Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Proč se ponorné čerpadlo se asi po minutě vypne?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč se ponorné čerpadlo se asi po minutě vypne?  (Přečteno 6388 krát)
Eskymak
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 28.04.2021, 20:50 »

Mám tu ponorné čerpadlo GARDENA 6000/5 automatic Comfort. Dostal jsem jako nefunkční, ale po vyhození "chytré" elektroniky motor běží a čerpadlo čerpá. Jenže čerpá jen asi minutu, pak se vypne, následně asi tak dvě minuty odpočívá, následně čerpá asi 20 vteřin a zase se vypne, a takto se to opakuje. Kondenzátor jsem vyměnil, takže asi zbývá jen přehřívání. Nebo má někdo nějaký jiný nápad? Skoro se mi totiž nechce věřit, že se čerpadlo čerpající studenou vodu po takové chvíli dokáže ohřát na takovou teplotu, aby ho ochrana odstavila.

Bohužel, motor nemá žádné označení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 28.04.2021, 21:11 »

Chápu to dobře, že jste sehnal nefunkční čerpadlo, vybrakoval jste z toho řídící jednotku a ono nefunguje?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Eskymak
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.04.2021, 21:49 »

Ano, na tom snad není nic špatného. A mám tu v provozu úplně totožné, takže mě i zajímá, na co se případně připravit...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 28.04.2021, 22:41 »

Pokud si prostudujete Návod na obsluhu a údržbu, tak na to přijdete

https://www.sigmashop.cz/soubory/1476-navod.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Eskymak
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 29.04.2021, 08:51 »

Návod jsem pochopitelně již dávno prostudoval. Většina rad v návodu je pro skutečnou diagnostiku a případnou opravu k ničemu. Tak je tomu u všech dnešních návodů, kdy rada je buď zkuste to vypnout a zapnout, používáte to špatně, nebo je to rozbité.

Elektronika je z čerpadla vyjmuta, tudíš je z toho hloupé čerpadlo a jediná ochrana, která v tom zůstala je asi integrovaná tepelná ochrana přímo v motoru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 29.04.2021, 09:00 »

Svým zákrokem jste se stal "novým výrobcem" s veškerou zodpovědností za případné škody.
Gratuluji.

Popis závady tak trochu směřuje k tomu, že by tam mohl být nějaký mezizávitový zkrat, díky kterému to má vyšší odběr a tedy se to i více hřeje. Nemůžeme vyloučit ani nějaký svod "na kostru".
- máte možnost měřit odebíraný proud?
- máte možnost změřit izolační stav?
- máte možnost změřit unikající proud?
- napájíte to ze zásuvky, která má přívod přes proudový chránič? Ten by napověděl jestli to není proražené na "kostru"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 29.04.2021, 12:29 »


Elektronika je z čerpadla vyjmuta, tudíš je z toho hloupé čerpadlo a jediná ochrana, která v tom zůstala je asi integrovaná tepelná ochrana přímo v motoru.

Obávám se, že nemáte dostatečné zkušenosti a vybavení k diagnostice závady.
Volat elektrikáře se vzhledem k ceně čerpadla nevyplatí a než se trápit, bude nejvhodnější návštěva sběrného dvora.
Mimochodem tu elektroniku jste vykuchal proč? Nereagovala náhodou nějakou vadu motoru?
Ve statorovém vinutí čerpadel vratná tepelka opravdu bývá, ovšem má jen omezený počet pracovních cyklů, takže čím více marných pokusů, tím spíš odejde i ta.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 29.04.2021, 13:42 »

Tazatele bych nezatracoval. Podle nicku Eskymak hádám, že se to připravuje na provoz v ledové vodě?  Úsměv
Pokud by jste změřil proud čerpadlem, tak by jste asi poznal, že je zvýšený proud. Může to být vada vinutí nebo ložisek... Zkontrolujte sací patku, viz. návod č.6.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Eskymak
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 29.04.2021, 15:46 »



Čerpadlo mám (samozřejmě) připojené přes proudový chránič, který nevybavuje.
Bohužel, na provádění nějakých specializovaný ch měření nejsem vybaven, do toho se určitě pouštět nepudu. Jen mě napadá proměřit vynutí v obou stavech, tak by se snad nějaká závada dala odhalit.

Čerpadlo bylo komplet rozebrané a vyčistěné, ložiska se zdají být v pořádku, a musela by asi být v hrozném stavu, aby způsobila přehřátí během tak krátké doby. Na co reagovala elektronika nevím, ale nedá se ani vizuálně zkontrolovat, protože je to celé zalité.

Při nejhorším čerpadlo uložím k ledu. A i těch 15m pěkného kabelu určitě najde využití. ;-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 23 dotazů.