Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?  (Přečteno 12698 krát)
Janka1207
« kdy: 23.06.2021, 19:48 »


Chtěla bych v bytě předělat jistič na 3x25A.
Změna mi byla nacenena na 11tisic cca.
Je to reálná cena?
V bytě mám elektřinu nové udělanou (cca 5let).
Rozvaděč (uvnitř bytu) údajně připraven na tři fáze.
Takže práce jen “venku” na hlavním jističi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 23.06.2021, 20:46 »

Co je to reálná cena? Co vše obsahuje cenová nabídka? Možná je to málo, možná moc. Nejsme věštci, ale technici. Navíc někdo je drahý za 100Kč, jiný levný za 1000kč. Bez podrobných informací to nejde soudit. Pokud vám někdo na základě těchto nedostatečných informací řekne že je to moc, nebo málo, tak jeho odpověď  nemůže mít a nemá žádnou vypovídající hodnotu.

Pokud máte pochybnosti, nechte si to nacenit od  2-3 firem a uvidíte jaký cenový rozsah je možný. Pokud na to nikdo nemá čas, odpovídá nabízená cena zřejmě i tomu, že to potřebujete rychle a jde o jedinou firmu která je ochotna vám to provést v dohledném termínu. Potom můžete čekat i rok na levnější firmu, nebo si připlatit za rychlost a ochotu. Je to zcela běžný zpúsob.
Navíc máte právo tuto nabídku odmítnout a zkusit to jinde, pokud vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 23.06.2021, 21:48 »

Při změně hlavního jističe z 1x25A na 3x25A musí odběratel, tedy Vy, po obdržení návrhu smlouvy od distributora, uhradit v určeném termínu poplatek za navýšené ampéry, který ve Vašem případě je 7500,- Kč. Jde o to, jestli tento poplatek distributorovi je již zahrnutý v naceněných 11000,- Kč. Tipuju že není. Potom vás to nejspíš může stát 18500,- Kč, jestli s takovou cenou počítáte.
Nejdříve je ale nutné od solidního elektrikáře zjistit jinou věc:
Po případné výměně hlavního jističe na 3x25A se dostaví montér od distributora, který stávající elektroměr jednofázový vymění za nový elektroměr třífázový. Ten má větší rozměry než elektroměr jednofázový. Pokud pro případný nový třífázový elektroměr nebude v elektroměrovém rozvaděči dostatečné místo dané připojovacími podmínkami distributora, tak třífázový elektroměr nejspíš mít nebudete. Nechci strašit, ale ne vždy je výměna hlavního jističe možná bez výměny celého rozvaděče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 24.06.2021, 05:46 »

V první řadě doporučím, abyste se přihlásila, protože bez toho nelze z Vaší strany dále komunikovat.

Kolegové naznačili, že vše není tak jednoduché, jak se zdá.
Rozvaděč připraven na tři fáze - to je také otázka, jak je to udělané. Důležitý je také přívod mezi elektroměrným rozvaděčem a bytovou rozvodnicí, zda je potřebný počet vodičů

Práce jen venku na hlavním jističi - bohužel prakticky nic neříkající informace. Co to obnáší se zjistí až při místní obhlídce. Ona jen výměna jističe to zřejmě nebude, to by musel být elektroměrový rozvaděč udělaný třífázově a naopak pouze osazen 1F jistič a 1F elměr.

Pro alespoň trochu lepší orientaci nám sdělte, o jaký byt se jedná - stará výstavba nebo panelák, dále je dobré vědět, kdo je distributorem (ČEZ, PRE, EON) a neuškodila by fotografie rozvaděče s elektroměry (hlavně pozice s Vaším elektroměrem).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 24.06.2021, 06:22 »

Citace
Změna mi byla nacenena na 11tisic cca.

Je to podle ergetického zákona.....Cen u si nikdo samostatně nevymysle!!
Takový je legislativa.

PS:
Někde se peníze na dostavbu Dukovan musí vzít!  tanecek Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 24.06.2021, 07:26 »

Podle energetického zákona je pouze doplatek za navýšení jističe 25A/1F na 25A/3F a ten je jak již napsali kolegové správně 7 500,- Kč (25x500) - (25x200)=7500. Elektroinstala ční práce energetický zákon neřeší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 24.06.2021, 07:30 »

Podle energetického zákona je pouze doplatek za navýšení jističe 25A/1F na 25A/3F a ten je jak již napsali kolegové správně 7 500,- Kč (25x500) - (25x200)=7500. Elektroinstala ční práce energetický zákon neřeší.

Samozdřejmě jak píše kolega....neuv edl jsem navýšení..! Navýšení je podle zákona-cenu nikdo nesmí snížit nebo navýšit.
Cena za práci je na dohodě dvou stran.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jankula
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.06.2021, 08:51 »

Při změně hlavního jističe z 1x25A na 3x25A musí odběratel, tedy Vy, po obdržení návrhu smlouvy od distributora, uhradit v určeném termínu poplatek za navýšené ampéry, který ve Vašem případě je 7500,- Kč. Jde o to, jestli tento poplatek distributorovi je již zahrnutý v naceněných 11000,- Kč. Tipuju že není. Potom vás to nejspíš může stát 18500,- Kč, jestli s takovou cenou počítáte.
Nejdříve je ale nutné od solidního elektrikáře zjistit jinou věc:
Po případné výměně hlavního jističe na 3x25A se dostaví montér od distributora, který stávající elektroměr jednofázový vymění za nový elektroměr třífázový. Ten má větší rozměry než elektroměr jednofázový. Pokud pro případný nový třífázový elektroměr nebude v elektroměrovém rozvaděči dostatečné místo dané připojovacími podmínkami distributora, tak třífázový elektroměr nejspíš mít nebudete. Nechci strašit, ale ne vždy je výměna hlavního jističe možná bez výměny celého rozvaděče.
Těch 7500 CEZu bylo uhrazeno mimo. Takže cca 11tisic je za praci elektrikáře. Poslu sem fotku venkovní bedny. Ano, bylo mi řečeno ze je možné ze se nevejde nový merak do stávající bedny a tak by se musela navarit bedna vedle toho nebo co. To by byly další peníze extra, to ještě není napočítáno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jankula
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 24.06.2021, 09:20 »

Jedna se starší panelovou bytovku.


* CDB25AFE-4BAF-4F7C-BBF6-03737A6F0ABC.jpeg (169.96 KB, 640x853 - prohlédnuto 929 krát.)

* FBE3D311-D9CB-407F-9DB0-1987B50CF78F.jpeg (170.95 KB, 640x853 - prohlédnuto 754 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 24.06.2021, 09:37 »

OK, foto částečně pomohlo.

Ještě informaci, co vše obsahuje cnová nabídka. Podle elektroměru jde o distribuci ČEZu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jankula
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 24.06.2021, 09:45 »

Nemám to pisemne, takže jen jak jsem to pochopila jako laik, tak mi elektrikář řekl, ze musí vytáhnout dráty zespodu, nahoře zasvorkovat, vyriznout větší okénko do těch dvířek aby bylo vidět budoucí novy větší displej, zasadit tam sklo. Pak přijede ten revizak z CEZu, zasadí novy merak, pak přijede opět on(nás elektrikář) a zapojí kabely do nového meraku. No a budou na tom pracovat vlastně dva elektrikari(kvůli bezpečnosti ze se to děla se zapnutým proudem a potrebuje pomoc při tom vytahování a tak) Dává to smysl?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 24.06.2021, 11:36 »

Foto hlavního jističe a jeho okolí by taky napovědělo, ale umím si to představit.
Jen nerad se vyjadřuji k cenám, ale v tomhle případě se mi to zdá levné.
Vyhřátá a zkorodovaná stoupací svorkovnice, málo místa u jističů, osazeno IJV, takže úprava masky, přesun zbývajících elektroměrů směrem nahoru aby bylo místo pro 3f (a bude to taktak),  nově vydrátovat, nové svorky na vývodu, PPN, všude bordel a špína,...

Jen to okénko se mi nějak nezdá, s tím u Eonu /EGD nikdy problém nebyl. U ČEZ to může být jinak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #12 kdy: 24.06.2021, 11:53 »

Foto hlavního jističe a jeho okolí by taky napovědělo, ale umím si to představit.
Jen nerad se vyjadřuji k cenám, ale v tomhle případě se mi to zdá levné.
Vyhřátá a zkorodovaná stoupací svorkovnice, málo místa u jističů, osazeno IJV, takže úprava masky, přesun zbývajících elektroměrů směrem nahoru aby bylo místo pro 3f (a bude to taktak),    nově vydrátovat, nové svorky na vývodu, PPN, všude bordel a špína,...

Jen to okénko se mi nějak nezdá, s tím u Eonu /EGD nikdy problém nebyl. U ČEZ to může být jinak.

Naprostý souhlas Davide, hlavně s tím vyjadřováním k cenám.

Ale ano, pokud okénka krycího plechu nemají skla, což bývá častý problém, tak je vyžadována náprava.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 24.06.2021, 11:59 »


Jen nerad se vyjadřuji k cenám, ale v tomhle případě se mi to zdá levné.
Také si myslím, že vymýšlet cenu na dálku je nesmysl. Cena se stanoví na základě mnoha faktorů a to na místě samém. Seriózní dodavatel nebude tvrdit, že to udělá levněji/dráž jen tak z křišťálové koule.

No a budou na tom pracovat vlastně dva elektrikari(kvůli bezpečnosti ze se to děla se zapnutým proudem a potrebuje pomoc při tom vytahování a tak) Dává to smysl?
Tak se zapnutým proudem určitě ne, když tak pod napětím. Ale nevidím důvod proč by si to nemohl jeden elektrikář vypnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 24.06.2021, 16:59 »

Rozvaděč typu JOZ, známe.

Dávat elektroměr mimo stávající skříň má smysl pouze z formálního charakteru, samostatná skříň má výrobní štítek. Ale zas tu narazíte u výboru SVJ se stavebním zásahem ve společných prostorách.

Třífázový elektroměr se do stávají JOZ vejde, jen je třeba nově vydrátovat, nainstalovat jistič, upravit průhledítko, plombovací body a připojit na HDV.

Při práci PPN je vždy lepší být ve dvou, na druhou stranu připojit čtyři vodiče v tomto rozvaděči na HDV, je na pohodu.

Tak se zapnutým proudem určitě ne, když tak pod napětím. Ale nevidím důvod proč by si to nemohl jeden elektrikář vypnout.

Však vypnout stoupačku můžete, když to předem nahlásíte. Předem, protože se jedná o plánovanou akci a né o bezodkladnou opravu při havárii.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jankula
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 25.06.2021, 08:40 »


Jak tady většina z vás zmiňuje, ze nelze určit cenu na dálku … to jsem ani nečekala ze mi budete dávat rozpočet.
Logicky když za vámi někdo přijde a nabídne vám nějakou cenu tak chcete ještě další názor, když se v tom oboru neorientujete.
Mne šlo jen o vaše osobní zkušenosti typu “ne výměnu jističe jsem v jakychkoli podmínkách dělal nejvíc za 5000” nebo “ano vymena jističe se ve vašich podmínkách muže vyšplhat na cenu 11tisic i více”.
Bohužel jsem obvolavala jiné elektrikare a nikdo nemá čas, tak jsem si pro tento další názor prisla sem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #16 kdy: 25.06.2021, 10:47 »

... Bohužel jsem obvolavala jiné elektrikare a nikdo nemá čas,...
Tohle cenu výrazně ovlivňuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 25.06.2021, 11:36 »

vyriznout větší okénko do těch dvířek aby bylo vidět budoucí novy větší displej, zasadit tam sklo.
Si tak nějak nejsem jistý smysluplností odečtového okénka v době, kdy se používá čtečka, která to přes okénko nedá.
I proto je okénko ve dvířkách přežitkem, který nemá opodstatnění, ani oporu v PP.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak si mohu zpočítat soudobý elektrický příkon?
 Jaký musí být přívod do domovního rozvaděče pro přímotopy?
 Je 15A jistič dostačující pro provoz elektrické trouby ?
 Ktera norma pojednava o prurezu vodice v napajecim kabelu k pocitaci?
 Je mozné provést el.instalaci drátem 1,5 pro zásuvky a jistit to 16A jisticem?
 Je přívodní kabel 4B x 25 pro stroj 150kW dostačující?
 Jaký použít průřez vodičů pro přívod 400V k peci o výkonu 16kW?
 Spočítáte mi prosím, zda náš hlavní jistič zvládne další akumulační kamna?
 Jak velký jistič zvolit před elektroměr?
 Jaký typ a průřez kabelu použít pro vedení v zemi k dílně?
 Čím může být způsobeno toto podpětí?
 Je správné vedení k RD s jističem 3x25A kabelem 4x10mm2?
 Jak se vypočítá tloušťka kabelu na světla a zásuvky?
 Jak vyměnit jistič 15A za 25A ?
 Postačí posílit stávající vedení o další kabel CYKY 5Cx2,5?
 Poradíte mi s příkonem pro větší hospodářskou místnost?
 Bude mi stačit pro 6kW motor kabel 5x2,5 CYKY?
 Pomůže další jistič s jinou charakteristikou proti vybavování původního?
 Jaký je vzorec pro výpočet průřezu přívodního kabelu?
 Pomůže mi měnič 230/110 pro napájení nabíječky u USA?
 Co znamená označení 16 (4) A u maximálního proudu spínače?
 Je kabel CYKY 5Cx6 dostatečný pro přívod bytu?
 Jak zjistím, že přívod do domu je dostačující pro změnu jističe z 1x25A na 3x25A
 Stačil by mi CYKY 1,5 pro napájení svítidla 60W a jednoho PC?
 Jaký použít kabel a jistič na jištění el trouby zapojený se sklokeramikou?
 Aký istič pre 5kW bojler?
 Utáhne menič z 12v na 220v třeba laptop?
 Mohu se zeptat na doporučený průřez vodiče a potřebné jištění spotřebiče 9W?
 Jak navýšit příkon pro TČ se stávajícím vedením?
 Kolik stojí navýšení příkonu?
 Jaký průměr vodičů pro prodlužovací kabel k přístroji o výkonu 3kW?
 Jak obstarat dočasné navýšení příkonu?
 Bude ventilátor 3F/480W fungovat při CU1,5 na délce 80m?
 Jak výkoný elektroagregat mám pořídit pro chatku?
 Stačí CYKY 5x4 pro přívodní kabel od elektroměru k bytové rozvodnici?
 Jaký kabel zvolit když mám hl. jistič 25A?
 Jak vypočítat jakým proudem lze zatížit kabel ke stavebnímu rozvaděči?
 Jaký zvolit průřez delšího vedení pro TV a plazmu?
 Jaký jistič, přívodní kabel a jeho zapojení by jste doporučovali pro 40kW?
 Musim při vyměně hlavniho jističe (z 25A na 32A) nechat udělat revizi?
 Bude stačit zásuvka 32A na motor 15kW 28,5A?
 Bude tento privodni kabel do RD dostačující ?
 Může bojler způsobovat přetížení jističe?
 Postačuje 5Cx2,5 při 85m na 1500+1500+3000W?
 Jaký maximální soudobý příkon může být u hlavního jističe 40A?
 Mohu zapojit do zásuvky jištěné 16A prodlužku 3x1mm2 max. 10A?
 Jaké je nutný jistič a průřez vodiče pro automatickou pračku o příkonu 1,5 kW?
 Jak zapojit pilu 1800W v domě s hlavním jističem domu 3x16A?
 Jaký je postup vyměny zaplombovaného rozvaděče pod elektroměrem?
 Jakou velikost jističe zvolit pro ponorné čerpadlo když znám jen přikon a vykon?
 Bude nutná výměna jističe 1x25A pro klimatizaci 2,55kW?
 Co vše mohu s příkonem 1x20A uvažovat za spotřebiče?
 Proč mi nejde vyměnit pojitka 20A za vyšší?
 Proč elektrocentrála 750W neutáhne ledovač 160W?
 Jakou velikost jističe použít pro vypalovací pec o příkonu 12 kw?
 Jaké je maximální možné zatížení domovního rozvodu jištěného 25A jističem?
 Proč je u spotřebiče se sítovou vidlicí doporučováno jištění 20A?
 Jakou velikost jističe a přívodního kabelu použít pro 27,7kW?
 Jaký průřez vodiče z elektroměrového do bytového rozvaděče? Dle projektanta.
 Jakou velikost jističe zvolit pro troubu (15kW)?
 Je výměna hlavního jističe od elektrikáře levnější než od ČEZu?
 Jaký zvolit kabel pro připojení filtračního domku?
 Můžete mi prosím spočítat potřebný příkon?
 Stačí pro indukcni desku Mora 230V/16A hlavní jistič 20A?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Postačí 3x16A pro plně elektrifikovaný byt?
 Jak rozchodit "3kW soustruh" na 16A 3F jističi char.B?
 Existuje sklokeramika s troubou na jednu fázi?
 Jakou velikost jističů dát za původní staré v bytě s 1F přívodem ?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Jaký je max. odběr proudu u průtokového ohřívače, který je 9kW a 3x400V?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Vydrží mi pojistky pokud omezím vyšší příkon ohřívače?
 Lze provozovat více spotřebičů než zvládne hlavní jistič?
 Kolik mě bude stát změna z 1/20A na 1/25A nebo z 1/20A na 3/20A u ČEZU?
 Jaký rozpočet uvažovat pro navýšení jistice v paneláku na tři fáze?
 Proč není dostatečný přívod 16A/5x2,5 pro 3 fázovou desku 7kW?
 Jak zvýšit nedostatečný rozběhový proud čerpadla napájeného elektrocentrálou?
 Lze připojit vířivku 5,4kW na jednofázovou zásuvku 16A?
 Lze sušičku zapojit na sdílený jistič?
 Lze přetížit jistič 3x10A na jedné fázi o 1A?
 Jak definovat příkon prodejního stánku aby nedocházelo k výpadku jističů?
 Jakou velikost jističe zvolit pro zahradní chatu?
 Jak vyhovět požadavku výrobce svařovacího invertoru na 22A v 1f zásuvce?
 Utáhne stávající elektroinstalace průmyslový bojler?
 Zvládne jednofázový jistič 15A vaření a pečení?
 Lze sloučit tři fáze do jedné?
 Vyplatí se pro byt 2+1 třífázový příkon?
 Podle čeho mohu odhadnout spotřebu budoucích elektrospotřebičů do bytu?
 Jak výkonný elektrokotel lze připojit na třífázový hlavní jistič 25A?
 Může být jistič 16A dostatečný pro myčku i elektrickou troubu?
 Jak se vejít do příkonu 3x20A s nadlimtním odběrem dalších spotřebičů?
 Jak zvýšit napětí na dálkovém kabelu?
 Proč elektrikáři říkají, že 3x25A není 75A?
 Lze provozovat 15kW elektrokotel s jištěním 3x16A?
 Jak změřit maximální odběr spotřebičů?
 Utáhne rozvodnice (kombinace 400V + 230V) myčku i gril?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?
 Opravdu musím doložit revizi při změně sazby?
 Jaká je skutečná cena výměny 1fázového hlavního jističe 25A za 3fázový 20A?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 Jakou hodnotu hlavního jištiče (A) u staveništní přípojky máme zvolit?
 Jakou mám vyplnit požadovanou sazbu staveništní přípojky?
 Poradíte mi s opakovanými změnami hlavního jističe?
 Máte nějaké zkušennosti se změnou dodavatele el. energie?
 Vyplatí se mi 3f nebo 1f elektroměr?
 Musíte dokladovat přimotové vytápění při přechodu na D45d?
 Jak splnit podmínky tarifu D35d pro odběr elektřiny u ČEZ?
 Lze zřídit tarif D45 pokud je přímotop pouze ve voliéře?
 Hledám info k výběru el.kotle v RD a co vše musím na elektrárně požádat?
 Co říkáte na zlepšovák k úspoře peněz v nt?
 Dle čeho RZ fakturují rez.příkon, když namísto jističe před elměrem je vypínač?
 Jak co nejjednodušeji a nejlevnějí přejít na vyhodnější sazbu?
 Jak spočítám jednu z podmínek tarifu D45d?
 Je možné na nízký tarif použivat celou elektroinstalaci nebo jen bojler?
 Je možný přechod z distribuční sazby D02 na D25?
 Jak se počítá "Součtový instalovaný příkon přímotopů" pro sazbu D45d?
 Může jistič ovlivnit spínání HDO?
 Je D45d správnou volbou pokud chci ohřívat vodu plynem?
 Mohu dostat tarif D45d v RD na podlahové vytápění?
 Jaký je rozdíl mezi kategorií odběru D a C ?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Jak správně připojím další stykač ke spínání druhého bojleru?
 Vyplatí se sazba d45d, když nemám přímotopy?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?
 Vyplatí se dvoutarif D25d a jaké jsou podmínky?
 Povoli mi CEZ zmenu sazby z D25D na D26D?
 Jaký zvolit jistič a sazbu při změně vytápění?
 Jak zajistit chod datacentra na nízký tarif?
 V kolik hodin (4x za 24hod.) je u sazby D45d zapínán vysoký tarif?
 Je nízký tarif v čase nt v celém domě nebo jen ve vybraných okruzích?
 Je povinností v každé instalaci povinnost instalovat instalovat vodič k HDO?
 Jak fungují hodiny DIEHL selfmat-T?
 Jak instalovat spínací hodiny na nízkou sazbu do malého rozvaděče v paneláku?
 Je možné změnit sazbu když je elektroměr nepřístupný z hranice pozemku?
 Jak nastavit spínací hodiny sazby na správný čas nízkého/vysokého tarifu?
 Proč je na ovládání HDO fáze od souseda?
 Může výměna elektroměru ovlivnit funkci spínání bojleru?
 Kde sehnat tepelné ztráty objektu pro přiznání sazby C56d?
 Je to tak složité změnit sazbu z d45D na d56D?
 Změna sazby elektřiny na tarif D25D - jaké jsou podmínky?
 Je v zahraničí a kde zavedena platba za velikost jističe a jaká je cena ?
 Je u dvoutarifních sazeb požadován nutný odběr nt/vt?
 Kdo přepojí a zaplatí špatně zapojený stykač od HDO?
 Podle čeho změnit tarif energetiky?
 Jak dodatecne zapojit HDO pro nizky tarif?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Podle jakých časů nízkého tarifu se orientovat?
 Kde je skutečná hranice pro změnu distribuční sazby z D25d na D57d?
 Jaký tarif bude účtován při řezání dřeva cirkulárkou?
 Mohu žádat změnu sazby díky klimatizaci z D25d na o sazbu D57d?
 Je možné si požádat o nízký a vysoký tarif, tak aby šel pro celý dům?
 Mohu občas porušit podmínky dodavatele a sepnout bojler ručně ve vyšší sazbě?
 Kdy připojit blokované spotřebiče než dojde ke skutečné změně tarifu?
 Jak technicky připravit domek na tarif Přímotop?
 Jak zjistím dle instalovaných spotřebičů správnou sazbu energetiky?
 Opravdu jsou k sazbě c46d potřeba dva elektroměry?
 Jak je to s nízkým tarifem pro objekty pro podnikání?
 Má vlastník firemních bytů, prostory nárok na tarify D?
 Proč je tak velký cenový rozdíl mezi jedno a třífázovou přípojkou?
 Lze ušetřit vypnutím jističe pro HDO?
 Má smysl přejít ze sazby D45d na D57d?
 Jde u sazby D25d připojit 30l bojler i přes zásuvku nebo to musí být napevno?
 Jak odstranit při vyšším tarifu drnčící stykač blokování?
 Čím může být způsobena porucha spínání nízkého tarifu?
 Co v chytrých instalacích blokujete ve vyšší sazbě, než topení a ohřev vody?
 Jaká vychází aktuálně cena za kWh při sazbě D56d?
 Jaký zvolit přímotop pro splnění podmínky nízkého tarifu?
 Lze spolehlivě detekovat nt (HDO) bez relé?
 Jak mám sám vyřešit problém s nefunkčním HDO?
 Skutečně hrozilo vyhoření při tomto zapojení stykačů?
 Proč není více tarifů elektřiny pro maloodběratele?
 Jak je to s uplatněním distribučních sazeb d27d a d57d u RD?
 Jaká je logika přepínáni NT a VT spinače HDO v zásuvce?

Aktuální slova KUTIL (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 24 dotazů.