Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak zabezpečit nevyužité otvory a vodiče u většího elektroměrového rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zabezpečit nevyužité otvory a vodiče u většího elektroměrového rozvaděče?  (Přečteno 3662 krát)
Karloss
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« kdy: 09.04.2021, 15:29 »

Budu nově připojovat garáž a v rámci žádosti jsem požádal o 1x20A jistič. ČEZem byla vytvořena smlouva poplatek....

Ovšem rád bych použil 3f elektroměrový rozvaděč, kam by se zatím osadil 1f. jistič. Přebytečné místo v prostoru pro jistič bych zakryl plombovatelnou záslepkou, přebytečné vodiče k elektroměru bych vtáhl za desku.

Neřešil někdo podobnou instalaci?

3f rozvaděč chci osadit z důvodu, že cenový rozdíl se limitně blíží nule a co kdyby jednou...



(Původní nesmysl: "Montáž 1f elektroměru do 3f rozvaděče?)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.04.2021, 12:08 »

https://www.emas.cz/eaton-275410-zaslepka-pro-vyrezy-45mm-10te-bila-plombovatelna-ap-45?gclid=Cj0KCQjwmcWDBhCOARIsALgJ2QfinRrTpC9OqiLLuyW6S1hqJrDY-P7uVlye3dzQsHQVwrW6qFiIyoAaApQ9EALw_wcB
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Karel Hradecky
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.04.2021, 12:24 »

Ano plombovatelnou záslepku znám. Nemám problém jak se zbavit přebytečného výřezu "mechanicky",  nemám problém se "zatažením" přebytečných vodičů k elm za desku rozvaděče.

Ale to co nevím je jak na to bude reagovat ČEZ Distribuce. Ve schématu bude zakresleno zapojení 3/PEN, rozvaděč bude mít nějakou charekteristik u rozhraní.... A já ho chci použít opravdu jako 1/PEN.

Tedy má původní otázka, která byla označena za nesmysl je asi nejvýstižnější . Lze osadit 1f elektroměr do 3f elektroměrovéh o rozvaděče?

Nejsem odborníkem na elektroměrové rozvaděče, osazuji tak jeden ročně a nikdy jsem neřešil takto specifickou záležitost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Hradecky
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 10.04.2021, 12:33 »

Tak teď jsem si všiml, že zde mám asi historicky založené dva účty. Je to asi i znát z mé reakce, ale jsem původní zadavetel dotazu Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 10.04.2021, 15:03 »

Ano plombovatelnou záslepku znám. Nemám problém jak se zbavit přebytečného výřezu "mechanicky",   nemám problém se "zatažením" přebytečných vodičů k elm za desku rozvaděče.

Ale to co nevím je jak na to bude reagovat ČEZ Distribuce. Ve schématu bude zakresleno zapojení 3/PEN, rozvaděč bude mít nějakou charekteristik u rozhraní.... A já ho chci použít opravdu jako 1/PEN.

Tedy má původní otázka, která byla označena za nesmysl je asi nejvýstižnější . Lze osadit 1f elektroměr do 3f elektroměrovéh o rozvaděče?

Nejsem odborníkem na elektroměrové rozvaděče, osazuji tak jeden ročně a nikdy jsem neřešil takto specifickou záležitost.

váš RT by to měl vědět....

Standardně se v takovém případě připojí 1+PEN v HDS, zbylé 2 fáze se zaizolují a nepřipojí. Obdobně je to v RE.

Přebytečný výřez se zaslepuje buď tou "plombovatelnou" krytkou (viz. výše),  nebo se dá sehnat nerezová záslepka u výrobce rozvaděčů.

Jak by na to měli asi reagovat, když dle normy se má nové vedení instalovat plným počtem vodičů?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 22 dotazů.