Čím nahradit domácí systém telefonu Tesla 4FP 111 38/S1?

(1/2) > >>

Jurka.K:
Na rodinném domě Tesla 4x tlačítkový zvonek (4FP 111 38/S1) s kódováním (4FN 170 21 - vadný) - umístnění venku ve fasádě,  napájení 8V, 4x domácí telefon (A,B+otvírání zámku viz příloha) + 1x elektrický zámek 8V - bzučí při otvírání.
S otcem před hodně lety jsme zapojovali sami. Nyní se nepohybujeme ve velké možnosti nabídek. Netrváme na stejné značce, neuvažujeme o videotelefonu.

Za co je možné vyměnit stávající systém, je nutné měnit vše? (spolehlivé, vodě odolné zařízení)

Václav Třetí:
Pokud zlobí pouze tablo, vyměnit se dá samostatně. Kdysi jsem dával k TESLA Stropkov  jako lepší náhradu tabla od URMETu. Jsou na vnější prostředí lépe vyrobené, dají se seřídit, aby vyhovovala hlasitost. Záleží jak fungují a vypadají telefonky v domě. Jinak Stropkov stále vyrábí systém 4+n (analog),  dá se i vybrat z několika barev a tvarů přístrojů. Kódový zámek zlobíval, většinou to bylo způsobeno některým z IC MHB  4013 (2ks). Někde mám i schema zapojení, často jsem je opravoval. Dveřní elektromagnet obvykle nezlobí, pokud není příliš opotřebený mechanicky. Urmet také míval kodový zámek, který byl docela vtipný, kód se zadával jedním tlačítkem krátkými a dlouhými stisky jako morseovkou, což bylo daleko nenápadnější než ovládání různých tlačítek - to se dalo dobře odkoukat.

František Šohajda:
Na to kódování  lze použít různé systémy moderní výroby-čtečka prstu, čipy, klávesnice kódová, hlasové odemykání a podobně.
Odolné proti vodě jsou papírově všechny ale ve skutečnosti žádný?
Tam je největší problém a po více letech jsou problémy s pl. spoji a součástkami na nich.

Jurka.K:
"Jinak Stropkov stále vyrábí systém 4+n (analog),   dá se i vybrat z několika barev a tvarů přístrojů. Kódový zámek zlobíval, většinou to bylo způsobeno některým z IC MHB  4013 (2ks). Někde mám i schema zapojení, často jsem je opravoval. "

Mohu tedy zkusit vyměnit na 4FN 170 21 -  tyto černé šváby za http://www.avelektronik.cz/mhb4013-mhf4013-cd4013-vyssi-rozsah-tepl-40-85 ?
a červené relé RE030012 za https://www.gme.cz/relere300-12 ?
Na 4FN 170 21 po zapojení zeleného drátu zámek bzučí (otvírá pořád) i po zadání kodu (který zapípá, a pustí zámek) stále zámek ve dveřích bzučí.
Jaké nové tablo pro 4FN 170 21 bylo myšleno, co jsem se díval na internetu nikde není zboží dostupné ?

Václav Třetí:
MHB 4013 a CD 4013 je totéž pouze pod jiným označením jiného výrobce. Jsou to plně zaměnitelné obvody. Dále je v obvodu spínání zámku ještě transistor KC 308, ten bývá vadný málokdy, jeho nahrazení je možné také KF 517 nebo BC 556, BC 308 a jakýmkoliv jiným PNP v TO 92 a triac KT 205, náhrada je možná KT 207 a jakýmkoliv západním typem, jen je třeba počítat s jiným zapojením vývodů.

P.S. Ještě mě napadá, zda je chyba vůbec v tablu, odpojením vodiče ze svorky EZ to můžete odzkoušet. Také je dobré překontrolovat napájecí napětí kódování mezi svorkami + a - ,  které by mělo být kolem 12V=-


Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana