Proč se ponorné čerpadlo se asi po minutě vypne?

(1/2) > >>

Eskymak:
Mám tu ponorné čerpadlo GARDENA 6000/5 automatic Comfort. Dostal jsem jako nefunkční, ale po vyhození "chytré" elektroniky motor běží a čerpadlo čerpá. Jenže čerpá jen asi minutu, pak se vypne, následně asi tak dvě minuty odpočívá, následně čerpá asi 20 vteřin a zase se vypne, a takto se to opakuje. Kondenzátor jsem vyměnil, takže asi zbývá jen přehřívání. Nebo má někdo nějaký jiný nápad? Skoro se mi totiž nechce věřit, že se čerpadlo čerpající studenou vodu po takové chvíli dokáže ohřát na takovou teplotu, aby ho ochrana odstavila.

Bohužel, motor nemá žádné označení.

Jirka Š. Svejkovský:
Chápu to dobře, že jste sehnal nefunkční čerpadlo, vybrakoval jste z toho řídící jednotku a ono nefunguje?

Eskymak:
Ano, na tom snad není nic špatného. A mám tu v provozu úplně totožné, takže mě i zajímá, na co se případně připravit...

Jan Bocek:
Pokud si prostudujete Návod na obsluhu a údržbu, tak na to přijdete

https://www.sigmashop.cz/soubory/1476-navod.pdf

Eskymak:
Návod jsem pochopitelně již dávno prostudoval. Většina rad v návodu je pro skutečnou diagnostiku a případnou opravu k ničemu. Tak je tomu u všech dnešních návodů, kdy rada je buď zkuste to vypnout a zapnout, používáte to špatně, nebo je to rozbité.

Elektronika je z čerpadla vyjmuta, tudíš je z toho hloupé čerpadlo a jediná ochrana, která v tom zůstala je asi integrovaná tepelná ochrana přímo v motoru.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana