Jaký je správný postup při zakládání živnosti Elektrikář?

(1/3) > >>

Petr 5874:
Chtěl bych si založit živnost jako elektrikář (domovní instalace).
Prohledával jsem témata na místním foru, a nikde jsem kompletní postup nenašel. Z informací z různých diskuzí jsem si sestavil postup, a prosím o jeho kontrolu.
Mám výuční list a 7 let praxe.

1.   Udělat si vyhlášku 50 paragraf 8
Dokumenty (potvrzení zdravotní způsobilosti, čestné prohlášení o praxi v oboru, vysvědčení v oboru elektro)

2.Založit si živnost Montáž, opravy, revize..
Dokumenty (vysvědčení v oboru elektro)

3. Sehnat si revizora a sepsat sním smlouvu o spolupráci.

4. Oprávnění TIČR v rozsahu E1A.
Dokumenty (vyhláška 50 paragraf 8, smlouva s revizorem, potvrzení zdravotní způsobilosti, čestné prohlášení o praxi v oboru.)


Jan Bocek:
1) Požadujete  E1A to je vn bez omezení napětí. Bude nutno doložit praxi na vn nad 1000 V to je těch 7, nebo 5 roků při  ÚSO. Myslím, že čestné prohlášení u vn je málo. Ale raději bych se zeptal na TIČRu.

3) Revizního technika nehledejte jako "revizora". Myslím, že to nebude jednoduché....

4) Na stránkách TIČRu  je formulář pro žadatele a pak vás vyzvou se seznamem věcí, které se budou prověřovat.

Ten postup ve 4. hlavních bodech je správný. Jednou jsem pomáhal kolegovi založit živnost na ŽÚ a nastal "malý problém",  kolega neměl číslo účtu. Také mnozí jsou překvapení, zdá mají nebo nemají být plátci DPH a býti přihlášený na zdravotním a sociálním pojištění. Ale to jsou již vedlejší i když důležité záležitosti.

Jirka Š. Svejkovský:
Doporučil bych začít s E2A.

František Šohajda:
Citace

Chtěl bych si založit živnost jako elektrikář (domovní instalace).

Píšete domovní instalace a k čemu potřebujete E1A??
K E1A už musíte něco znát....tj. několik let v oboru a praxi na vysokém napětí (VVN,ZVN a pod..)!

Pokud nejste RT elektro, doporučuji si prozatím udělat smlouvu s ním a být účasten při
jeho revizi (třeba na vašem výtvoru).
Až budte obeznámen s jeho prací, tak se pokusit udělat sám RTE! ;)

Petr 5874:
Prozatím chci dělat jen domovní instalace a podobně. Revizní technik nechci být. Takže mi tedy bude stačit E2A nebo je ještě něco nižšího.



Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana