34 »


Napsal jsem Ježuchovi o teorii,  tak můj komentář až mezi svátky. Appky už testuji déle ale bez souvislostí to je jak vybírat nářadí ještě před tím, než zjistím na jakou zakázku pojedu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 26.12.2021, 08:34 »

Napsal jsem Ježuchovi o teorii,   tak můj komentář až mezi svátky. Appky už testuji déle ale bez souvislostí to je jak vybírat nářadí ještě před tím, než zjistím na jakou zakázku pojedu.

Co ten Ježíšek? Trochu jsem gůgloval ato by mohlo být celkem zajímavé i na poznámky z čsn. Tedy pokud bych to mohl mít i v kapse neustále sebou. ČSN online je super ale asi nepotřebuji mít vše před sebou ale jen vybrané pasáže. To by taky šlo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #9 kdy: 29.12.2021, 08:39 »

Co ten Ježíšek?
Už jsem se k tomu částečně prokousal. Znáte to přísloví "kdo čím zachází, tím schází (chyběti, nedostávati se)". Celý rok ležím v textech a teď další hromada ke čtení. Ale k tématu.

Už ani nevím kdy přesně, někdy před létem mě Tomáš Baránek (Melvil.cz) přidal do jedné diskusní skupiny Zettelkasten. Název hnusný, metoda skvělá. Tedy pro každého, kdo se přebírá neustálými informacemi a poznámky jsou pro něj zlatem. Pro všechny ostatní, kterým stačí cizí destiláty, jde pouze o další zbytečnost.

Jde o metodu! Nikoliv popis konkrétní aplikace. Samozřejmě existuje aplikací dost, ale nejde o to, mít o další ikonku na ploše mobilu navíc, nýbrž osvojit si nástroj který v něčem pomůže. Připodobnil bych to k aplikaci pro správu akivit GTD, kdy v roce 2008, taktéž Melvil.cz, vydal knihu přeloženou Petrem Márou. Rovněž šlo o popis metody. Metody, kterou sám dodnes již nějak zcela bezděčně používám a nedovedu si představit, jak jsem to vše před tím bez ní "slepoval". :-)

Můj příběh k této metodě určitě přesahuje kapacitu diskusního příspěvku. Filozofii Zettelkasten jsem načetl ještě před vydáním níže uvedené publikace, tak musím český překlad ještě dočíst. :-) Když by o to byl zájem, raději napíšu samostatný článek. Nepochybuji o tom, že se tato metoda hodí i elektrotechnik oví který se učí z knih, norem nebo třeba i z těchto diskusí. Každý si dělá své poznámky.
Metodu, která přidá takovým poznámkám forsáž, popisuje kniha Jak si dělat chytré poznámky.


* zettekastel.png (314.1 KB, 649x853 - prohlédnuto 138 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 30.12.2021, 20:26 »

Dobrá kniha! Už ji hltám. Dává to smysl. Úplně nejlepší bylo si taková data nasdílet s ostatními.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 31.12.2021, 12:10 »

Vypadá to zajímavě. Zkouším to v jedné aplikaci ale obávám se, že elektrikáři to nepotřebují. Jinak řečeno, těch, co by to užili je málo. Je to pro ty, které lze označit za znalostní pracovníky. Ti, kteří své znalosti oboru, na který se zaměřují, využívají k poskytování závazných rad a pokynů k činnostem na pracovišti. Čistě teoreticky by to mohli být i OSVČ ale i ti často sklouzávají k mainstreamu a tvrzení, že něco dělají již celá léta. Metoda zápisu poznámek je v podstatě asi fenomenální. Určitě si z ní vezmu motivaci.

data nasdílet s ostatními.
Dovedu si představit, nasdílenou databázi třeba revizních úkonů, kterou si může každý stáhnout do telefonu. Ale tomu by musela předcházet nějaká aktivita zmiňovaných knowledge workers.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*
Offline Offline



Apple fan running, GTD, TM, Omnifocus, Evernote ..


« Odpověď #12 kdy: 31.12.2021, 15:58 »

Vypadá to zajímavě. Zkouším to v jedné aplikaci ale obávám se, že elektrikáři to nepotřebují.
Nikoho bych nepodceňoval! Myslím, že mladý revizák po tom sáhne docela rád. Úryvky norem so prolinkuje svými odkazy s poznámkami. Staří už souvislosti znají a nebudou se chtít učit nové aplikace. Ale i zde je dost inovátorů. Když to zkoušíte, tak někdo ukažte k čemu to je. Spolužák advokát to nadšeně používá už tři měsíce a říká, že je to ve spleti paragrafů úžasná pomůcka. Své pokusy bych ukázal, ale tématicky by neseděly ke zde probíraným tématům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Filip Horáček
Nic není samosebou ...
*
Offline Offline



Apple fan running, GTD, TM, Omnifocus, Evernote ..


« Odpověď #13 kdy: 31.12.2021, 16:11 »

Jinak tématu pro vážné zájemce zde dva skvělé články od Elišky Šestákové

Implementujeme digitální zettelkasten (1. část): laboratorní rozbor
a
Implementujeme digitální zettelkasten (2. část): džungle aplikací

A je toho víc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 01.01.2022, 20:42 »

Vypadá to zajímavě. Zkouším to v jedné aplikaci ale obávám se, že elektrikáři to nepotřebují. Jinak řečeno, těch, co by to užili je málo. Je to pro ty, které lze označit za znalostní pracovníky. Ti, kteří své znalosti oboru, na který se zaměřují, využívají k poskytování závazných rad a pokynů k činnostem na pracovišti. Čistě teoreticky by to mohli být i OSVČ ale i ti často sklouzávají k mainstreamu a tvrzení, že něco dělají již celá léta. Metoda zápisu poznámek je v podstatě asi fenomenální. Určitě si z ní vezmu motivaci.
Dovedu si představit, nasdílenou databázi třeba revizních úkonů, kterou si může každý stáhnout do telefonu. Ale tomu by musela předcházet nějaká aktivita zmiňovaných knowledge workers.
Kdyby to fungovalo, tak už to má každý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 02.01.2022, 19:28 »

Kdyby to fungovalo, tak už to má každý.

Co ti na to říct Milane. To je argument který vypadá možná na první pohled logicky, ale je to úplná blbost. Kdyby to tak opravdu fungovalo, tak jezdíme všichni ve stejném autě, chodíme ve stejném oblečení, v TV nám stačí jeden kanál a tak podobně. Jsem rád že tomu tak není. Lidé i řemeslníci mají různé potřeby a nároky na své sw.   
Jak bych pak třeba  rozlišil pokrokové a šikovné řemeslníky, od těch průměrných, nedej bože od atrap řemeslníků, kdyby na první pohled byli všichni stejní? Se stejným nářadím, ve stejném autě, ve stejných montérkách a stejným sw.

 Úsměv Mrknutí Úsměv Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #16 kdy: 02.01.2022, 19:52 »

Co ti na to říct Milane. To je argument který vypadá možná na první pohled logicky, ale je to úplná blbost.
Možná kdyby napsal např. "Kdyby to bylo jednoduchý, tak už to má každý.",   tak by možná byl skutečnosti blíž, ale u nás je to relativně novinka. A navíc třeba obdobné vychytávky jako GTD nebo myšlenkové mapy zrovna tak nejsou pro každého. Jen pro ty, kteří chtějí umět novou dovednost která jim v něčem pomůže.

Ale protože napsal: "Kdyby to fungovalo, tak už to má každý." a mě to málo, co zkouším náhodou funguje skvěle, pak je závěr jasný! Jsem KAŽDÝ!
 tanecek tanecek tanecek
  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 02.01.2022, 20:58 »

Co ti na to říct Milane. To je argument který vypadá možná na první pohled logicky, ale je to úplná blbost. Kdyby to tak opravdu fungovalo, tak jezdíme všichni ve stejném autě, chodíme ve stejném oblečení, v TV nám stačí jeden kanál a tak podobně. Jsem rád že tomu tak není. Lidé i řemeslníci mají různé potřeby a nároky na své sw.   
Jak bych pak třeba  rozlišil pokrokové a šikovné řemeslníky, od těch průměrných, nedej bože od atrap řemeslníků, kdyby na první pohled byli všichni stejní? Se stejným nářadím, ve stejném autě, ve stejných montérkách a stejným sw.

 Úsměv Mrknutí Úsměv Mrknutí
Při troše nadhledu zjistíš, že rozdíly v lidech o kterých hovoříš jsou detaily.
Moje myšlenka je na hlubší přemýšlení.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký používáte program pro psaní revizí?
 Existuje program, který dokáže zkontrolova el. schéma?
 Doporučíte mi SW pro hlídání doby platnosti revizních zpráv?
 Poradíte mi rozpočtový software do 15k Kč?
 Existuje nějaký jednoduchý freeware SW pro tvorbu elektroinstalačních rozvodů?
 Znáte software Revize zařízení v objektech ?
 Existuje bezplatný software pro tvorbu schémat elektroinstalace?
 Jaký program použít na vytváranie elektroinštalácí?
 Existuje software ,které by "evidovalo " periodické revize ?
 Hledám free soft k nakreslení a kontrole zapojení, poradíte?
 Jaký používáte program k návrhu rozvoden vn?
 Poradíte mi nějaký program na kreslení el.rozvodů?
 Aký softvér používate na vypracovanie cenovej ponuky?
 Kdo jste dostali nabídku na vyzkoušení SW Verlag Dashöfer pro revize ?
 Nemáte někdo Elmer - revize nainstalovanýho na Ubuntu?
 Nevíte o jednoduchém prográmku pod WIN na rychlý výpočet Rc při revizích hromů?
 Co říkáte na mobilní vychytávku Elektrobasic v mobilních telefonech?
 EL SOFT: Nový program Šéfmontér
 Aký použít program na elektroprojektovanie?
 PHOENIX CONTACT: Projekční a značící SW CLIP PROJECT 8.0 Advanced
 Softwarová podpora OEZ
 Také kupujete OpenOffice... od domovníka?
 Kam to všechno spěje? aneb bez papíru je to lepší
 Aký kresliaci program pre elektro - silnoprúd vybrať?
 Novinky v softwarové podpoře pro přístroje a rozváděče nn od společnosti ABB
 Už jste si zase nainstalovali nové Windows?
 Jaký zvolit program na tvorbu elektrotechnických schémat?
 Existuje SW pre pre technickú dokumentáciu?
 Používáte nějaký program k návrhu rozvodnic?
 Jak se pracuje s Elmer-EL-revize?
 Existuje SW pro virtuální zapojování rozvaděče?
 Pomáhá vám Eplan v praxi také? Jak jste spokojení?
 K čemu by prosím tě elektrotechnik používal Evernote?
 KOPOS: Konfigurátor KNS
 Máte někdo zkušenost s rozpočtovým software Smart Plus?
 Jaké máte zkušenosti s Eplanem P8?
 Třetí generace programu pro oceňování montážních prací OCEP
 Vše o softwarovém nástroji pro rozvaděče Schrack Design!
 Znate nejaky jednoduchy program na schemata rozvadecu, nejlip freeware?
 Znáte program 1-2-3 schéma ke snadnému vytvoření liniáků a přehledů?
 Znáte nový CADKON + Architecture?
 Nehledáte free elektro CAD software?
 WAGO: Nové vývojové prostředí e!COCKPIT
 WAGO: Nová verze aplikace flexROOM
 Nová verze nástroje SchrackNorm
 ABB a Microsoft zahájily spolupráci v oblasti digitální transformace průmyslu
 SOFTWARE: dm Revize - nový nástroj k tvorbě revizních zpráv
 Aky SW pouzivate pri projekcii elektro ?
 SW na zakreslení elektronistalace?
 Jaký SW na projektování elektro a MaR?
 Verze Schrack Design 2 zde!
 Jaký program na kreslení schémat?
 ERP systém v prostředí elektrotechnické výroby
 EPLAN Cogineer směřuje do cloudu
 Konfigurátor OEZ a novinky verze 8.00
 Jaký používáte software pro tvorbu revizí EZ?
 Jaký software používáte pro zobrazení valivé koule ve 3D?
 Jakou máte zkušenost s "revizemi online"?
 Platí se za programovací nástroj ústředen Galaxy Honeywell?
 Aký software používate na sledovanie termínov OPaOS?
 ERP systém pro elektrotechnický průmysl = HELIOS Orange edice iNUVIO
 Program PAVOUK 3 s novým rozhraním i funkcemi
 AVÍZO: Online řešení LAPP návrhu kabeláže
 Jaký je uživatelský pohled na software revizí od PŠIS Nymburk versus KLIMŠA?
 Tvorba elektro dokumentácie rýchlo a pohodlne
 Nová verze programu E-Config 3.8 je od 1. srpna k dispozici!
 Lze mít v E-configu podružnou sběrnici za stykačem?
 Navrhujeme svorkovnice rozvaděče pomocí aplikace WAGO SMART DESIGNER
 LIVE EATON: Kreslení jednopólových schémat v E-Configu
 Pavouk - seriál o programu EATON
 LIVE EATON: Pavouk - řešení jednoduchých paprskových sítí
 Efektivní zpracování projektů elektroinstalací včetně výkazů materiálu
 Nevíte o nějakém bezplatném programu, který by dokázal udělat podobné mapy?
 Poznate nejaky program na tvorbu OPaOS?
 ABB uvádí Konfigurátor pro domovní elektroinstalace ...
 Jakému softwaru dáváte přednost pro projektování elektroinstalací a rozvaděčů?
 Jaké zkušenosti máte se software DM Revize?
 Jaká je role softwarového SAP v průmyslu?
 Jaký používáte systém pro řízení zakázek?
 Kdo se přidá k využití vychytaného Obsidianu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.