Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Proč 2kW infrazářič v jedné zásuvce shazuje jistič, kolikrát i hlavní jistič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč 2kW infrazářič v jedné zásuvce shazuje jistič, kolikrát i hlavní jistič?  (Přečteno 5702 krát)
Pafka79
« kdy: 25.09.2021, 21:47 »

Můj problém je v tom, že jsem si nedávno koupil infrazářič s výkonem 2kw ten mi v zásuvce kde ho chci mít po každém zapnutí shazuje jistič, popř. rovnou hlavní jistič. Okruh má více zásuvek a ani jedna z těch ostatních to nedělá. Zkoušel jsem namátkově i zásuvky jiných okruhů a taky všechno v pohodě. Všechny okruhy jsou jištěny 16A jističi s charakteristik ou B.
V zásuvce jsem byl a je tam všechno v pořádku (jde o novostavbu). Když do "začarované" zásuvky zapojím 2kw gril + 2kw přímotop, nic nepadá a to mohu mít ve vedlejší zásuvce na stejném okruhu zapnutý ten infrazářič.... .
Proudový chránič spadne jen občas, ale jistič, popř. rovnou hlavní jistič z 99% ano.
Když jsem ještě neměl všechno tohle vysledované, tak jsem pořídil omezovač náběhového proudu, ale, i když ho dám do "začarované" zásuvky, infrazářič stejně vyhodí jistič.....
Je mi to celé záhadou, tak bych se vás rád zeptal, jestli vás nenapadá, kde by mohl být problém? Já už jsem fakt v pasti  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 26.09.2021, 19:25 »

Zapínáte ho vypínačem nebo zasunutím do zásuvky?

Možná by to chtělo "vidět, změřit..."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.09.2021, 20:22 »

Zapínáte ho vypínačem nebo zasunutím do zásuvky?

Možná by to chtělo "vidět, změřit..."
Dle popisu situace jsem to vyhodnotil na přehození L/N v zásuvce a zanulování infráku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 26.09.2021, 22:08 »

Dle popisu situace jsem to vyhodnotil na přehození L/N v zásuvce a zanulování infráku.

V tom prípade by ale pripojenie infraohrievača do inej zásuvky so správne zapojeným L / N / PE vodičom malo spôsobiť skrat N / PE a takmer okamžitý výpadok chrániča, nie?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Pafka
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.09.2021, 13:20 »

Všem moc děkuji a rady, které mohly přispět k vyřešení problému, nicméně už jsem na to přišel....
Vůbec mi nedošlo, že všechny ostatní zásuvky jsem testoval za pomoci 25m prodlužováku na bubnu a ten prodlužovák má tak velkej odpor, že to prostě jističe nevyhodí. Vyzkoušel jsem to snad 100x a nepadá to, takže kde je chyba už vím. Fakt by mě nenapadlo, že tohle bude dělat 2kw spotřebič, když mám všude 16tky jističe. Kdybych to jen tušil, koupil jsem infrazářič s více stupni výkonu. Teď mi nezbyde než koupit rozběhový relé a bude po problému, jen to je trošku pakárna....člo věk by si myslel, že to jen koupí a začne používat a ono ho...:-D

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 28.09.2021, 14:12 »

Koupený výrobek vraťte a máte klid, kupte jiný. Zařízení určené do jednofázové zásuvky by mělo být možno spustit bez obtíží při jištění B16A.

Pokud se jedná o infrazářič obsahující "svítící" trubice, tak u nich je to normální. Trubice se chovají obdobně jako žárovky, mají za studena malý vnitřní odpor. Setkal jsem se s něčím podobným již před dost léty. Takové topení mající tři tyto trubice bylo možné zapnout pouze tak, že se zapnula jedna trubice, po chvilce druhá a nakonec třetí. Jakmile se zapnuly najednou, vypadl jistič také.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Pafka
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 28.09.2021, 15:44 »

Koupený výrobek vraťte a máte klid, kupte jiný. Zařízení určené do jednofázové zásuvky by mělo být možno spustit bez obtíží při jištění B16A.

Pokud se jedná o infrazářič obsahující "svítící" trubice, tak u nich je to normální. Trubice se chovají obdobně jako žárovky, mají za studena malý vnitřní odpor. Setkal jsem se s něčím podobným již před dost léty. Takové topení mající tři tyto trubice bylo možné zapnout pouze tak, že se zapnula jedna trubice, po chvilce druhá a nakonec třetí. Jakmile se zapnuly najednou, vypadl jistič také.

Vrátit ho nechci, protože žádnej podobnej jsem nesehnal a tenhle se mi moc lííbí.....dalš í a podstatnější věc je, že ho vrátit nemůžu, protože jsem si z něj vyvedl delší kabel a tím pádem padá záruka. Soused má taky 2kw a i ten padá to při max zátěži, takže zapíná postupně 750, 1500 a až pak 2000W.....nejd ůležitější je za mě to, že se ví kde je problém a možná to někomu dalšímu v budoucnu pomůže  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Pafka
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 28.09.2021, 21:37 »

Dle popisu situace jsem to vyhodnotil na přehození L/N v zásuvce a zanulování infráku.

Pro info.....je pořád zapojenej v zásuvce, má na sobě vypínač, kterej musí být v zapnutý poloze, abych zářič zapnul dálkáčem....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Pafka
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 30.09.2021, 21:39 »

Všem moc  a rady, které mohly přispět k vyřešení problému, nicméně už jsem na to přišel....
Vůbec mi nedošlo, že všechny ostatní zásuvky jsem testoval za pomoci 25m prodlužováku na bubnu a ten prodlužovák má tak velkej odpor, že to prostě jističe nevyhodí. Vyzkoušel jsem to snad 100x a nepadá to, takže kde je chyba už vím. Fakt by mě nenapadlo, že tohle bude dělat 2kw spotřebič, když mám všude 16tky jističe. Kdybych to jen tušil, koupil jsem infrazářič s více stupni výkonu. Teď mi nezbyde než koupit rozběhový relé a bude po problému, jen to je trošku pakárna....člo věk by si myslel, že to jen koupí a začne používat a ono ho...:-D

Dneska dorazilo to rozběhový relátko, tak jsem ho tam fouknul a všechno je v cajku, takže problém se tím relátkem skutečně vyřešil. Náběh je teď pozvolnej, přesně takovej, jakej jsem doufal, že bude..... Úsměv

odkaz na relátko: https://www.aretacni-pripravky.cz/elektro-naradi--pripravky/softstarter-pro-elektricke-naradi-6a-xs-16-d3-16--16--250-25--25--125--tagred--ta1305/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 01.10.2021, 04:58 »

Tento triakový modul je čínský, je ovšem spolehlivý, dlouhodobě odzkoušený. Primárně je určen pro stroje a ruční nářadí s universálními (komutárovými) motory, ovšem provoz s odporovou zátěží nebude problém.
Je určen pro zástavbu do přístroje a měl by mít zajištěný odvod tepla. Vývin tepla je malý a krátkodobý, přesto je třeba s ním počítat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 23 dotazů.