Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Mohu použít RCBO se zkratovou odolností 4,5kA?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu použít RCBO se zkratovou odolností 4,5kA?  (Přečteno 9422 krát)
Marek Kurzepa
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline




« kdy: 05.03.2021, 08:04 »

Rekonstruuji elektroinstala ci našeho domu.

Chci, aby každý pokoj (možná i okruh) byl na samostatném RCBO.
Jako nejlevnější mi vychází 1modulový RCBO s 4,5 kA (Siemens 5SV1313-6KK16).
Bohužel o nadřazené síti vím pramálo, pouze, že trafo 160 kVA je vzdáleno 150m, vedení k domu 3 x 50+35.
Hodnotu pojistek v HDS mi zatím EGD není schopno sdělit.




Moderátor: (?)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 05.03.2021, 09:59 »

Ono to už bude znít skoro trapně, ale opět stejná chyba:
- pro rekonstrukci v takovém rozsahu by měl existovat alespoň nějaký návrh ve formě zjednodušeného projektu
- ten, kdo to navrhuje, by si měl dokázat "spočítat" nebo změřit parametry sítě v místě, od kterého to navrhuje
- od toho se pak odvíjí volba použitých komponentů
-------
Docela by mě překvapilo, pokud by tam byly za hlavním jističem a elektroměrem takové zkratové poměry, aby bylo nutné osazovat přístroje s vyšší zkratovou odolností než vámi uvedených 4,5kA
Ale berte to jako názor, odhad, ne jako právně závazné vyjádření, když jsem nemohl zjistit skutečný stav na místě
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 05.03.2021, 10:17 »

Začnu klasickou otázkou, co na to projekt?

Ptám se proto, že pokud jde o českou distribuci těchto přístrojů, tak to problém být nemusí, pokud budou dodržena některá opatření, pro omezení zkratového proudu. Například předřazení vhodnými pojistkami a podobně (což bývá snad vždy). Ale to vše by mělo být řešeno v samotné projektové dokumentaci, včetně výpočtů, nebo měření. Pokud nejde o přístroje prodáváné oficiální cestou, obloukem bych se jim vyhnul i když jde o kvalitní značku.

ALe vždy velmi nerad reaguji na příspěvky, které neřeší primárně bezpečnost, ale cenu. Tedy jen pro zajímavost, o jaké ceně za přístroj se bavíme? Na webu jsem našel mnoho levnějších přístrojů renomovaných značek, pravda jen ne tak úzké. Ovšem praxe ukázala že ne všechno co je miniaturizovan é, je i dobré z hlediska spolehlivosti a dlouhodobé životnosti. Obzvlášt pokud je objekt na dohled transformátoru a někdy i navzdory různým opatřením.  Úsměv

Pamatuji přístroje které měli poto problém se zárukou a za nějaký čas byla ukončena výroba. Pak výměna takového přístroje znamenala i výměnu rozvaděče (sekání, prach a problémy),   který byl špatně navrhnut a neměl žádnou prostorovou rezervu. I to je důsledek práce bez projektové dokumentace.

edit: Kolega už to popsal podobně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 05.03.2021, 14:07 »

Rekonstruuji elektroinstala ci našeho domu.
Nevím v jakém stavu a rozsahu rekonstrukci máte. Ale jelikož neznáte impedanci na vstupu do domu, tak se musím zeptat, máte elektroměr tam kde jej chcete mít, resp. kde bude muset mít? U starých domů je elektroměr často ve stejné skříni jako pojistky. Pokud v té "skříni" s elektroměrem provedete jakýkoliv náznak rekonstrukce (což instalace RCBO jednoznačně je),  tak distributor nemusí být ochoten trpět elektroměr na původním místě. Pak může být potřeba přesunou elektroměr tam kde má být, na veřejně přístupné místo (fasáda, pilíř v plotě).

Takže pak se rekonstrukce změní opravdu v celkovou rekonstrukci a z původní instalace nemusí zůstat vůbec nic, pak je obtěžující se vázat na současný stav. Budete řešit ochranu před bleskem? Máte vyhovující MET (HOP)? Instalujete nový rozvaděč nebo vám někdo zlegalizuje starý (nejistý způsob + komplikovaná cesta)?

Každopádně se přikláním k velké prostorové rezervě v rozvaděči, usnadní to budoucí změny, doplnění o nějaké další nové přístroje (AFDD) atd. Pokud už nyní jste nucen použit 1modulové RCBO, tak to může být problém.

- ten, kdo to navrhuje, by si měl dokázat "spočítat" nebo změřit parametry sítě v místě, od kterého to navrhuje
Za pár let může dojít k posílení vedení, trafa atd...takže by se to mělo navrhnout s určitou rezervou na hodnoty obvyklé Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Kurzepa
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 05.03.2021, 14:39 »

Takže pár doplňujících informací na základě vašich příspěvků:

projekt teprve vytvářím. Přístroj na měření sítě má švagr, který se z důvodů opatření nemůže mi ho teď půjčit. Mně nezbývá než pracovat s nějakými obvyklými hodnotami, a pak to doladit
Co se ceny týče, tak levněji opravdu neseženu, vzhledem  tomu, že jsem zaměstnanec Siemens a mám jiné než obecné ceny. Rád bych použil co nejvíc jedno modulových přístrojů, ať ten úplný kryt má taky nějaké normální rozměry (při uvažování vámi všemi zmiňované rezervy)...

Rekonstrukce je celková, včetně výměny elektroměrovéh o rozvaděče, který půjde z domu ven.

Otázka je spíš akademická, ze zvědavosti, co na to zkušenější. Cenový rozdíl je necelých 100 korun, což při třeba 8 přístrojích dává smysl zkonzultovat na Elektrice...     
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 05.03.2021, 15:15 »

Chci, aby každý pokoj (možná i okruh) byl na samostatném RCBO.
Cenový rozdíl je necelých 100 korun, což při třeba 8 přístrojích dává smysl zkonzultovat na Elektrice...     
8 okruhů i kdyby zásuvkových je na dům docela málo při současných standardech. Otázka pro vás, opravdu vám to bude stačit? (Vařič, trouba, myčka, lednice, linka, koupelna, pračka, sušička, pokoje?,  topení?,  garáž?,  kůlna?, ....,  + světla)

Hlavní jistič u elektroměru by měl být min 10kA (připojovací podmínky ČEZ) pro následné jištění by 4,5kA mělo běžně vyhovovat. Stačí pro impedanci cca 0,05 Ohm což je hodně nízká hodnota. Jen jedna žíla vedení k Vašemu domu (150m - 50mm2) by měla mít impedanci okolo 0,08 Ohm (a to by trafo muselo mít vnitřní impedanci 0 Ohm + dokonalé uzemnění u domu)

Nicméně kdysi jsem četl, že u jističů platilo, že řada 6kA je méně kvalitní jak 10kA, prostě úspora pár Kč se musela někde projevit už na tak levném výrobku (hodnota 4 čepovaných piv). Někdy řada jističů/chráničojističů 10kA je trochu vychytanějších (lepší systém svorek) jak 6kA, která je prostě taková ekonomická. Při tak malém cenovém rozdílu (váš případ) bych volil tu silnější variantu, instalujete ji na několik desítek let, kdy se projeví různé vnější vlivy stárnutí a odolnější varianta by na tom obecně mohla být lépe...ačkoliv, rozdíl může být jen ve velikosti zhášecí komory  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Kurzepa
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 05.03.2021, 16:02 »

Osm okruhů myšleno jištěných RCBO a navíc jen odhad z prstu... Pak budou i okruhy jištěné několika jističi na společném 3f chrániči... Prostě jen příklad, proč se nad tím zamýšlím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.03.2021, 20:58 »

Vzhledem k tomu, že se zjevně stejně chystáte ušetřit za projektanta i dráteníka, pak bych na vašem místě nešetřil na materiálu a použil alespoň 5SV4312-0, který i já, coby nezaměstnanec mohu mít za 1.100,- nebo ještě lépe rovnou 5SV3311-6.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 05.03.2021, 21:25 »

.....pak bych na vašem místě nešetřil na materiálu a použil alespoň 5SV4312-0, který i já, coby nezaměstnanec mohu mít za 1.100,- nebo ještě lépe rovnou 5SV3311-6.
Tazatel chtěl použít typu A, ale ten váš první uvedený (5SV4312-0) je typu AC, které jsou vždy levnější jak typ A. Typ A je jednoznačně lepší, mnohdy je ale cena téměř 2 násobná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Kurzepa
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 06.03.2021, 07:55 »

Vzhledem k tomu, že se zjevně stejně chystáte ušetřit za projektanta i dráteníka, pak bych na vašem místě nešetřil na materiálu a použil alespoň 5SV4312-0, který i já, coby nezaměstnanec mohu mít za 1.100,- nebo ještě lépe rovnou 5SV3311-6.
Vzhledem k tomu, že jsem vystudovaný silnoproudý elektroinženýr, nevidím důvod, proč platit za něco, co so si zvládnu (byť  s obtížemi) a chci udělat i sám ;-)
Přístroje, které popisujete jsou obyčejné proudové chrániče, mě ale zajímá RCBO.
Co se šetření na materiálu týče, to je otázka do jiné diskuze. Nemyslím si ale, že přístroje Semens patří k těm materiálově horším, byť se zkratovou odolností 4,5 kA. Ušetřená tisícovka, případně dvě mi za konzultaci na elektrice hold prostě stojí :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 06.03.2021, 08:48 »

Otázkou je, co si představujete pod pojmem zvládnu to s obtížemi. Za mne není hanba přiznat si že na něco nemám dostatek znalostí a požádat o spolupráci někoho se zkušenostmi. Jinak z toho může být problém i když to myslíte dobře.

Jak jste se už dozvěděl, za dodržení technických podmínek, nebudou tyto přístroje problém. Nikdo zde ani netvrdil že Siemens není dostatečně kvalitním výrobcem. Osobně ale bez ohledu na výrobce, moc nevěřím právě takto miniaturizovan ým silovým přístrojům. Předpokládám že nepůjde o "kasický" chránič, protože by se tam vše nevešlo, ale půjde o variantu s elektronikou, se kterou nemám ohledně dlouhé životnosti moc dobrou osobní zkušenost. Sice během revizí vykazovaly tyto přístroje velmi ukázkové hodnoty, ale za poslední 3-4 roky, jsem měnil 5 ks od tří různých výrobců. Je sice pravdou že proti úmrtrnosti PCH NOARK to nic  není, nicméně nepamatuji jinak tolik "obyčejných" PCH po smrti po tak krátké době provozu.
Osobně bych zvolil variantu raději 2DIN. Vím ale že SIemens má i nové (úzké) kombinované přístroje, kde je část PCH inovovaná a prý mechanická. Tyto jsou 6kV, ale pro mne pořád s krátkou testovací dobou. Nemá to nic společného s tím že bych této firmě nevěřil, spíš naopak. Ale nerad bývám testerem jakékoliv značky. TO si mohu dovolit maximálně u sebe doma a ještě pouze v omezené míře. Ne u zákazníka. Třeba i kvůli tomu, že potřebuji mít tento materiál běžně dostupný pro případný servis a toto není u VO běžně dostupný materiál.

ALe váš dům, vaše volba ,    vaše odpovědnost  Mrknutí  Jen se dělím o své zkušenosti. Navíc přiznávám, že mnoho osobních přímo s touto značkou nemám. Potkal jsem je v praxi opravdu jen několikrát.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 06.03.2021, 14:59 »

Předpokládám že nepůjde o "kasický" chránič, protože by se tam vše nevešlo, ale půjde o variantu s elektronikou, se kterou nemám ohledně dlouhé životnosti moc dobrou osobní zkušenost.

Mýlíš se, je to čistě elektromechani cký, napěťově nezávislý přístroj.


* chranic_1mod.PNG (39.44 KB, 910x233 - prohlédnuto 292 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #12 kdy: 06.03.2021, 22:42 »

Mýlíš se, je to čistě elektromechani cký, napěťově nezávislý přístroj.

Je to možné. Psal jsem že tohoto výrobce příliš neznám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 07.03.2021, 01:23 »

Jističe Siemens jsou kvalita odpovídající jménu, pracoval jsem s nimi před několika léty, zákazník je vyžadoval a kvalita je výborná. Zkratová odolnost 4,5kA nebude v běžné elektrovodné síti překročena. V případě této značky nevidím ani problém s kvalitou v závislosti na hodnotě zkratové odolnosti, to je třeba uvažovat v případě některých jiných, levnějších značek. Siemens a F&G-Moeller-Eaton jsou natolik kvalitní, že se problémy nevyskytují prakticky vůbec, bez ohledu na použitou řadu.

Jediné, čeho bych se poněkud obával, je přílišná miniaturisace.  To může být problém i u nejlepších výrobců. Potřeba velkého počtu jističů a chráničů vede výrobce k miniaturisaci, protože rozvaděče i v relativně malých objektech již přesahují při použití standardních prvků, použitelnou mez.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
opatovice64
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 01.05.2022, 19:06 »

Vzhledem k tomu, že jsem vystudovaný silnoproudý elektroinženýr, nevidím důvod, proč platit za něco, co so si zvládnu (byť  s obtížemi) a chci udělat i sám ;-)
Přístroje, které popisujete jsou obyčejné proudové chrániče, mě ale zajímá RCBO.
Co se šetření na materiálu týče, to je otázka do jiné diskuze. Nemyslím si ale, že přístroje Semens patří k těm materiálově horším, byť se zkratovou odolností 4,5 kA. Ušetřená tisícovka, případně dvě mi za konzultaci na elektrice hold prostě stojí :-)
Pokud jste vystudovaný elektroinženýr, pak nechápu, proč se zde na něco ptáte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 02.05.2022, 03:21 »

1) Tazatel má už po roce asi hotovo.

2)Když použijete citaci, tak je třeba vaše vyjádření napsat až za ní, takhle se špatně hledá co jste vlastně chtěl sdělit,tedy že nechápete, že se vystudovaný elektroinženýr chce na něco zeptat.

3)Elektrotechnik a je široký obor, takže znalosti získané za studií nejdou mnohdy příliš do hloubky a hlavně dnes rychle zastarávají. Já se tazateli nedivím a spíše to vidím pozitivně. Když vzpomenu na dávné doby studií, tak obvykle Ti nejchytřejší měli nejvíc dotazů, kdežto lenoši a salámisti byli stále spokojeni a až do zkoušek jim bylo všechno jasné, pak zkoušky opakovali nebo propadli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 05.05.2022, 08:05 »

Běžné chrániče zabudované v zásuvce třeba ABB a další výrobci mají zkrat odolnost -3kA.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 05.05.2022, 08:47 »

Ani zařízení se zkratovou odolností 3kA nebudou mít problém.

V případě zásuvky kombinované s chráničem se "pozitivně" projeví odpor přívodních vodičů v domovní instalaci. V běžných rozvodech v obci, pokud nebydlíte v těsné blízkosti DT, tak nebývá problém s překročením zkratové odolnosti ani u starých typů jističů 1,5kA. S potřebou vyšší hodnoty zkratové odolnosti se setkáváme v průmyslu a ojediněle u činžovních domů, kde je DT přímo v objektu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Mohl by být legální i proudový chránič nepřerušující N?
 Může být za proudovým chráničem připojeno i osvětlení (dva dráty)?
 Je proudovy chranic zakladni ochranou pred nebezpecnym dotykem nezivych casti?
 Je nutný proudový chránič u stroje pro zpracování dřeva?
 Je nutný chránič v chatce se třemi okruhy a bojlerem?
 Jaký chránič mám osadit do venkovní skříňky se 2 zásuvkami?
 Kam umístit proudový chránič pro koupelnu?
 Prečo mi stále vypína prúdový chránič?
 Co moze sposobovat ked prudovy chranic nevypne pri spojeni na PE?
 Mohu použít jediný proudový chránič pro více obvodů, které obsahují N vodič?
 Mohu mít jednofázový přívod a třífázový proudový chránič?
 Není to přepych, samostaný proudový chránič pro plyn. kotel?
 Proč proudový chránič i po výměně za nový stále vybavuje?
 Jak připojit chránič ve starém bytě s dvouvodičovým přívodem?
 Mám správně zapojení 3f proud. chrániče? Stále mi vybavuje :-(
 Jak rychle má vypínat proudový chránič?
 Kdo by byl v hotelu přímo odpovědný za smrtelný úraz elektrickým proudem?
 Jaké máte zkušenosti s chráničem na stropě, který předepsaně nevybavuje?
 Jak provádíte test proudového chrániče?
 Je chybějící FI pro zásuvku míchačky velká závada pro revizního technika?
 Je možné použít proudový chránič v síti TN-C?
 Je tato zásuvka korektně zapojená přes FI?
 Mohu pouzit prudovy chranic ako vypinac?
 Průtokový ohřívač v koupelně - Proudový chránič? Na co?!
 Je zapojení FI na přiloženém obrázku v pořádku?
 Jaký je rozdíl mezi chráničem "S" a "G"
 Chráničojistič Kania odpojuje pouze fázový vodič, je to dobře?
 Jaké zapojení FI resp. jeho propojení v rozvaděči?
 Co nechránit proudovým chráničem?
 Vybavuje mi proudový chránič nevíte někdo proč?
 Chrání proudový chránič zařízení za transformátorem?
 Je ochrana proudovým chráničem opravdu jistá?
 Čím vším může být ovlivněn proudový chránič?
 Mohli byste mi pomoc s pochopením napěťových a proudových ochran?
 V jakých případech je praktické použít chránič s DPN?
 Jakou volit charakteristiku u prúdového chrániča?
 Co znamená hodnota In na proudovém chrániči?
 Proudový chránič Idn 300mA/prostředí BE2N3
 Proč mi vybavuje FI při schodišťovém zapojení s doutnavkami?
 Je možné provést instalaci pouze s jištěním bez proudového chrániče?
 Je zapojení tohoto proudového chrániče správně?
 Mám před proudový chránič zapojit hlavní jistič nebo ho zapojit až za chráničem?
 Ověřte prosím mou znalost zapojení proudového chrániče ...
 Musím použít proudový chránič i pro ostatní prostory uvnitř?
 Předepisuje ČSN mimo rychlost vyp. a velikosti por. proudu i jaký typ chrániče?
 Patří jistič před chránič, nebo obráceně?
 Která norma doporučuje zásuvkové obvody přes proudový chránič?
 Proč světelný okruh vyhazuje nepochopitelně proudový chránič?
 Prý údajně bude od příštího roku doporučen chránič na celou 30mA instalaci?
 Lze použít pouze jeden FI 30mA pro celou průmyslovou kuchyni?
 Aké je zapojenie prúdového chrániča v zásuvkovej rozvodnici?
 Proč reaguje vedlejší chránič ?
 Kdo vyrábí jednomodulový chránič?
 Máte někdo zkušenosti s tímto chráničem?
 Kolik stojí oohyblivý přívod s proudovým chráničem?
 Je možné, 30mA chránič přívodu velké budovy vybavoval i bez poruchy spotřebičů?
 Vyrábí někdo dvoupólové pr. chrániče 30mA s charakteristikou G a nadpr. spouští?
 Jsou nutné samostatné FI okruhy pro venkovní zásuvky, koupelnu atd.?
 Kde hledat závadu pokud FI nevybaví do stanoveného rozsahu?
 Proč jsou proudové chrániče 25A a 40A?
 Mohu za proudovými chrániči vodič N spojit na společnou svorkovnici?
 Je pravda, že od 1.2.2009 bude centrální proudový chránič pro celý RD?
 Jaký multimetr (vadasku) použít pro test proudových chráničů 30mA a 100mA?
 Kdy vyměnit a kdy ponechat RCD?
 Je kompatibilní vnitřní přepěťová ochrana s proudovým chráničem?
 Je možné použít FI bez zapojení N, když jej motor stejně nevyužívá?
 Může být nová instalace bez chrániče?
 Je proudový chránič s Idn 31mA vyhovující?
  Ako to myslel projektant s prudovým chraničom ?
 Aká je spoľahlivosť netestovaných chráničov?
 Musí být solární studio napojené přes proudový chránič?
 Na akých okruhoch je nutné mať prúdový chránič?
 Jak pravidelně revidovat správnou funkci proudového chrániče ?
 Kde se používá chránič s reziduálním proudem 100mA?
 Je povinost instalovat centrální 3f proudový chránič na dřevěnou chatku?
  Pokud chránič nevypne předepsaném čase pro chránič necháte to projít?
 Víte o proudovém chrániči s kombinací ochrany proti zemnímu spojení a nadproudové ochrany?
 Je nevhodnost centrálního proudového chrániče podepřena nějakou ČSN?
 Proudový chránič bez nadproudové ochrany
 Může se v ČR používat fíčko PXF-25/2/003-A?
 Nové trendy v oblasti proudových chráničů
 Vyplatí se instalovat proudový chránič s G charakteristikou?
 Dáte tip na selektivní chránič 300mA s N vlevo?
 Kdo vyrábí chránič bez N kontaktu?
 Znáte cestu do hlubin chráničovy duše?
 Jak přijímáte novou alternativu proudových chráničů NOARK?
 Jak v praxi uspějí nové chrániče, které ukazují unikající proud?
 Môže byť prívod do prúdového chrániča zapojený zhora aj z dola?
 Je proudový chránič 40A/2P/100mA/A-S vhodný pro serverovnu?
 ABB EPJ: Výhody zásuvek s proudovými chrániči a dalších přístrojů FI-DOS
 Kde koupit proudový chránič 2P 40A typ A s charakteristikou G?
 Jak často se mají testovat RCD od SEZ?
 SCHRACK: Speciální šestidenní nabídka na proudové chrániče
 Proudový chránič přímo v zásuvce?
 Úspora na chráničích se nevyplácí!
 Lze použít 3f proudový chránič zároveň jako hlavní vypínač ?
 BONEGA: Proudové chrániče s magnetickou spouští
 V jakých případech zvažujete nasazení proudového chrániče typu B+?
 Může být cílené vybavení proudového chrániče jako náhrada za stykač?
 Opravdu se blíží konec centrálních proudových chráničů 30mA?
 Čím nahradit německý proudový chránič?
 EATON přichází s proudovým chráničem Xeffect
 Proudové chrániče (třetí, aktualizované vydání 2015)
 Proč vybavuje chránič když dochází k jiskření na kontaktu vypínače?
 Je tento typ kombinovaného chrániče KZS 2M AC B 16A/0.03A opravdu i jistič ?
 HAGER: 4-pólové proudové chrániče s nadproudovou ochranou
 Jak posoudit vypínací čas chrániče?
 Doporučujete dva chrániče na dvě koupelny nebo jeden společný?
 Chcete si zopakovat druhy vyráběných proudových chráničů a jejich nasazení?
 PŘEDNÁŠKA: SCHRACK: Proudové chrániče jaro 2017
 Existuje proudový chránič pro stejnosměrné okruhy?
 Existuje zásuvkový adaptér s prúdovým chráničom a prepäťovou ochranou SPD typ 3?
 Jak ověřovat chráničový adaptér?
 Je přenosný proudový chránič od Mountfieldu bezpečný výrobek?
 Nemáte někdo tip na proudový chránič bez N svorek?
 KNIHA: Proudové chrániče a obloukové ochrany
 Existuje náhrada za zásuvku FI-DOS?
 Smí se montovat proudové chrániče s ČSN EN 61008-1?
 Kde nasadíte proudový chránič s automatickou sebekontrolou?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 23 dotazů.