Jak zjistit kterým směrem na vedení teče energie?

<< < (2/9) > >>

Jan Franěk:
Ano, máš pravdu Jirko  :D za určitých podmínek to možné je.  Nenapsal jsem to správně  :-[  ,  protože jsem předpokládal, že pokud by to byl tento případ, tazatel by to věděl a nepsal by o Wattmetru, ale právě o 4Q elektroměru

Ivan Polínek:
Citace: Ladislav Hailich  26.05.2021, 01:01

Máme na vedení zapojený wattmetr, který ukazuje nějakou hodnotu protékající energie. Jak zjistíme, na které straně je zdroj a na které spotřebič, když to nevíme a může se to měnit?
Toto může nastat např. u připojení grid měniče do domácí sítě.

Watmetr bude ukazovat hodnotu + nebo -. Ověřte si při zaručeném odběru jaké znaménko Watmetr zobrazuje a  toto bude výchozí hodnota pro odběr.

Jirka Š. Svejkovský:
Jak který wattmetr.

Citace: Ivan Polínek  27.05.2021, 21:02

Watmetr bude ukazovat hodnotu + nebo -. Ověřte si při zaručeném odběru jaké znaménko Watmetr zobrazuje a  toto bude výchozí hodnota pro odběr.

Ladislav Hailich:
Citace: Ivan Polínek  27.05.2021, 21:02

Watmetr bude ukazovat hodnotu + nebo -. Ověřte si při zaručeném odběru jaké znaménko Watmetr zobrazuje a  toto bude výchozí hodnota pro odběr.

Můj wattmetr(EMOS) s připojením do zásuvky 220V neukazuje žádné plus a mínus. Běžné ampermetry a multimetry také u střídavého proudu znaménko neukazují,takže nelze určit, kterým směrem proud teče a kde je zdroj a kde spotřebič. Aspoň neznám AC ampermetr s analogovou stupnicí s nulou uprostřed.
A ten grid měnič se připojuje přímo do zásuvky ve zdi a tlačí tam energii poté,co se nafázuje a nastaví napětí podle sítě. Po odpojení ze zásuvky se ihned vypne a nefunguje.

Ladislav Hailich:
Citace: Jirka Š. Svejkovský  27.05.2021, 21:25

Jak který wattmetr.


Doplňující otázka: pokud by běžným digit. elektroměrem v domě tekla energie opačným směrem, tj. z domu do veřejné sítě, bude elektroměr přičítat nebo nic nebo odčítat? Myslím běžný elměr, ne žádný 4Q.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana