Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kterou příručku pro start práce revizního technika doporučujete?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kterou příručku pro start práce revizního technika doporučujete?  (Přečteno 15287 krát)
Jan Bocek
*
Offline Offline



« kdy: 10.04.2021, 12:15 »

 Občas se mne revizní technici ptají na mnohé záležitosti, které nejsou v normách.
Po nedávném, on-line semináři nad revizemi mne napadlo vytvořit
Encyklopedii revizního technika. Určitě může být zajímavé a prospěšné, z jakých publikací
čerpáme kromě technických norem.  
Pokusil jsem se udělat malou úvahu v příloze.

Jakou literaturu používáte vy?

* Enyklopedie RT elektrických zařízení.pdf (356.19 KB - staženo 517 krát.)
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.04.2021, 12:49 »

Před nedávnem mi domu přišla příručka z knižnice Elektro vytvořená pány Ing. Michalem Křížem a Mgr. Radkem Roušarem s názvem "Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu".
Myslím, že tato kniha by neměla chybět v knihovně žádného revizního technika.
Je opravdu naprosto perfektní.

https://obchod.in-el.cz/odborne-prirucky/203-provadeni-revizi-elektrickych-instalaci-do-1-000-v-v-prostorach-bez-nebezpeci-vybuchu.html

Knihy z této knižnice mám velice rád a vždy se těším na jejich čtení.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.04.2021, 13:36 »

Pavle,

jsem vděčen, že jsi na to upozornil. Díval jsem se jen do papírové knihovny a nedíval co mám uloženo v počítači. Knihy od Michala Kříže obvykle rozdáváme při školeních elektrikářů ve firmách. Když přešel Michal do IN-EL tak myslím, že nastalo velké oživení. A je pravda, co se píše v závěru úvodu:

"V této publikaci jsou oproti předchozímu vydání doplněny odkazy na normativní dokumenty týkající se revizí elektrických instalací, které byly od jejího předchozího vydání zpracovány. Těmito dokumenty jsou jednak technická normalizační informace TNI 33 2000-6:2020 uvádějící komentář k ČSN 33 2000-6 ed. 2 a také změna Z2 samotné ČSN 33 2000-6 ed. 2, která platí pro revize elektrických instalací. Oba tyto dokumenty spolu úzce souvisejí. Jejich zpracování bylo vyvoláno potřebou usnadnit elektrotechnik ům orientaci v otázkách revizí a také aplikovat vzory revizních zpráv uvedené v ČSN 33 2000-6 ed. 2:2017 na podmínky v ČR. Některé otázky, které se mohou při revizích vyskytnout, tato publikace přímo neřeší a jejich řešení ponechává na TNI 33 2000-6:2020.

Tato kniha by měla být nejen základní pomůckou pro přípravu revizních techniků elektrických zařízení ke zkouškám odborné způsobilosti a pro jejich celoživotní vzdělávání, ale i užitečným dílem pro jejich každodenní praxi.
 Zcela určitě však bude užitečná i pro elektrotechnik y, kteří elektrická zařízení nerevidují."

Některé knihy z "červené" knihovny jsou u mne hodně ohmatané.....j iž jsem to do seznamu doplnit Encyklopedie V01

* Enyklopedie RT elektrických zařízení.pdf (356.34 KB - staženo 189 krát.)
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 10.04.2021, 20:04 »

Krom již zmiňovaných publikací IN-EL, jsem si s chutí pročetl i některé publikace od Solid Teamu z Olomouce.
Měl jsem rád i zpracované podklady z PŠIS Nymburk, tyto ale byly na CDčkách.

Z tištěného je to asi tak vše na co jsem si ještě vzpomněl a co mám uložené ve své knihovně.

Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdenek Skotnica
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 10.04.2021, 20:51 »

Kdysi u agentury IRIS vycházela přímo kniha "Lexikon revizního technika".
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 10.04.2021, 22:11 »

Před nedávnem mi domu přišla příručka z knižnice Elektro vytvořená pány Ing. Michalem Křížem a Mgr. Radkem Roušarem s názvem "Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu".
Myslím, že tato kniha by neměla chybět v knihovně žádného revizního technika.
Je opravdu naprosto perfektní.

Kdysi u agentury IRIS vycházela přímo kniha "Lexikon revizního technika".

Když srovnám obě publikace, tak bych to dílo Michala Kříže a Radka Roušara přejmenoval na
"Lexikon revizního technika a elektrotechnik a 2021"

Původní Lexikon psal ing.Rudolf Raszka jako ředitel pobočky IBP v Ostravě někdy před 40 léty. V roce 2009 vydala IRIS Nový lexikon již aktualizovaný a část kterou napsal  ing. Rudolf Raszka,  tam vložili na jeho památku. Jinak Rudolf byl skvělým projektantem v hutích a učil mne kreslit výkresy, když jsem ještě dělal elektrikáře. Kromě toho měl atelier a nádherně kreslil hlavně perokresby a měl i výstavy. Pak již byl více právník než elektroinženýr . Ale to tím, že z titulu své funkce byl více u soudu než u kontrolní činnosti IBP- Inspektorát bezpečnosti práce, tam jsme v 80. létech skládali zkoušky RT.

Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 10.04.2021, 23:03 »

Kdysi u agentury IRIS vycházela přímo kniha "Lexikon revizního technika".
Tuhle publikaci jsem používal tak trochu jako jednu z "učebnic" před léty, když jsem se připravoval na první zkoušky na RT.
A když jsem zmínil téma "přípravy a učebnic",  tak mi něco daly i publikace Elektro v praxi od Solid elektro týmu
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Online Online



« Odpověď #7 kdy: 12.04.2021, 07:24 »

Jakou literaturu používáte vy?

Když jsem začátkem devadesátých let začínal s revizemi, byly pro mě zásadním zdrojem informací, (kromě učebnic z průmyslovky, které jsem náležitě docenil až v praxi),  především a hlavně odborné publikace pana ing. Václava Honyse a také časopis Elektro, ve kterém pan Honys publikoval mnoho svých odborných článků. Dalším cenným zdrojem informací pro mne byly a jsou sborníky přednášek z konferencí a školení elektrotechnik ů, hlavně ... a Solid Team. Dále pak, jak šel čas - publikace IN-EL, publikace IRIS, publikace Solid Team, portál kniŠka, Elektrika.cz, Google.
Zaznamenáno
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #8 kdy: 12.04.2021, 08:12 »

Já za sebe potvrzují časopis Elektro (i když málokdy je čas všechny články podrobně prostudovat) a také články o revizích od Ing. Koupého ze společnosti Illko.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #9 kdy: 12.04.2021, 09:48 »

Časopis Elektro jsem před časem s odporem zavrhl. Stal se z něj vyloženě reklamní materiál, který si nezasloužil, abych za něj vynaložil požadovanou kupní cenu.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 12.04.2021, 10:39 »

Literatura pro revizní techniky zde byla zmíněná, s řadou dobrých rad a potřebných informací. Zastavím se u vydavatelství Iris Havířov, který před časem vydal LEXIKON REVIZNÍHO TECHNIKA (2001) a NOVÝ LEXIKON REVIZNÍHO TECHNIKA (2009). Tuto technickou odbornou literaturu tvořili odborníci, z tehdejšího ITI Praha, o jejich znalostech a přehledu jistě nikdo nepochybuje. Mě zaujala krátká část s názvem PROBLÉM CHYBĚJÍCÍ DOKUMENTACE. V Lexikonu (2001) na str.25, v Lexikonu (2009) na str.13, problematika je v obou případech popsaná takřka shodně. Jsem stejného názoru. Jak to vidíte vy?
Zaznamenáno
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #11 kdy: 12.04.2021, 11:12 »

Časopis Elektro jsem před časem s odporem zavrhl. Stal se z něj vyloženě reklamní materiál, který si nezasloužil, abych za něj vynaložil požadovanou kupní cenu.


Já tento názor nesdílím. Jsou tam reklamy, to je pravda, ale i řada zajímavých technických článků.
A lepší časopis s touto tématikou u nás podle mého názoru není.
Zaznamenáno
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Online Online



« Odpověď #12 kdy: 12.04.2021, 11:34 »

Časopis Elektro jsem před časem s odporem zavrhl. Stal se z něj vyloženě reklamní materiál, který si nezasloužil, abych za něj vynaložil požadovanou kupní cenu.


Časopis Elektro už není úplně to, co býval, ale pořád je tam ještě dost zajímavého k přečtení. Výhodou je, že k jednotlivým číslům časopisu je umožněn volný přístup v archivu. Ale možná právě proto se z něj stal vyloženě reklamní materiál, jak píšete.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #13 kdy: 12.04.2021, 12:22 »

Já tento názor nesdílím. Jsou tam reklamy, to je pravda, ale i řada zajímavých technických článků.
A lepší časopis s touto tématikou u nás podle mého názoru není.

Nahlédl do obsahu časopisu ELEKTRO a vyhodnotil kolik obsahu je pro mě zajímavého a kolik stran je pro mě jen zbytečným textem.
Samozřejmě záleží na bublině v našem oboru, ve které se pohybujeme.
Vy máte automatizaci, já vše do 1000V, co se nemusí programovat  Mrknutí
 
Až si ten obrázek udělám, rád se tu o něj s vámi podělím.
Třeba přijdu na to, že se obsah značně informačně zvedl a dám vám za pravdu.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 12.04.2021, 16:24 »

Literatura pro revizní techniky zde byla zmíněná, s řadou dobrých rad a potřebných informací. Zastavím se u vydavatelství Iris Havířov, který před časem vydal LEXIKON REVIZNÍHO TECHNIKA (2001) a NOVÝ LEXIKON REVIZNÍHO TECHNIKA (2009). Tuto technickou odbornou literaturu tvořili odborníci, z tehdejšího ITI Praha, o jejich znalostech a přehledu jistě nikdo nepochybuje. Mě zaujala krátká část s názvem PROBLÉM CHYBĚJÍCÍ DOKUMENTACE. V Lexikonu (2001) na str.25, v Lexikonu (2009) na str.13, problematika je v obou případech popsaná takřka shodně. Jsem stejného názoru. Jak to vidíte vy?

3.2. Problém chybějící dokumentace v Lexikonu
Myslím, že dnes by to autoři napsali trochu jinak.
Jsem proto jiného názoru.
Nechci zaplevelit diskusi a proto jsem názor napsal do přílohy

* Enyklopedie RT elektrických zařízení.pdf (651.46 KB - staženo 227 krát.)
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 13.04.2021, 07:09 »

Otázku jsem pochopil trochu jinak. Opravdu jsem čekal konkrétní literaturu, mezi kterou tak nějak nepočítám normy a zákony. To beru jako nutnost a základ. Různé publikace, lexikony a napříkald časopisy, beru jako něco navíc, v rámci celoživotního vzdělávání. Předpokládal jsem směřování otázky tímto směrem.
ALe i ten tvůj  seznam mi pomohl. Pořád je móóc velký prostor k dalšímu vzdělávání.   Mrknutí
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 13.04.2021, 10:28 »

Otázku jsem pochopil trochu jinak. Opravdu jsem čekal konkrétní literaturu, mezi kterou tak nějak nepočítám normy a zákony.

Před nedávnem mi domu přišla příručka z knižnice Elektro vytvořená pány Ing. Michalem Křížem a Mgr. Radkem Roušarem s názvem "Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu".

Také jsem čekal diskusi s více příspěvky. Dnes jsem si prošel všechny Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz, které jsou uvedeny na konci této diskuse. Je fakt, že knihovna elektrotechnik a od roku 1955 obsahuje stovky titulů. Ale zde šlo především o literaturu vztahující se k revizím.

A tak nakonec je zde jen aktuální příručka 2021 od IN-EL pro revize do 1000 V a bez výbuchu. Díky zkušenostem dvojice autoru, je příručka velkým přínosem i letitým revizním technikům. Na příklad vede k zamyšlení nad svými předními stránkami revizních zpráv.
Je to přehledné, opravdu jsou tam na přední straně informace důležité pro provozovatele. Najdu rychle vůbec předmět revize a majitele objektu, anebo spoustu jalových informací a doporučení....)

Profese RT je již taková, že se musí stále vzdělávat v rámci celoživotního vzdělávání. Trenovat "hlavu" je součást zdraví. Proto je i příručka z IN-EL určená pro všeobecné revize.
Ale i v této oblasti je spousta specifických revizí, kdy musíme danou problematiku nastudovat. Proto asi ani není možný nějaký universální průvodce.

Rád bych upozornil na Příručky pro elektro od Moellera, Siemense, AutoŠkoda a katalogy výrobců. Ale také na všechny návody na měření od předních výrobců měřících přístrojů. Vím, že to všechno již zde bylo řečeno.

Otázku trochu pozměním.
Kterou příručku dobře hodnotíte  při startu práce revizního technika?
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 15.04.2021, 19:54 »

Pavel mne inspiroval a protože jsem znal jen první vydání, tak v utery objednáno a ve čtvrtek prostudováno.. ...a vřele doporučuji.

Před nedávnem mi domu přišla příručka z knižnice Elektro vytvořená pány Ing. Michalem Křížem a Mgr. Radkem Roušarem s názvem "Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu".
Myslím, že tato kniha by neměla chybět v knihovně žádného revizního technika.
Je opravdu naprosto perfektní.

https://obchod.in-el.cz/odborne-prirucky/203-provadeni-revizi-elektrickych-instalaci-do-1-000-v-v-prostorach-bez-nebezpeci-vybuchu.html

Knihy z této knižnice mám velice rád a vždy se těším na jejich čtení.

A protože jsem všechny tyto publikace rozdal na školení, tak jsem objednal další a dneska dorazila. Tak jsem tomu věnoval pár hodin.- Zaujalo mne povídání hned v úvodu ve druhé polovině stránky 20.

Pokud se týká ověřování EZ, je podle článku 2.1 ČSN 331500  možné EZ uvést do provozu pouze, byl-li stav z hlediska bezpečnosti ověřen. Přitom výchozí revize je podle této normy jako jedna z možnosti tohoto ověření.

To platí jestliže ověření nebylo možné provést způsobem, se kterým uvažuji určité právní předpisy pro ověřování a jsou zde vyjmenované jako příklad zákony
Z 102/2001,Z22/2001,90/2016,NV 118/2016, NV 117/2016, NV 176/2008

V případě, že je EZ ověřeno podle těchto právních předpisů, tak se předpokládá, že je doloženo dokumentaci shody s EU prohlášením.

Na straně 140 pak uvádí, že tyto doklady stanovené právními předpisy jsou potřebné u výchozích revizí.

Knihu by měl mít a studovat každý RT. Položil jsem si otázku, zdá mne ještě po 40 létech revizní činnosti něco překvapí. A překvapilo...n a obrázky a tabulky nepotřebuji brýle. Ale i některá místa v normách živitelkách 33 1500 a 33 2000-6 a souvislosti.

 A také edukace občanského práva  a základní principy v části II. jsou přínosem. Potkal jsem mnoho firem, které umí odvést profi práci, ale v oblasti smlouvy, objednávky, nacenění a předání své práce mají značné nedostatky. Obojí se musí jak fyzická a o to více právnická osoba učit.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Akú literatúru k malým elektromotorom?
 Víte o dostupné a přehledné odb. literatuře?
 Kterou publikaci doporučíte pro výuku vyhlášky 50/78Sb.?
 Literatura pro práci provozní elektrikář
 Dáte mi tip na elektrotechnickou literaturu?
 Hledám literaturu pro staronového elektrikáře, poradíte mi?
 Co je potřeba k vydávání knih s tématikou elektro ?
 Existuje volaká kniha pro prechod zo slaboprúdu na silnoprúd?
 Má někdo Lexikon RT 2009?
 Co nahradí papírové knihy včetně technických norem na papíře?
 ELEKTRO: Konference Problémy české elektrotechniky
 LPE: Sborník přednášek č. 40
 Kde sehnat literaturu o komunikaci ochran?
 IN-EL: Praktické pomůcky a tabulky pro elektrotechniky
 Ve které knize jsou nejaktualnější normy?
 Koupíte si do své čtečky elektronickou odbornou knihu?
 Budou odborné tituly už jen v elektronickém vydání?
 IN-EL přichází s ročním předplatným elektronických knih!
 Archivujeme starou elektrikářskou literaturu ...
 Není pro tebe lepší audiokniha, než tlustý svazek technických norem?
 Četli byste více, pokud by DPH za literaturu klesla na 10%?
 Má cenu kupovat příručku pro zkoušky projektantů elektrických instalací?
 Používáte naši redakční knihovnu? Co je pro vás přínosné více?
 MELVIL: S Tomášem Baránkem o skvělých knihách
 Znáte účinky blesku?
 HAGER: Co musí dnes obsahovat příručka elektrikáře aby ji chtěl nosit v kapse?
 FCC Public vydal kapesní ročenku 2017
 Jakou literaturu pro spínání, jištění a řízení motoru?
 Co myslíš, bude jednou INFORM konkurovat časopisům?
 Z jakého materiálu se učit na §5 vyhlášky 50/1978Sb.?
 Ola Rosling, autor Faktomluvy 26.6. osobně na Právnické fakultě v Praze!
 KNIHA: Elektrické instalace v bytové a občanské výstavbě
 Četli jsme slovenské Koronavirové speciály
 KNIHA: Příručka pro zkoušky elektrotechniků ...
 Kde je mozne ziskat publikaci Uvod do moderni fyziky?
 KNIHA: Provádění revizí elektrických instalací do 1kV v prostorách ...
 Tradiční slevy v e-shopu IN-EL do konce srpna 2021!
 UČEBNICE EVP#7: Vybrané oblasti elektro
 IN-EL digitalizuje staré publikace!
 RECENZE: Lexikonu projektanta elektro
 UČEBNICE EVP#: Pomůcka v kostce
 Jakou středoškolskou literaturu zvolit pro pochopení praktických zapojení?
 Bylo by pro tebe zajímavé použít nástroj k analýze statisíců stránek portálu Elektrika?
 Doporučíte vědomosti této příručky znát mladším elektrikářům?
 O čem diskutují učňové v Americe?
 Máte také raději názorné pokusy, než pouhou teorii?
 Učíte se na zkoušky podle knih Michala Kříže?
 Nechcete být přítelem na telefonu pro doučování elektrotechnika?
 Jaké se používají knihy v odborném výcviku?
 Komu z vás prošla rukama stavebnice Pikotron?
 Tvoříme učitelský tým pro Studium.Elektrika.cz, přidáš se?
 Z jaké literatury se dnes asi učí na elektrotechnických středních školách dnes?
 Kdo z výrobců v Česku ještě podporuje mladé elektrotechniky a jak?
 Existuje nějaká šikovná elektro knížka?
 Jaké aktuální knihy vybrat ke zkouškám?
 Učíte se z knihy Elektrotechnická sposobilost pre elektrikárov?
 Nová sekce! DOUČOVÁK tonoucího Elektronauta
 Neznáte jméno učebnice SNTL z učňáku s kapitolou o el. lokomotivách?
 Příručka (nejen) pro zkoušky elektrotechniků pracujících na elektrických zařízeních nad 1000V
 OEZ: Příručka elektrotechnika (jistící přístroje)
 Učebnice TIČR, učebnice nad zlato!
 Letní slevy na IN-EL
 To nejlepší z českých učebnic elektrotechniky
 Kolik najdete chyb v tomto studijním materiálu?
 UČEBNICE EVP#2: Slaboproud a hromosvody
 UČEBNICE EVP#8: Báňská správa
 Doporučená literatura pro samouky?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 25 dotazů.