Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jsou jističe známých značek z Bauhausu kvalitní?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jsou jističe známých značek z Bauhausu kvalitní?  (Přečteno 10865 krát)
J Brada
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 23.07.2021, 12:40 »

V Bauhausu i Hornbachu prodávají jističe Schneider v provedení 6kA i 10kA, splňující jak "domovní",   tak "průmyslovou" normu. Jejich cena je pro maloodběratele podobná (nebo i nižší) jako ve specializované m obchodě. Vyrobeny jsou v Bulharsku nebo v Indii. Další značky jsou SEZ (vyrobeno na Slovensku),   Noark (Čína),   Kanlux (Čína) a SEZ-CZ (Čína, pravděpodobně kopie SEZ Krompachy). Dá se na tyto jističe spolehnout (především tedy Schneider)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 23.07.2021, 14:04 »

Není to náhodou dotaz přímo na Schneider? Nebo nemáte kredit na mobilu? No Hornbachu chodím a občas tam nějaký jistič koupím. Ale vždy to je do nějakého domu. Nevzpomínám si, že by s tím byl nějaký problém. Pokud je nějaký rozdíl v kvalitě, tak to asi řekne laboratoř a zátěžové testy. Proč nad tím přemýšlíte? Zboží na naše zakázky nakupujeme od elektrotechnic kých velkoobchodníc h dodavatelů a podobné úvahy nás míjí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 23.07.2021, 15:01 »

Když jsem viděl v jednom supermarketu jistič EATON, napadlo mě, že vedle těch ostatních asi bude neprodejný...
- laik si nekoupí to nejdražší co v regálu je
- odborník si zaj(e)de do velkoobchodu a druhém konci města a má ho cca za polovinu

(už tam tu značku neprodávají, proč asi?)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 23.07.2021, 17:21 »


- odborník si zaj(e)de do velkoobchodu a druhém konci města a má ho cca za polovinu


Oni ti "odborníci" velmi často nakupují i v hobbymarketech, protože například mezi S-E 3606480439698 je oproti velkoobchodu v marketu levnější o 12 korun a ještě bez čekání u fakturace a pobíhání mezi regály s občas pomateným začínajícím skladníkem.
A to nemluvím o rozdílu v chráničích a v kombících.

Velkoobchod je založen pouze na tom, že odrbe náhodného či maloodběrového zákazníka, aby věrnému zákazníkovi nabídl cenu jako hobbymarket každému a to ještě ten hobbymarket dá slevovou kartu na 10 procent.
Takže vídám spoustu malých živnostníků, jak vykupují regály hobbymarketů (někteří zoufalci i tu čínu).
Ono dostat slevu která za to stojí, v tom velkoskladu není jen tak, i když je fakt, že se to dá a obchází nákupem na jinou firmu.

Mám namysli běžný materiál pro bytový instalace, ne speciality, které umí jen velkoobchod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 23.07.2021, 22:11 »

Velkoobchod je založen pouze na tom, že odrbe náhodného či maloodběrového zákazníka, aby věrnému zákazníkovi nabídl cenu jako hobbymarket každému a to ještě ten hobbymarket dá slevovou kartu na 10 procent.
Aha, tak je to tedy!
Tak skoro třicet let jsem se domníval, že o velkoobchodním prodeji vím víc, než 99% populace ale vidím, že jsem celou dobu žil v bludu!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 23.07.2021, 23:54 »

Schneider řadím mezi dobrou volbu, o ostatní bych nezakopl.
Každý obchod má svojí strategii cenotvorby.
Pokud na mne přijde chuť si přes víkend spíchnout rozvaděč na chatu o několika málo desítek modulů, v bau budou nejlevnější, bacha na bižuterii, tu tam nevedou.
Samo, profíci kupující stovky/ tisíce modulů budou kupovat ve velkoobchodě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 24.07.2021, 10:53 »

Aha, tak je to tedy!
Tak skoro třicet let jsem se domníval, že o velkoobchodním prodeji vím víc, než 99% populace ale vidím, že jsem celou dobu žil v bludu!

Nepochybuji o Vašich znalostech z obchodního prostředí, jen píšu, jak je to v Plzni.
Jako firma jsme měli 20% slevu z rabatu a pořád to byly ceny srovnatelné s hobby marketem. Jako chápu, že se musí uživit prostory, zaměstnanci a nenažraný vedení, ovšem pak se velmi lehce míjí účinkem rady typu "zajděte si do specializované ho obchodu".
A nejsmutnější je, že já zase pointu velkoobchodu/velkoobchodní ceny chápal asi jako to chápou např v TME, jeden kus za plnou cenu, pak množstevní sleva.
Pak snadno průměrně uvažující stavebník koupí raděj těch 10 zásuvek v BAU, než o 5-10 korun na kusu dráž ve specializované m obchodu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.07.2021, 11:12 »


...já zase pointu velkoobchodu/velkoobchodní ceny chápal asi jako to chápou např v TME...

TME a RS Components jsou sice postavení na principu množstevních slev, ale nakupovat u nich není také příliš výhodné. Ovšem pravdou je, že na stejném principu pracují i hobbymarkety. Jenže v celoevropském nebo globálním měřítku. Mnohdy mají stovky a více poboček, jak se pak s nimi může v objednávkách z výroby poměřovat nějaký český velkoobchod s elektroinstala čním materiálem s několika pobočkami, tak aby dostal jejich nákupní ceny.

Další výhodou je, že většinou nabízejí také možnost vrácení zbylého materiálu do určité doby a to může být zajímavé pro malé firmy a jednotlivce, nemusí mít sklad. Na akci se nakoupí s nějakým přebytkem a za měsíc se zbytek vrátí a ve skladu neleží na policích zbytečně peníze, na které se ještě práší.

Takže z našeho pohledu je jediným problémem prodej mizerného zboží -  v našem případě třeba jističů příšerných značek. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 24.07.2021, 11:21 »

Souhlas, nicméně do elektriky se většinou žene kutil přeci jen trochu poučený o materiálech a to i díky tomuto fóru.
Tak mu popřejme pevnou ruku při výběru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 24.07.2021, 17:07 »

...  v našem případě třeba jističů příšerných značek. 
Setkali jste se už s jističi značky NADER? Máte nějakou zkušenost s kvalitou?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 24.07.2021, 19:39 »

Setkali jste se už s jističi značky NADER? Máte nějakou zkušenost s kvalitou?
Na běžném trhu je cca 5 výrobců jističů o jejichž kvalitách nemusím moc dumat.
Pokud nechci dumat vůbec, nasadím FAZY, sice drahé, ale několikagenera ční.
Pokud se chci sebepoškozovat, vyberu si levné šmejdy, nebo miluji vzrůšo a pořídím nekompatibilní oez.
Nebo jsem úplný fajnšmekr, vyberu si fu. z již.mor.,  která mě za svoje nefunkční šmejdy nenabídne odškodnění, ale ještě bude chtít zadara rozbor situace.





Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 24.07.2021, 21:55 »

Nebo jsem úplný fajnšmekr, vyberu si fu. z již.mor.,   která mě za svoje nefunkční šmejdy nenabídne odškodnění, ale ještě bude chtít zadara rozbor situace.

Naprášíš jméno? Klidně soukromě Úsměv

K tématu:
 Já teda jistič snad v nějakým Bau nikdy nekupoval, tak netuším jaký mají ceny, ale z ostatního elektro sortimentu, jsou ceny vyšší než nákupní ceny ve VO - kabely, zásuvky vypínače...to jsem občas z nutnosti musel o víkendu koupit....
 Ale co se týče kvality, tak krabičky které prodávají v Bauhausu jsou tuším od SEZ a s KOPOSem se do kvalitativně nedá srovnat, je to strašný blato co se kroutí jak paragraf... To stejný jakýsi strojky co se tváří jako ABB, nějaká druhovýroba či co...strašná kvalita....

Když už teda zákazník trvá na tom, že si věci nakoupí sám, že to bude levnější, tak prosím, ale v ten moment mu dodávám pouze práci, bez jakékoliv záruky na materiály a jakékoliv práce spojené s jím dodanými materiály - stržené šroubky, popraskané plasty na zásuvkách atp...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 24.07.2021, 22:03 »

Začíná na B, končí na a.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 25.07.2021, 04:31 »

Myslím, že je to jasné. Podobná zkušenost s chrániči. Kdysi zde bývali častými hosty, nyní jak když se po nich slehla zem.

P.S. Tuto značku kdysi také prodávali v Bauhausu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 25.07.2021, 09:21 »


Nebo jsem úplný fajnšmekr, vyberu si fu. z již.mor.,   která mě za svoje nefunkční šmejdy nenabídne odškodnění, ale ještě bude chtít zadara rozbor situace.


Myslíš tu ze Sudoměřic nad Moravou?
Opravdu to jsou i dnes nefunkční šmejdy?
Slyšel jsem od jejího majitele, že se HODNĚ zlepšili. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 25.07.2021, 10:09 »

Myslíš tu ze Sudoměřic nad Moravou?
Opravdu to jsou i dnes nefunkční šmejdy?
Slyšel jsem od jejího majitele, že se HODNĚ zlepšili. Mrknutí
Již před 10 lety hlásali o přednostech svých výrobků oproti konkurenci a ještě k tomu se hodně zlepšili tanecek
Přeji aby jim výrobky fungoval tak jak má.
Jinak je mě to vlastně jedno, u mne jsou na listině nepoužívat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Štemberg
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 25.07.2021, 10:18 »

K úvodní otázce kolegy Brady: Nedovedu si představit, že by renomovaná firma vyráběla pod stejným označením dvě řady výrobků. Jednu kvalitní pro odborné obchody, druhou řekněme "ekonomickou" pro hobymarkety. To by byla ekonomická sebevražda. Případná  nižší cena v hobymarketu není způsobená horší kvalitou, ale tím, že nadnárodní společnosti nakupují po vagónech, kdežto odborný velkoobchod jen po bednách. Ale hobymarkety vedle opravdových výrobků nabízejí i různé fujtajbloviny šestnácté jakosti, jen když je to levné a prodává se to.
K jihomoravské firmě B.....a ze Sudoměřic: Když před lety začínali s výrobou, kvalita výrobků nebyla valná. Kromě toho někdy výrobky nesplňovaly ani evropské normy. První řada jednomodulovýc h jističochránič ů byla nejen tak velká, že se do některých rozvaděčů vešla jen obtížně, ale přímo v katalogubyla označená Jen pro vývoz, protože odpojovala jen fázi, a ne současně i nulu. Od té doby ale výrobky několikrát inovovali a kvalita se podstatně zlepšila. Obchodní ředitel pan Hudeček jezdil po republice a zdarma rozdával vzorky jističů. A moji důvěru si získal. Jednomodulovýc h jističochránič ů poslední řady jsem namontoval již mnoho, a reklamace žádná. Je ale pravda, že to bylo pro domácnosti, nikoliv pro průmysl, kde jsou požadavky přísnější.
A zhruba před rokem vzhledově úplně stejné jednomodulové jističochránič e začali prodávat v Německu s označením Siemens. Nevím, zda to jsou výrobky přímo od Siemense, nebo zda je vyrábějí v Sudoměřicích s označením Siemens, ale v obou případech to svědčí o slušné kvalitě. Siemens by si určitě nekazil pověst tím, že by pod svou značkou prodával šunty, nebo výrobky vzhledově se šunty shodnými.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 25.07.2021, 11:37 »

Před nějakým časem jsem s  jističi Siemens dělal. Bylo to přání zákazníka, měl je všude a měl s nimi velmi dobré zkušenosti. Rozhodně se nepodobaly B... . Chrániče se používaly také Siemens, ovšem klasika 3L+ N.

 Tak nevím, nechci někomu uškodit, ale zkušenosti mám takové, že zůstanu u F&G-Eaton.

P.S. To, co říká majitel je celkem pochopitelné, nedá se předpokládat, že bude říkat o své firmě něco nelichotivého. Mě přesvědčí  informace např. od známého kolegy, který je používá a je spokojen.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Aku vypinaciu schopnost ma dany istic - 6 alebo 10kA?
 Jističe určené pro laickou obsluhu (podle ČSN EN 60898-1)
 Jističe určené pro kvalifikovanou obsluhu
 SCHRACK: Amparo – řešení jistících a spínacích prvků pro řadovou zástavbu
 Naozaj má istič iC60L vypínaciu schopnosť 100kA pri 230V?
 OEZ: Novinky v modulárních přístrojích Minia - Spínací přístroje
 ABB: Řada produktů Home
 Nahradí 3 fázový jistič 3 ks jednofázových?
 Má smysl rozdělit 3fázový jistič pro 3 samostatné okruhy?
 OEZ: Připojování jističů a náhrady starších jističů
 Jaké jsou výhody a nevýhody AC a DC jističů?
 Jaké jističe/chrániče preferujete?
 Ako presvedcit klienta s viziou prúdových chráničov značky Kanlux?
 Jak zjistit hodnotu 3fázového jističe, když je štítek nečitelný?
 Budete používat jističe s charakteristikou "Z"?
 Víte o jihokorejské značce jističů LSIS v Havlíčkově Brodě?
 Jak v praxi funguje automaticky se nahazujicí jistič?
 Jakým jističem rozměrově nahradit OEZ LSN?
 Čím lze nahradit jističe Stotz bez výměny pojistkových spodků a dosedů?
 Kde vidíte praktické nasazení elektronického jističe vy?
 OEZ roadshow16: Nová Minia – Nové možnosti
 Kde sehnat jistič do centrály?
 Je možné Eaton PXL instalovat u nás?
 Neznáte výrobce jističů "Honi"?
 Který jistič lze vyměňovat s hřebenem nahoře?
 Jak se oficiálně označuje jistič s vyrážečkou?
 Proč použít vícekanálové jističe Phoenix Contact?
 Kdo vyrábí připojovací nástavec jističe pro průřez menší, než 6mm2?
 Znáte jističe SENTAI?
 Jak vybrat jistič pro stejnosměrný obvod 12V/32A ?
 Jakou hodnotu hlavního jističe zvolit pro svařování 160 ampéry?
 SCHRACK: Katalog Energie & Průmysl část 3/5 Výkonové jističe
 Jaké jističe jsou vhodné pro servery v racku?
 Čím nahradit jistič 1J50K M8A?
 ELKAS: Vylepšené jističe PL7
 Lze sestavit rozvaděč z prvků různých výrobců?
 Bezšroubové svorky v miniaturním jističi S200S od ABB
 Existuje velikostní náhrada prvků KOPP?
 Jakým novým typem nahradit IT-M 1,2A/3?
 ABB SACE TMAX XT – to není jen jistič
 Jaký je rozdíl mezi jističem 3+N a 4pólovým?
 Čím nahradit jednofázový jistič OEZ 10A char. B typ LPE?
 (REPRÍZA) OEZ uvádí novou řadu kompaktních jističů 3VA!
 Na téma samonahazovacích jističů ...
 Jaké mohou mít využití vícefázové jističe ABB?
  Jak ovládat Jistič VMTV 1002-33/750?
 OPÁČko: Jak volíme jistící prvek?
 Co vše se odvozuje od jističe před elektroměrem?
 Aka je spravna alternativa hrebena pre uzke istice?
 Lze použít jistič pro funkční spínání?
 Budou fungovat 230V. jističe na 12/24V?
 Produkty pro měření a komunikaci OEZ 2023
 Červená přepěťovka vedle červeného jističe? Hmmm ...
 Jak může být jedna značka jističe zaručeně nejlepší

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.