Jak zprovoznit elektrický předřadník a LED trubici?

(1/2) > >>

Vítězslav Herman:
Mám doma staré T8 patice, elektromagneti cký předřadník, startér, kondenzátor.
Bylo mi řečeno, že když přejdu na LED přímo ze sítě, tak to nebude žrát za ten předřadník - to je pravda? Tj. pokud mám předřadník pro 36W a žárovku 36W, tak to žere 72? .. typ v obchodě řikal, že ne, že se to jenom nastartuje a pak už to bere jen tu žárovku, tak nevím..

Jelikož neměli v krámě trubici napojitelnou na 230 rovnou a navíc řikali, že trubice obecně i ty LED nějakou formu mihaj, tak jsem jí koupil, abych to vyzkoušel - viděl a porovnal s klasickejma trubicema T8 a potřeboval bych poradit, jak to zapojit.

- jelikož je u týhle trubice možnost zapojit jí pouze na elektrickej předřadník, vylovil jsem doma jeden - přikládám odkaz. Prosim o zhodnocení, jestli to na tom mohu vyzkoušet + zasílám fotky, jak to u mě doma vypadá - dráty, jestli poradíte, jak to zapojit do toho předřadníku, případně kam zapojit z toho "ústředního spoje" dráty taktéž do předřadníku.

Dole odkaz na elektrickej předřadník, co sem kupoval a LED trubice + fotky.

Václav Třetí:
Vaše úvahy jsou úplně špatné, nerozumíte věci a můžete velice snadno způsobit sobě i jiným úraz a také požár. Nezasahujte do elektrických zařízení a pozvěte si odborníka!

František Šohajda:
Proč kupujete k LED trubici elektronický předřadník?
Asi tomu nerozumíte?

Pavel Horský:
Citace: František Šohajda  17.04.2021, 19:00

Proč kupujete k LED trubici elektronický předřadník?


A co je na tom divného?
Vyrábějí se i LED trubice, které jsou přímou náhradou za běžné zářivkové trubice a ty jsou stavěny k použití s el. předřadníky.

Pan Herman je však evidentně laik a zde se opravdu nedávají návody laické veřejnosti jak co zapojit.
Je to práce na vyhrazeném el. zařízení a ta má svá jasná pravidla.
Zkuste to v kutilských diskusích na Facebooku.

Vojtěch Běhunčík:
Citace: Pavel Horský  18.04.2021, 07:38

A co je na tom divného? Vyrábějí se i LED trubice, které jsou přímou náhradou za běžné zářivkové trubice a ty jsou stavěny k použití s el. předřadníky.
...
Ano. V odkazovaném popisu je uvedeno "Je vhodná pro provoz s vysokofrekvenč ními předřadníky."
a v PDF Technickém listu "Nevhodné za použití běžných nebo nízkoztrátovýc h předřadníků."

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana