Jak byly v hliníku dělané zásuvkové okruhy?

(1/3) > >>

RomanDominik:
Moderátor: Nerozumím nač se kvalifikovaný elektrikář ptá. Otázka "Jak byly v hliníku dělané zásuvkové okruhy? " je nejednoznačná.



Nedávno jsem řešil u jedné paní rozvadeč.
Paní si nakoupila nové spotřebiče a 10A jistič nestačil.
V rozvaděči klasika 6A světlo 10A zásuvky (1 jistič na celý byt ),  od jističe byly 3 odvody nová měd a 2x starý hliník na měd jsem přidal jistič 16A klasika a hlinik jsem rozdělil na 2x10A ale pak jsem vlastně přišel na to, že když chci shodit zásuvky, tak musím shodit oba jističe 10A aby se vůbec nějaká zásuvka vypla (kromě té mědi) a je jedno v jakém pořadí při nahazování to samé.

Zdenek Skotnica:
A nebylo to zapojené do smyčky ? Z poslední zásuvky znovu zpět do rozvaděče.

RomanDominik:
Protože jsem hliník maximálně škubal ze stěny a nikdy jsem jse v tom nešťoural dobře tak se zeptám jinak když jsou 2 odvody z jističe a já jw rozdělím na dva jističe proč vždy musí být oba jističe zapnuté aby fungovaly zásuvky ? Jinak kdyby to byla smyčka z poslední zásuvky tak by tam byl možná akorát tak fázóvý zkrat .

RomanDominik:
I když mi to příjde divné proč to vůbec někdo tak dělal tak by ta smyčka byla možnost ale v.tom případě bych proti sobě poslal 2 fáze ale v tom případě by stačilo odpojit jeden odvod a zásuvky by měli stále fungovat

Jiří_Hrubý:
Citace: RomanDominik  02.04.2021, 13:43

Protože jsem hliník maximálně škubal ze stěny a nikdy jsem jse v tom nešťoural dobře tak se zeptám jinak když jsou 2 odvody z jističe a já jw rozdělím na dva jističe proč vždy musí být oba jističe zapnuté aby fungovaly zásuvky ? Jinak kdyby to byla smyčka z poslední zásuvky tak by tam byl možná akorát tak fázóvý zkrat .

A co základní měření? Vždyť tohle je úloha pro první ročník, tak nezmatkujte a zjistěte kam jdou ty vývody a jak byl proklemovaný rozvaděč před úpravou a rovněž se zaměřte na impedanci, protože nevím, čím to měříte, aby vám to tam třeba nelezlo přes spotřebič a nebyla závada v instalaci.
Podle popisu je ten rozvaděč jednofázový, takže kruhem těžko vytvoříte zkrat.
Alternativou je přizvat zkušenějšího kolegu, který buď bez měření, nebo s použitm základního vybavení záhadu odhalí. Těžko se věští z popisu, tyhle věci je třeba vidět.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana